Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerülhet elaltatni...

Mennyibe kerülhet elaltatni egy amúgy fizikailag egészséges kutyát? Van esetleg más választásunk?

Figyelt kérdés

Sajnos ma harapott másodszor embert. Eddig még soha sem vertük meg. A párom kezét csúnyán megharapta. Később kivittük sétálni, minden rendben volt, de kutyák láttán bevadult és ismét ránk támadott, de most volt rajta szájkosár. Így is alig tudtam lerugdosni a páromról, tehát ma kapott ki először. A kutya hátra van zárva az udvarba, elég nagy területe van, de amikor dörög az ég, valahogy mindig előre szabadul (lyukakat ás) és jönne be az ajtón és mikor toljuk kifelé, morog és vicsorog ránk, muszáj beengednünk. Teljesen megfélemlít minket. A párom anyukáját amikor megharapta, kórházba kellett vinni. Most várjuk a kisbabánkat és nem örülnék neki, ha ez a kutya itt maradna, főleg, h azért is ránk akar morduli, ha véletlenül rálépünk a lábára. Sajnos nincs más ötletem. Egyébként szájkosárban már sokszor ránktámadt.

Megjegyzem: nem én neveltem! 3 éves kutya, 1 éve lakom itt.



2014. máj. 25. 18:25
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
Azért kérdeztem, honnan van, mert valószínűleg egy szaporítótól vásároltátok meg. Szegény kutya :(
2014. máj. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy valakinek több kutyája volt már, nem jelent túl sokat. Én ismerek egy csomó embert, akik már több kutyával leéltek boldog életet, de nem azért, mert értenek a kutyához, hanem azért, mert eddig szerencséjük volt, és könnyű kutyáik voltak (amihez nem is kell akkora mázli, mivel elvileg egy alomban csak kevés a valóban domináns kutya). A leírásodból pedig egyértelműen kitűnt, hogy nem értetek túlzottan a kutyákhoz, és ezt nem bántásnak mondom, de ezt mutatja minden mondatod, és az is, hogy most itt tartotok.


Egyébként, én a szívem alatt a gyermekemmel nem lennék képes (vagy inkább: nem mernék) egy kutya megölésében részt venni, és ezért sem értem, miért ragaszkodsz ennyire az altatáshoz, amikor más alternatívát is felajánlottunk (menhely, kiképző). Fura, hogy egy terhes nő ennyire a halálban látja a megoldást, ahogy az is, hogy a gyerek vállalás küszöbén nincs pár ezer ft-otok legalább arra, hogy hozzáértő megnézze.

Megértem, hogy rosszul esik az igazság, de attól még nem kell dacból csakazértsem azt csinálni, amit javaslunk.

2014. máj. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
87%

Kedves Kérdező!

Csak a tanulság kedvéért írom:

Van egy dobermanom meg egy német juhászkutyám. A németjuci egy "véletlen alom" szülötte, a dobit meg úgy vettem meg egy előző gazditól, akik kb annyi szakértelemmel tartottak 2 kemény kutyát, mint ti.

Namost ez a fickó úgy gondolta, nem elég kemény és félelmetes kutya a KÁJ, kell mellé egy dobermann. Napközben a kutyák szépen el voltak téve egy kennelbe, nehogy bántsák a gyereket, még a kajájukat is úgy dobálta be nekik, legyenek minél vadabbak.

Estére kiengedték őket, mindegy volt, hogy agyonverik egymást vagy akármi.

A dobi 5 hónapos korára, olyan zavart lett attól, hogy nem volt lemozgatva és nem kapott semmi figyelmet, hogy úgydöntött, kezébe veszi a sorsát és kiásta magát a kennelből. A gyerek meg pont játszott az udvaron, anyukáék bent csináltak valamit. Egy néhány éves kissrácról beszéünk, aki mikor meglátta a kutyát elkezdett rohanni, a kutya meg egyértelműen kergette. Mikor utolérte, megpróbált vele játszani, de a gyerek ezt támadásnak vette és elkezdte ütni, ahol érte. A kutya, főleg ha baromi szocializálatlan, ettől megijed, aminek különféle következményei lehetnek. Ebben az esetben az történt, hogy belekapott a gyerek arcába, karjába, így maradandó sérüléseket okozva. Ekkor jelentek meg a szülők a visítozásra, a kutyát kb félholtra verték, visszazárták a kennelbe és kihívták az állatorvost, hogy altassa el.

Mivel a kutya nem reagált agresszíven a tesztekre, sőt még a moslék sem viselte meg, amivel etették, a doki nem altatta el.

Egy szerencsés véletlen folytán ismerkedtem meg a történetükkel, néhány óra rábeszéléssel és 20.000Ft ösztönző erejével el is hoztam a kutyát, a sajátom mellé. Rehabilitációra szorul, ugyanis emebekkel nagyon bizonytalan, gyerekekre a legkisebb bizonytalanságra támad. Ezen már annyit javítottunk, hogy addig nincs baja, míg nem kezdenek közvetlen mellette erősen gesztikulálni vagy kiabálni. Addig nyugodtan fekszik, ha megijed, mostmár csak morog, ugat mögülem.

Ha valóban egy akkora gyilkológép lenne, mint ahogy a sztoriban először hallottam, már rég megevett volna engem is, páromat is, sőt, mivel bent alszik, a szemünk fénye cicánkat is. Ehelyett a cica túl gyakran veri meg a kutyát...

