Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyről külföldre örökbefog...

Menhelyről külföldre örökbefogadás?

Figyelt kérdés

Van már 2 kutyám itt Magyarországon, az egyiket menhelyről hoztunk mi is.

A kérdésem az lenne, hogy miért Magyarországról fogadnak örökbe sokan (facebookon szinte naponta olvasok ilyesmit) hogy Ausztriába, Németországba kutyákat.

Természetesen örülök neki ha jó helyre mennek a kutyusok, és végre megmenti őket valaki, de ott kint nincsenek menhelyek, ahonnan örökbe tudnák fogadni, vagy sokkal macerásabb az egész és ezért segítenek inkább a magyar kutyákon?

(Mert itt elmész, aláírsz valamit, a rendesebbek visznek még hálául pár zsák tápot, esetleg pár pórázt, nyakörvet és már viheted is haza.)



2014. máj. 28. 16:04
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Vannak. Csak épp ott kb 3szor annyiba kerül kihozni egy sima keveréket menhelyről, mint innen utaztatni.
2014. máj. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ahol ideiglenes vagyok, onnan kb. 250 euróért fogadnak örökbe a németek, de ezen felül sokan sokkal többet adnak támogatásként.


Én úgy gondolom, hogy azért szeretnek innen örökbe fogadni, mert nekik mi vagyunk "a Balkán", az elmaradott, szegény ország, ahol lássuk be, nem olyanok a menhelyes kutyák körülményei, mint az ő országukban.


Az én kutyám még keletebbről való és örülök, hogy onnan fogadtam örökbe, mert ott még sokkal rosszabb a helyzet, mint nálunk. Magyarán nagyobb szükség van örökbefogadókra és ezt látják, tudják ők is, ezért hoznak innen kutyát.


Ott egyébként nem úgy működik, hogy elmész és utánad vágják a kutyát - legalábbis amiket tőlünk visznek, azokkal nem ez a helyzet. Előzetesen interjúznak a gazdák, megbeszélik a körülményeket, megnézik, hová megy a kutya, aztán lefoglalják és nem probléma nekik várni egy hónapot a kutyájukra, amit még csak nem is láttak élőben. Egy átlagos magyar örökbefogadó ennyit nem gürizne egy mentett kutyáért és ez a nagy különbség köztük és köztünk.

2014. máj. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!