Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Angol cocker spániel?

Angol cocker spániel?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy angol cocker spánielt. Az érdekelne, hogy szerintetek ez a kiskutya egészséges,illetve fajtiszta?


[link]



2014. máj. 26. 13:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tűnik csak azért ír szerződést,hogy saját magát védje, hiszen semmi olyan nem szerepel benne ami a vevőt védené...
2014. máj. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez a szegény kis kutya is egy szaporító áldozata. Semmilyen genetikai szűrés nincs feltüntetve, ami fontos, mert vannak betegségek, amiket, ha hordoz egy kutya, azt nem tenyésztjük tovább. Én 5 éve vettem az enyémet tenyésztőtől, akkor volt 70 ezer, most gondolom még több. Makkegészséges, végtelenül jó természetű, nyugodt, jól tanítható. Sokan esnek abba a hibába, h 20-30 ezerért vesznek fajtatiszta kutyát, azt hiszik, hogy milyen jó vétel, és a végén betegesebb, idegbetegebb szegény állat, mint egy keverék társa. Vagy fajtisztát vegyünk megbízható helyről, vagy keveréket bárhonnan, de hagyjuk már ezt az olcsó, de fajtatiszta dolgot. Olcsó húsnak, híg a leve.
2014. máj. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
100.000 Ft-ért angol cocker spániel?? Nekem is van angol cocker spániel kutyusom (7-8 éves), apukája fajtiszta volt, anyukája is fajtiszta (apukája törzskönyves, anyukája nem, de őt is vették, bár elég öreg, régen valószínű olcsóbb volt egy kutya) és ő is fajtiszta, nincs törzskönyve és mégis az, ráadásul ingyen hoztuk el, mert már a testvéreit el-el vitték, de ő neki már nem jutott gazdi és mi befogadtuk és mint mondtam ingyen volt... Gondolom most mindenki erre azt fogja reagálni, hogy ha ingyen volt és nem törzskönyves az biztos nem fajtiszta, de az, az Alföldön egy faluban senkinek nem kell drágán kutya, a rokonunk ezért adta szinte semmiért... Egyébként a spánieleket nagyra becsülik, nem a legokosabb fajta, nagyon sokáig tart egy komoly trükköt betanítani neki, úgy sikerült csak ha közbe látta, hogy a német juhász hogyan csinálja azt a feladatot és vele együtt tanítottam, a spánielek inkább játszani jók, családos kutyák...Mondjuk.. az enyém viszonylag okos, mivel 2 nap alatt (7 éves korában) sikerült betanítanom trükköket, de akkor is ott van az az üres tekintete....
2014. aug. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Vanvalami válasza:
2 hete hoztunk el egy kiskutyat - a szulok torzskonyvesek , a picik nem. Normalis korulmenyek kozott tartjak a kutyusokat, minosegi tappal etetik, oltva, fereghajtva , chip-el hoztuk el a kutyusunkat. Aki mar az elso naptol szobatiszta, 8 hetesen! Nem tudom ismeretlenul miert kell valakit mocskolni durva dolgokatvl irni es gyalazkodni. El kell menni megnezni a kutyusokat, a szuloket, a korulmenyeket! Mellesleg, a tenyesztok hipolasa egy vicc - ok is csak 1 (!!!) ev garanciat adnak.
2018. máj. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!