Én egyébként mikor elhoztam, szinte biztos voltam benne, hogy valami idióta szaporítótól vették szerencsétlen kis csontkupacot, néhány hónap után azonban kaptam egy telefont külföldről. A tenyésztő volt. Elmondta, hogy ha meg akarom tartani a kutyát, akkor szerződést kell vele írnom, mik a rám eső feltételek, mire vállal garanciát és mire nem, mik a kutya paraméterei, kaptam egy törzskönyvmásolatot.

Most a kutya lassan 10 hónapos. Támadás nem volt és nem is lesz. Kedves, bújós, kiegyensúlyozott. Egyre kevesebb helyzettől pánikol, egyre kézben tarthatóbb.

Szerencsére ő kevés időt tölttött ilyen gazdánál, ami viszont rosszabb, hogy élete egyik legfontosabb időszakát.

2014. máj. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
100%

Ha rettegtek és úgy nyomjátok le a földre, akkor tényleg semmit nem ér. Azt gondolja magában a kutya valószínűleg, hogy "ezek a gyávák most fel tudtak dönteni, de majd mindjárt megmutatom, ki is itt a főnök. Na tessék, morgok és már vigyázzba is vágták magukat."

Úgy álltok hozzá, hogy gombnyomásra működik a kutya. Lenyomom a földre, már változott is a rangsor. Nem így működik!

Beengedtétek a morgó kutyát, nehogy megharapjon ... gratulálok! Ebből a szerencsétlenből ti csináltatok harapós kutyát!! Ilyen hozzáállással plüss állat való nektek, remélem több kutyát már nem akartok tönkre tenni! Nálatok egy szelíd labradorból is vérengző bestia vált volna.....

Nem idegbeteg a kutyátok, hanem domináns és neveletlen!


Családi kutya biztos nem lesz már belőle, azt szépen elrontottátok, de őrző-védőnek tökéletes lehet határozott kézben. Nem kinyírni kell, hanem megfelelő helyre adni! Ha nem vagytok teljesen kőszívű szörnyetegek, akkor írtok a fajtamentőknek!!

2014. máj. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:

Csak most tudtam jelentkezni, mert pár napja engedtek ki a kórházból (nem kutyaharapás miatt voltam bent), de azért mondanám a jó hírt, szerintem sokak örülni fognak neki.

Tegnap már megástuk a kutyának a gödröt, kisírtuk a párommal a szemünket, teljesen ki voltunk borulva. Végül jött az állatorvos és közös megegyezésre mégsem lett elaltatva a kutya. Adott néhány nagyon hasznos és jó tanácsot, na meg rögtön azzal kezdte, h ki kell ivartalanítani. Az állatorvos szerint nem velem van a baj, hanem a kedves kis párom és az anyukája nem elég határozott. Úgyhogy a párom most kezdi összeszedni magát, már megvan az 1. sikerélénye is a kutyával. Ám mikor az állatorvos ideért és el akarta zavarni az ajtóból, akkor a kutya nekitámadt, de az állatorvos elég jó kutyaidomár, így rögtön be is hódoltatta. Ezeket a taktikákat a páromnak is megmutatta. Azt mondta, h most egy kicsit hayagoljuk a sétáltatásokat, mert a kutyáktól lesz nagyon agrasszív, majd akkor vigyük ki, amikor már tisztel minket. Egyenlőre állandóan rajta lesz a szájkosár, csak evéskor veszem le róla, inni pedig tud benne. Annyira aranyos volt ma, evés után felugrott a kerítésre, megmutattam neki a szájkosarát és rögtön dugta bele a fejecskéjét. Persze aztán nagyon megdicsértem. Még csak tegnap kezdtük el a kutya idomítását(főleg én, mert a párom még tanulgatja), de már nagyon látványos a javulás. Már be tudunk menni tőle a házba az nélkül, h berontana. Nagyon örülök, h végül nem altattuk el, mert az tuti, h mi sem tudtuk volna egy örök életen keresztül megemészteni. Mondta az állatorvos, h nem könnyű eset a kutya, amúgy is kicsit ideggyenge, de egy domináns gazdinál nem fajulhatott vona így el a dolog. Köszönöm a válaszokat!

2014. jún. 12. 20:13
 36/39 anonim ***** válasza:
100%

Örülök a jó hírnek ! :)

Erős kézzel, és következetesen foglalkozatok vele. Na és sok szeretettel! Sok sikert! :)

2014. jún. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 sippara ***** válasza:
100%
Ez nagyon jó hír! Hajrá, és feltétlenül tudósíts majd a fejleményekről, szerintem többünket érdekel, mi lesz a sorsa a blökinek :)
2014. jún. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
100%

Jajj de jó ezt olvasni!!! :)


Hajrá, ügyesek vagytok, menni fog ez! :)

2014. jún. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Szuper hír!!! Gratulálok, hogy azon ritka kivételek közé tartoztok, akik megfogadják a JÓ tanácsokat és mégse a "hülye, vadállat" kutyát akarják mindenáron elpusztítani!!!

Hosszabb távon próbáljatok meg tényleg mindenképpen vmi jobb kutyaoktatót hívni házhoz :)

Kitartást és javulni fog a helyzet, még ha tökéletes nem is lesz...

Ja, és feltétlen jelentkezz majd itt !!!!

2014. jún. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!