Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerülhet elaltatni...

Mennyibe kerülhet elaltatni egy amúgy fizikailag egészséges kutyát? Van esetleg más választásunk?

Figyelt kérdés

Sajnos ma harapott másodszor embert. Eddig még soha sem vertük meg. A párom kezét csúnyán megharapta. Később kivittük sétálni, minden rendben volt, de kutyák láttán bevadult és ismét ránk támadott, de most volt rajta szájkosár. Így is alig tudtam lerugdosni a páromról, tehát ma kapott ki először. A kutya hátra van zárva az udvarba, elég nagy területe van, de amikor dörög az ég, valahogy mindig előre szabadul (lyukakat ás) és jönne be az ajtón és mikor toljuk kifelé, morog és vicsorog ránk, muszáj beengednünk. Teljesen megfélemlít minket. A párom anyukáját amikor megharapta, kórházba kellett vinni. Most várjuk a kisbabánkat és nem örülnék neki, ha ez a kutya itt maradna, főleg, h azért is ránk akar morduli, ha véletlenül rálépünk a lábára. Sajnos nincs más ötletem. Egyébként szájkosárban már sokszor ránktámadt.

Megjegyzem: nem én neveltem! 3 éves kutya, 1 éve lakom itt.



2014. máj. 25. 18:25
1 2 3 4
 21/39 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Szerencsétlen kutya teljesen össze van zavarodva, semmi következetesség nincs a vele való bánásmódban, nevelés, mozgatás nulla :(

Ilyen szintről élhető kapcsolatot varázsolni baromi nagy energia és áldozat befektetés lenne a részetekről. Jön a baba, tuti nem lesz rá időtök-energiátok :(

Új gazdát keressetek neki, vegyétek fel a kapcsolatot a lehető legtöbb állatvédő szervezettel, menhellyel!

Vkinek még szuper jó kutyája lehet, akár munkára is

2014. máj. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:

Sajnos ma az állatorvos is azt mondta, h ez a kutya már veszélyes és valószínűleg idegrendszeri problémái vannak(?) Már a parancsoló beszédre is támadni akar. Később pedig szétszedte a szomszéd kerítését, átment a szomszédba és kis híján őt is megharapta, amikor vissza akarta vezetni hozzánk.

Az a baj, h mostanában séta közben többször nekünktámad :( pedig utána lenyomjuk a földre, semmit sem ér. Tavaly ilyet nem csinált! Az 1. harapása után már rendszeresen és egyre gyakrabban.

2014. máj. 26. 19:27
 23/39 anonim ***** válasza:
87%

Azért, mert minden ilyen harapás után az történik, amit ő akar. Legalább egy szakértőnek megmutathatnátok, mielőtt megölnétek. Mármint, most gondolj bele: ez a kutya 3 évig rossz körülmények között élt, hiszen túl keveset volt vele foglalkozva, és a gazdái alkalmatlansága miatt olyan szerepbe került (vezetői), amit egyetlen kutya sem képes ellátni az emberi világban. Most lehet, hogy azt hiszitek, hogy nektek milyen rossz, de valójában tönkre tettétek a kutya életét, és most, hogy a már felnőtt állat ezt kommunikálja, meg akarjátok ölni, holott arról van szó, hogy egy domináns természetű kutya nem hozzáértő gazdákhoz került, akik az alárendeltjei lettek, és akiket úgy is kezel. Ha megnézel pár rész csodálatos kutyadokit, akkor láthatod, hogy rengeteg szobacirkáló viselkedik teljesen így, csak az nem ennyire veszélyes. Ha a kutya azt hiszi, hogy ő irányít, akkor ugyan mit érne nála a ti parancsoló szavatok? Én is rendre utasítanám az alárendeltemet, ha szemtelenkedni kezdene. Gondolom, te se szeretnéd, ha mondjuk egy beosztottad elkezdene parancsolgatni.


Nagyon kevés olyan állatorvos van, amelyik ért a kutya viselkedéséhez. Nagyon kevés. Az állatorvos nem kiképző. Ugyan milyen vizsgálatokat végzett a kutyán? Ismeri, hogyan tartottátok? Ismeri a fajtát, megpróbált dolgozni vagy együttműködni már azzal a kutyával?


Ez a kutya a ti bizonyítványotok. Az, ahogy ezt a helyzetet kezelitek, pontosan mutatja, milyen emberek vagytok, és mennyi esélyetek van egy normális ember felnevelésére. A kutya megölésénél még az is jobb, ha elpasszoljátok a legközelebbi menhelyre, az még annyi fáradságba sem kerül. Ha már tönkretettétek szegény állat rövid életét (és igen, ennek egyharmadában te is ott voltál), akkor legalább egyszer 3000 ft-ot szánhatnátok arra, hogy valaki megnézze - mondjuk nem az állatorvosotok. Nem értem, miért sajnáltok tőle ennyit.

2014. máj. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
82%

Tökéletesen igazad van, kedves utolsó válaszoló! De a kérdezőnek hiába "beszélsz", ő meg akar szabadulni szerencsétlen állattól, ez tisztán kitűnik a kommentjeiből. Csóri kutya a szemükben maga a sátán aki halált érdemel.

Na megyek hányni......

2014. máj. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:
Igen, az állatorvos mindent tud, családbarát. Ismeri a körülményeket és neki is vannak kutyái. Eleinte az állatorvosra halgatott (mesélték, én akkor még nem laktam itt), de már nem. És már bocs, de egy normális kutya nem támadna rá egy emberre, legalábbis így. Nem csak odakap, ha elkezdi, akk folyamatosan támad és támad... És nem ez az 1. kutyájuk, ugyan így nevelték az összeset és egyik se lett fenevad! Nem tudom, h megéri-e bárkinek a testi épségét is kockáztatni.
2014. máj. 26. 20:22
 26/39 A kérdező kommentje:
Amúgy igazatok van, harapja el a torkom a kutya, de inkább ő éljen tovább, mint én (vagy akárki akivel megteheti) Ha valaki átvenné tőlünk a kutyát szólljon, akk szívesen odaadnánk és a kutya boldogan élhetne egy normális gazdinál. De sehova nem kell egy harapós kutya, még ha új gazdit is akarnánk találni neki állatvédők által,de holnap telefonálok ez ügyben. A menhelyeken meg úgy is elaltatnák, csak előtte szenvedne egy pici kis ketrecben.
2014. máj. 26. 20:27
 27/39 anonim ***** válasza:
66%
Ugyan hogy támadhatott...? Sajna teljesen szavahihetetlen vagy. Azt írtad már három hónapos korában úgy megharapott vkit, az illető orvosi ellátásra szorult. Az komoly.
2014. máj. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
32%

Ne haragudj, de muszáj megkérdeznem? Honnan van a kutyus?

Ha már az orvos is ezt mondta, akkor valószínűleg tényleg nincs mit tenni. Sajnálom.

2014. máj. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 Szilvi & Argos ***** válasza:
84%
Nem hiszem el, hogy nem tudtok rászánni pár ezret arra, hogy SZAKÉRTŐ KIKÉPZŐVEL megnézetnétek csóri kutyát!!! Ennyivel tartoztok neki, ez a MINIMUM!
2014. máj. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:

Nem tusom, h pici korában hogy volt a támadás, elvileg ráléptek a lábára és akkor harapott és vicsorgot, az illető csak később ment orvoshoz, mikor a seb elfertőződött. Ezt igazából nem számolom támadásnak, nem tudom, h mi és hogy történhetett.

Interneten találták a kutyát, azt hiszem apródon.

2014. máj. 26. 20:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!