Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnánk megnevelni?...

Hogyan tudnánk megnevelni? (bernáthegyi)

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves ivartalanitott szukánk és egy 2 éves kan bernáthegyink.

A szuka kiskoratol nalunk nevelkedett, viszont a kant kb egy eve vettuk, amikor o már másfél éves volt...szoval jo nagy kutyus volt mar akkor is...

Ha jol tudom mi vagyunk a 3. vagy 4. gazdai, de remélem az utolsok is.

Engem nagyon megszeretett, én etetem, én toltom veluk a legtobb idot, jarunk setalni stb.

Viszont meg mindig nagyon bizonytalan...A paromat is elfogadja, neha o is elviszi setalni,de vele mar sokkal tartozkodobb...

Viszont ha barki jon hozzank, rogton fenyegetesnek veszi, ugassa, ugral, alig lehet lenyugtatni. Setalni is csak ugy tudunk ha epp nem jonn senki arrafele, mert mindenkit ugat, vagy ugrana rá, és hát azért nem konnyu egy kozel 75-80kgs kutyussal.

Hogy lehetne errol leszoktatni?

Ha elmegyunk valahova szeretnem ha apukammal is megbaratkozna, hogy megtudja etetni stb...de ot sem engedi a kennelbe, csak nagy nehezen. Bekapja a kezet, szo sincs arrol hogy harapna , de akkor is felelmetes, nehezen lehet megnyugtatni, pedig o is szokott neki falatkakat hozni hogy ne ugassa mar annyira.

Aztan par perc mulva lenyugszik o és el is felejti hogy ki van bent a kennelben.

Egyelore el van nekik keritve egy eleg nagy resz az udvaron, mert epitkezunk es meg most keritkezunk, aztan szabadon lesznek.

A masik dolog hogy kocsiba nem tudjuk berakni, pedig van nagy furgonunk. A szuka kutyusunk imad utazni, o az elso a kocsiban, de a kant ugy kell 3 embernek berakni.olyankor osszekuporodik, nyuszit, fel.

Szoval adnatok tippeket hogy lehetne kicsit atnevelni?

Hozzam allandoan bujik, egy jatekos nagy maci, hogyan szerettesem meg vele az ismeroseimet?


2014. máj. 29. 12:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindenképp kutyasuliba kellened menned a kutyával, vagy házhoz járó kiképzőt hívnod. Merre laksz?
2014. máj. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

vidéken, és nem Magyarországon.

A másik kutyánkkal nincs semmi gond, meg ők együtt is már elég jol osszeszoktak, csak hát a kan még mindig tartozkodo, pedig már lassan egy éve hogy itt van.

Tenyészszemlére is szerettük volna elvinni, de problémás lett volna kocsiba berakas, amasik dolog meg idegen helyen fel mindentol, én itthon meg a hazba is probaltam becsalni(pedig amugy oda nem engedjuk oket) de oda sem mer bejonni,mas kutyakkal meg harcias. Ezert sem nagyon szeretnem vinni kutyasuliba, nincs valami jo otletetek hogy lehetne kicsit megnevelni? Megverni soha nem szoktuk oket..

2014. máj. 29. 12:24
 3/5 Imola Ágnes ***** válasza:
A viselkedése miatt én is csak kiképzőt tudnék javasolni. Ha leírod pontosan hol laksz, találn segíthetünk, többen vagyunk itt külföldről.
2014. máj. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sajnos ez komplikáltabb annál, hogy itt pár mondatban leírjuk, de ehhez még több oldal is kevés lenne. Kiképző tudna csak segíteni.


Ahonnan vettétek, elképzelhető hogy bántották ott? Vagy az előző helyeken? Ilyen viselkedést (bizalmatlan, mindenhol fél, emberre ugat, stb) általában azok a kutyák produkálnak akiket előtte vertek. Vagy az sem kizárt, hogy ideggyenge, de akkor nem nagyon kéne tenyészteni.

2014. máj. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, elkepzelhetonek tartom hogy bantotta valamelyik korabbi gazdaja.

Mikor elhoztuk, az aktualis gazdai figyelmeztettek hogy nem tud enni talbol csak a foldrol...na ez is furcs a volt szamomra...

Es tenyleg eleinte idegenkedett hogy talkaba kapja az etelet, de azota gyonyoruen eszik, mint a masik kutyank.

Az elozo gazdainak volt vagy 4-5 bernathegijuk de mindtol megszabadultak, eladtak oket, mar o volt az utolso. Hazafele is ahogy hoztuk en sokaig ott ultem vele hatul a furgonban hogy ne feljen, es baratkozzunk.

Egyebkent torzskonyves, jo egeszsegi allapotban van.

Biztos ido kell meg neki hogy megismerjen mindenkit...

2014. máj. 29. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!