Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek volt már indukált...

Akinek volt már indukált vetélése 20. hét körül? És utána mikor 9 hónapra egészséges babát szült, melyik volt fájdalmasabb fizikailag értem.

Figyelt kérdés
Nekem volt indukált,és kiváncsi lennék a normális szülés fájdalmasabb-e,ill.sokkal? 2.babámat várom.
2009. dec. 16. 18:01
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Mivel a 20 hetes magzat kb. fele akkora mint a 40 hetes, ezért sokkal könnyebb megszülni a kissebbet.A méhnek is nagyobb erőt kell kifejteni, hogy az időre érkező 3-3,5 kilós magzatot kipréselhesse magából.

A vajudás utolsó szakasza(mikor eltűnik a méhszáj) és a kitolási szak, biztosan fájdalmasabb és nehezebb lesz.

2gyerekes anyuka

2009. dec. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel azért nem értek egyet,mert mire letelik a 9 hónap,van ideje felkészülni a szervezetednek a szülésre,széttágulnak a csontok,stb.Szoval szerintem nem okvetlenül.Van egy b.nőm aki igy járt nem mondta hogy sokkal rosszabb lett volna
2009. dec. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

A legjobb baratnom ket babat elvetelt es kettot megszult es mikor azt kerdeztem melyik fajt jobban azt mondta hatarozottan hogy a szules sokkal jobban fajt.Azzal egyezek hogy a meh tagul es nyulik felkeszul a szulesre de ne felejd el hogy egy baba kb.3 kg os kell hogy kiferjen rajta.A vetelesnel is nyilnak a csontok de szulesnel meg a baba is fesziti belulrol.Amugy meg ne felj a szulestol ha mar a vetelest kibirtad akkor a szulest is ki fogod birni csak sok kitartas. Az elsonek teljesen igazat adok!

Masodik babajat varo anyuka

2009. dec. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
19.01 es vagyok meg csak anyi hogy nem 9 honap alatt tagulnak ki a csontok hanem mikor elkezdodnek a fajasok az hogy az hany ora hosza az egyen fuggo.
2009. dec. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Igazából választ csak májusban tudnék írni, de nekem volt egy félidős vetélésem. 9 órát vajúdtam vele, a kínok kínját álltam ki, mégsem tudtam megszülni, egy orvos vette ki belőlem a babát. Akkor a szülésznők azt mondták hogy a rendes szülés nem fog ennyire fájni, mert ott a baba segít.Nagyon erős fájásaim voltak + kaptam még oxitocin infúziót.Hát majd kiderül. 18h kismama
2009. dec. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%

Aranyszabály hogy az érett baba meg akar születni, és az is hogy minél nagyobb a baba annál könnyebb megszülni.

Egy fejletlen félidős babát nagyon nagyon nehéz a világra hozni, mert sem a test sem a kicsi, sem a hormonrendszer semmi sincsen felkészülve a szülésre, az anyának minden erejére szüksége van ahhoz hogy indítással megszülje idejekorán a babát. A rendes időben történő szülésnél felkészült a test, a hormonok, az izmok, a méh dolgozik, a baba is dolgozik segíti magát a külvilág felé, egy egségben az anya erejével. Összességében egy érett babát könnyebb a világra hozni.


Két gyereket rendesen szültem, egyet elvetéltem.

2009. dec. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
32%

"Minél nagyobb a baba annál könnyebb megszülni"??????

Ezt nem mondod komolyan!!! Szültél te már meg természetes úton 5140 g-mos babát? Mert én igen, a harmadik gyermekem ekkora lett. Az előzőek a maguk 3950 és 4250 g-mos súlyukkal sétagalopp volt hozzá képest!

Azért butaságokat ne írjunk már!

2009. dec. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
38%
jézusom,utolsó válaszoló,az 5140 azért erősen extrém eset,de gondolj már bele,főleg ha olyanok irnak akiknek sajnos mind a 2 szülésben részük volt,csak könnyebb egy,élő babát felkészülve világrahozni.
2009. dec. 27. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
utolsónak: természetesen, ezt egy szóval nem vitattam. A vitatott mondatot idéztem, direkt, hogy ne lehessen félreérteni a válaszomat, de úgy látom egyeseknek még így sem volt egyértelmű. Hát, ez van...
2009. dec. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!