Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen olcsòk?...

Miért ilyen olcsòk? (havanese kiskutyák)

Figyelt kérdés
Barátnőm beleszeretett az egyik kicsibe és meg akarja venni, de nekem gyanùsan olcsòak?! Vajon miért?

2014. máj. 25. 08:07
 1/10 A kérdező kommentje:
Találtam még 15000 ért is o.o
2014. máj. 25. 08:13
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Ami gyanúsan olcsó, az nem jó. Valószínűleg a szüleik nincsenek örökletes betegségekre szűrve, és az sem biztos, hogy fajtatiszták, így a kicsik sem azok (ez még kölyökkorban nem látszik). Az ilyen olcsó kiskutyák általában nem kapják meg az addig szükséges oltásokat, féreghajtót. Keressetek fel inkább egy hivatalos tenyésztőt, ahonnan igaz, hogy drágábban, de egészséges, és igazoltan fajtatiszta kutyust kaptok.
2014. máj. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Ezért ilyen olcsók:

[link]

2014. máj. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
[link] a link lemaradt
2014. máj. 25. 08:50
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen ezt a vidit én is láttam, ezért aggòdom, hogy ez a kutyus nem egészséges vagy nem fajtatiszta
2014. máj. 25. 08:52
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
Ennyi pénzért ne legyenek komoly elvárásaitok! Ebbe még a kölykök és az anya kutya alapvető ellátása se fér bele, és ugye még keresni is akar rajta az illető. De aki csak ennyit szán egy kiskutyára, az inkább ne is tartson kutyát!
2014. máj. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ennél többet szánok rá, csak érdekelt miért ilyen olcsòak!!!
2014. máj. 25. 09:35
 8/10 anonim ***** válasza:

Mert ezek szaporítótól vannak. A barátnőd is látta a videót? Ha nem, mutasd meg neki!

Valószínűleg nem kaptak oltást, nincsenek féregtelenítve.

Ha a barátnőd nem akar beteg kutyát, tenyésztővel beszéljetek. A tenyésztő a szülőket szűri a betegségekre, hogy minél egészségesebb kölykök legyenek, és meg is mutatja ezeket az eredményeket, meg a törzskönyvet is. Egy szaporító ezt nem teszi.

2014. máj. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mert szaporítótól van,akit csak az érdekel,hogy eladja a kutyát.Hogy ez milyen szülőpár összerakásából,milyen körülmények között történik,már nem számít.Úgy termelik,mint piacra a baromfit.
2014. máj. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ezt egy majdnem ugyanilyen kérdéshez írtam:

Nem etikus egy kutyát egy tárggyal összehasonlítani, de így, a kérdésed módosításával tudnám jól szemléltetni: "A kínai piacon miért olcsóbb sokkal a Nike, Adidas termék, mint a márkaboltban?" Mégis erre tudjuk a választ, ami ugyanaz, mint a kutyák esetében: azért, mert hamisítvány. Többé-kevésbé olyan, mint az eredeti/törzskönyves, pláne, amíg új/kölyök. Aztán ahogy használódik/nő, kiütközik a különbség. A ruha és a cipő kinyúlik, feslik, szakad, mállik, fakul, jóval hamarabb, mint kellene.


A kutya jó esetben csak küllemében tér el némileg a könyvekben vagy a kiállításokon látható társaitól, rosszabb esetben egy törzskönyves kölyök árának többszörösét(!) hagyod majd az állatorvosnál a kölyökkori elhanyagolás és/vagy örökletes betegségek következményeként. Fokozottan igaz ez sajnos az ilyen divatos, felkapott, és ezért lépten-nyomon szaporított, felhígult állományú fajtákra, mint a bichon, havanese, yorki, csivava stb. Tenyésztőnél is lehet olcsóbban kiskutyát venni, pl. olyat, aminek van egy kicsi, átlagemberek számára nem is észrevehető hibája, pl. a kívánatosnál egy picit hosszabb a törzse vagy az orra.


Amúgy az ilyen kérdéseknél meg szoktam említeni, hogy járt az egyik ismerősöm, aki panellakásába vett egy édes kis bichon kölyköt. Hááát, ahogy telt az idő, kiderült, hogy korán elválasztott komondor keveréket adtak el neki :D

2014. máj. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!