Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a fülvágásról?

Mi a véleményetek a fülvágásról?

Figyelt kérdés

Annak ellenére, hogy törvény tiltja, nagyon sok vágott fülű kutyát látni, pl. pár hete kiállításon egy 3 hónapos amstaff kölyöknek is fel volt már vágva. Ennyire nem foglalkozik senki ezzel a törvénnyel?

Plusz, nem egy kiállításon, nem egy fajtánál láttam, hogy vágott fülű kutya nyert, több vágatlan fülűvel szemben (pedig úgy tudom, standard előírja, hogy a természetes állapotban meghagyottat kell preferálni).


A ti kutyátok füle vágva van? Elítélitek, vagy nem tartjátok feltétlenül rossz dolognak a fülvágást?


Nem akarok vitát generálni, pusztán érdekel a téma, és a véleményetek. Aki nem tud normálisan hozzászólni, az inkább ne írjon :)


2014. máj. 25. 10:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Ó, ha tudnád mennyi de mennyi törvényt nem tartanak be az emberek... Háziállatot magára hagyni is törvénytelen, mert állatkínzásnak számít, mégis majd 2 millió kutyát dobnak ki az utcára.


A kiállításon meg nem készpénz az, hogy a füle bármit is számított volna a bírálatban.

2014. máj. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha nincsen egészségügyi ok rá, akkor én minden csonkítást elítélek. Elég szomorú, hogy egy levágott fülű, fiatal kutya nyert a kiállításon, mert követendő példának tűnhet . Ez is mutatja, hogy ezt a törvényt így simán meg lehet szegni, met úgyse történik semmi.
2014. máj. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

szomszéd lépcsőházban van egy csávó tipikus kopasz kigyúrt stb (általános iskolából ismerem a kisujjam vastagabb és magasabb volt nála) és van neki egy amstaffja. Mellé beszereztek egy kölyök kutyát másik fajtát, de azt nem mondom meg milyen - mint ami az ilyen kigyurt kopasz hlye gyerekeknek szokott lenni tipikusan- egyik nap hozza le a barátnője a kölyköt a kutya füle levágva, összevarva és valami "sablonba" beleállítva hogy felálljon neki (bocsi a szakszavakért aki látott már ilyet tudja miről van szó) kérdezem csajtól hogy nahát levágtátok a fülét? erre: Nem, hanem megtámadta két kóbor kutya megtépték a bal fülét és állatorvoshoz vittük. (erre én válaszol nagyot sejtően hogy nahát és melyik két kóbor kutya volt?) hogy nem tudják, mert nem ők voltak lent vele.


Szóval csak ennyire nézik hülyének az embert, némelyik állatorvos meg jó pénzért bármit megcsinál..

2014. máj. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

10 évvel ezelőtt én is levágattam a cane corsóm fülét. Benne semmilyen rossz élményt nem hagyott és BIZTOS, hogy nem fájt neki, hiszen akkor nyüszögött volna. Ő még élvezte is, amikor ragasztgattam neki, hogy szépen álljon.

Az amstaffomnak viszont nem vágatom le.

"nem egy kiállításon, nem egy fajtánál láttam, hogy vágott fülű kutya nyert, több vágatlan fülűvel szemben (pedig úgy tudom, standard előírja, hogy a természetes állapotban meghagyottat kell preferálni"

Nem egészen. Ha két egyformán jó kutya van és az egyik vágott, a másik nem, akkor kell a vágatlant előnyben részesíteni.

2014. máj. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a pontosítást, így már értem :)

Nálunk a városban nagyon nagy divat lett most az amstaff meg a pit bull, persze szaporítótól vesznek mert törzskönyvesre nincs pénz, de mindegyiknek a fülét felvágatni, arra van... szerintem szép tud lenni a vágott fül, ha igényesen van csinálva, de nagyon sok az olyan kontár munka, amire rossz ránézni. Meg ha már egyszer törvénytelen akkor illene komolyan venni, ugyanannyi vágott fülű kutya szaladgál mint a törvény előtt, de hát ez Magyarország. :(

2014. máj. 25. 11:30
 6/6 anonim ***** válasza:
Engem nem zavar, ha ORVOS által, SZAKSZERŰEN, vágva van egy kutya füle (dobi, staff, stb.), de igazából értelmét nem látom. Ráadásul nagyon sok kutyának rosszul/csúnyán vágják, vagy épp a gazda cseszi el a rossz kötözéssel, ezért én inkább vágatlanul hagynám, ha lenne ilyen fajtájú kutyám.
2014. máj. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!