Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerülhet elaltatni...

Mennyibe kerülhet elaltatni egy amúgy fizikailag egészséges kutyát? Van esetleg más választásunk?

Figyelt kérdés

Sajnos ma harapott másodszor embert. Eddig még soha sem vertük meg. A párom kezét csúnyán megharapta. Később kivittük sétálni, minden rendben volt, de kutyák láttán bevadult és ismét ránk támadott, de most volt rajta szájkosár. Így is alig tudtam lerugdosni a páromról, tehát ma kapott ki először. A kutya hátra van zárva az udvarba, elég nagy területe van, de amikor dörög az ég, valahogy mindig előre szabadul (lyukakat ás) és jönne be az ajtón és mikor toljuk kifelé, morog és vicsorog ránk, muszáj beengednünk. Teljesen megfélemlít minket. A párom anyukáját amikor megharapta, kórházba kellett vinni. Most várjuk a kisbabánkat és nem örülnék neki, ha ez a kutya itt maradna, főleg, h azért is ránk akar morduli, ha véletlenül rálépünk a lábára. Sajnos nincs más ötletem. Egyébként szájkosárban már sokszor ránktámadt.

Megjegyzem: nem én neveltem! 3 éves kutya, 1 éve lakom itt.



2014. máj. 25. 18:25
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:

Németjuhász keverék. Elég nagy tere van az udvarba hátul és naponta többször is ránézünk + sétáltatni is szoktuk, amikor van egy kis időnk. Próbáltam foglalkozni vele, jutalmaztam, büntettem, mindig volt jutifali a zsebemben, de egyszerűen makacs és nem tudom nevelni, nem is értek hozzá, h egy ilyen neveletlen kutyát megneveljek. Valami javulást elértem, engem azért tiszteletbe tart valamennyire, de a párom és az anyukája nagyon alárendelt szerepben van a kutyával szemben, hiába próbálkozok bármivel is. Sétáltatni is csak én tudom, engem nem rángat és szép egyenesen jön.

Igen, beengedjük, ha ránkmordul, mert félünk, h megharap.

Ez lesz a 3. bejelentett harapása. Az előzőnél, mikor kórház lett belőle, ki is jött valaki ellenőrizni, h mennyire veszélyes a kutya, annyiból állt, h a párom anyukájának meg kellett símogatni a fejét, de ebből nem lehet megállapítani, h az idegrendszere sérült-e. Akkor nem tudtuk megbüntetni, mert elszökött és csak estére jött haza. Azóta többször is támadott már, csak szájkosárban. Egyébként mikor hazahozták a kutyát, 3 hónapos volt, régen bent tartották a házban és akkor is volt egy eset, amikor véletlenül ráléptek és a pici kutya rögtön támadott. Az is orvosi ügy lett. Beszéltünk az állatorvossal, holnap érdeklődünk a részletekért, h ő mit ajánlana.

Azt még hozzátenném, h ma amikor szájkosár volt rajta és úgy támadt a páromra, egyenesen a torkának ugrott.

2014. máj. 25. 20:04
 12/39 anonim ***** válasza:
80%

Ha van bennetek egy csöpp kis felelősségtudat (ami ugye a gyerekvállaláshoz sem árt), akkor felveszitek a kapcsolatot a németjuhász fajtamentéssel, és nem vállaltok több kutyát.


Még egyébként egy házhoz járó kiképzővel meg lehetne oldani a dolgot, de szerintem ott, ahol megoldásként csak az altatás jut az ember eszébe, kevés az akarat ehhez.


Remélem, párod nagyobb felelősségtudattal indul neki a gyerekvállalásnak, mert a kutya alapján ez nem túl biztató.

2014. máj. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:

De keverék kutya, nem hiszem, h a németjuhász fajtamentőket így érdekelné. Nekem már voltak állataim és így még nem jártam, kutyám is volt!!!Mindegyik kutyám (és cicám is) szófogadó volt.

Eszünkbe jutott a kikpző, de nagyon drága :(. Még holnap megpróbálunk az állatorvossal beszélni, h van-e valami olcsó kutyasuli vagy kiképző. Bár múltkor az állatorvos azt mondta, h verjük meg a kutyát, de mikor ma kikapott a támadás után, újra támadott. Erről már nem tudom, h lehetne lenevelni. Megszokta, h mindent elér a makacssággal. A párom és az anyukája pedig egyáltalán nem erélyes a kutyával szemben, így meg én hiába próbálom idomítgatni tudja, h náluk mindent lehet.

2014. máj. 25. 21:04
 14/39 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon úgy tűnik, hogy sikerült beszereznetek egy ideggyenge egyedet. Vagy csak nagyon félresikerült a nevelése.

Állatorvost mindenképp váltanék.

És de, a fajtamentések fogadnak keverékeket is.

2014. máj. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
100%

Elég ritka az, hogy az agresszió mögött valóban ideggyengeség állna. Ha idegbeteg lenne a kutya, akkor nem következetesen mutatná az agressziót, hanem random, de nekem a leírásból úgy tűnik, hogy bizony itt egyfajta következetességről van szó.


Fajtamentők foglalkoznak a fajtájuk keverékeivel is.


Kedves Kérdező!

Ide házhoz jövő kiképző kell, az olcsóbb is valójában, mert sokkal gyorsabb eredményt hoz. 3000-4000 Ft/óra szokott lenni. Ha heti 1 órátok van, akkor az 16000 Ft legdrágább esetben havonta (ha figyeltek rá, hogy 1 órán belül maradjatok). De ha megcsináljátok, amit mond, akkor viszonylag rövid idő alatt eredményre juttok.

Ennek ennyi az ára.

Ha fontos nektek, nem sok, ha nem fontos, sok.

Persze tudom, hogy a kisbaba rendesen szívja a pénzt. :) Akár az is lehetséges, hogy kaptok erre vonatkozó segítséget a fajtamentéstől. Mindenképpen velük beszéljetek, ne állatorvossal, mert az nem ért a kutya neveléséhez.

2014. máj. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:

Kérdező! A kutyát semmi esetben sem altassátok el. Nem tehet róla, valami miatt lett ilyen. Talán a bezártság tette meg nála a hatást. Hiába a nagy hely, egy idő után már az sem elég, hiszen mindig egy jól ismert kertrészben jönni-menni már nem buli. Sok kutyánál elérhető változás ha extra időt szánnak a mozgatására. Igen, fel a szájkosarat, ha vergődik vele hadd vergődjön és ki a szabadba. Szántóföldeket legelőket végig járnám vele, hadd szaglásszon, hadd érjék ingerek, így lefárad agyilag is. A másik, hogy a párod édesanyját hagyjuk most, ő lehet a koránál fogva is nem biztos hogy erélyes tudna lenni. Ide egy férfi kellene akitől a kutya megemberelné magát és tisztelné. Ez pedig a párodnak kell lennie. Egy kiképzőt kell fogadni és a párod gyakoroljon a kutyával. Biztos támadni fog majd, de a szakember elmondja mivel lehet eltéríteni, leültetni a vergődő állatot.

Egyébként nekem is van egy agresszív labrador keverékem, bár ő nem ennyire sunyi mint a tietek. Ez a kutya 8 éves múlt most, ő szocializálatlansága miatt hamis. Csak ő családtagoknak nem mer nekimenni, csak idegeneket ijesztget. 2 éve lakom vele, addig nagyszülőknél volt láncon többnyire, így megvan az oka a problémának. Azóta mindennap este sétálok vele, már sokkal jobb, hiszen elfárad. Édesanyám fél tőle, már kapta meg 2x, de ott az volt a gond hogy hirtelen jelent meg anyu, és a kutya megijedhetett. Engem még nem bántott, tudja mit hogy kell, bár én is tiszteletben tartom, és ha látom valami olyan, kitérek előle, teret kap ilyenkor. Nagybátyám csuklójára régebben rendszeresen ráfogott figyelmeztetésként, na ő is tart azóta tőle. Mama meg mint aki a falnak beszél. Oda se megy hozzá bár jobb így nem foglalkozik vele. Az enyémnek segít a mozgatás de a tiednek egy szakember kell, hiszen még fiatal ebecske.

2014. máj. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
100%

nem akarlak elkeseríteni, de az altatás se olcsó buli. az altatóanyag ára egy nagytestű kutyára olyan 10 körül van, és az csak az anyagár. Erre még simán felszámolhat a doki bármit, abból meg már simán ki lehet hívni a kiképzőt is és normális kutyát lehet faragni belőle.

Persze ehhez az kellene, hogy az egész család hajlandó legyen arra, hogy változtat a hozzáállásán, "elfelejti", hogy a kutyától félni kell, mert harap stb.

Egyébként naná, hogy morog rátok amikor fél a vihartól, ha első alkalommal sikerült elérnie morgással azt, hogy bentmaradhasson az tökéletesen megerősítette abban, hogy ez beválik és békénhagyjátok..

2014. máj. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
61%

21:37-es! Az nj fajtamentők meredeken sz@rnak az nj keverékekre.....


Kérdező! Ha te meg ezért elaltatod a kutyát, akkor köpj fel a levegőbe és állj alá, mert ezt érdemled. Imádom az állandóan bevetett kifogást, miszerint nincs pénz. Tehát nem álltok jól anyagilag, de gyerek az kell. Tudom, majd neki mindent megadtok.... aha....Ahol egy kutyára nem telik, ott egy fél gyerekre sem. Erről ennyit.....

2014. máj. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
28%

Tudom, le leszek pontozva, de a kérdező viszonyait nem ismerjük... Egy saját tapasztalat:

Idős hölgy szerzett egy gyönyörű kölyökkutyát. Pályafutásom legkönnyebben képezhető cuki-muki kutyája volt. Hétvégenként volt lehetőségem foglalkozni velük. A néni fizikailag nem volt képes a kutya "tiszteletét" (a dominancia szót szándékosan kerülöm, mert annál sokkal kevesebb kellet volna) kivívni. Egyik napról a másikra a kutya terelni kezdte a gazdáját, befogadni nem tudtuk, másnak sem kellett, bizony "altatás" lett a vége, mert 1-2 nap sem volt megoldást keresni...

Ne itéljünk a leírt pár mondat alapján

2014. máj. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
79%

Nem is fizikailag kell a kutya tiszteletét kivívni, hanem fejben, szellemileg.

Mint ahogy 50 kg-os lányok is kezelnek cukimukinak távolról sem nevezhető ebeket, úgy egy idős embernek is lehet tekintélye. Nekem pl a 80 felé járó nagybácsim sugároz olyan tekintélyt, hogy a kutyáim kb haptákba vágják magukat tőle (ha nem a lába előtt vergődnek a gyönyörtől, hogy végre találtak egy valóban kompetens embert xD). Persze, ő mázlista, mert alapból olyan típus.

2014. máj. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!