Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » El szeretném ajándékozni 2...

M.m20 kérdése:

El szeretném ajándékozni 2 éves kutyámat aki elég bizalmatlan idegenekkel szemben. Mi a helyes magatartás a leendő gazditól illetve tőlünk ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
A kutya jack russel terrier keverék, kölyökkorától nálunk van, de sajnos költözés miatt jobbnak látjuk elajándékozni. Rajtunk kívül más emberekkel bizalmatlan, ugat rájuk. Nem hiszem, hogy bárkit megtámadna, viszont nagyon nehezen barátkozik. Az új gazdi már megvan, hamarosan elvinnénk, de előbb szeretnék tanácsot kérni, hogyan viselkedjünk mi és az új gazdi.
2014. máj. 29. 14:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Remélem azért tájékoztatva van a leendő gazda, hogy eddig nem lett nevelve a kutya egyáltalán, antiszociális, valószínűleg kutyasuliba kell vinni, és a költözés csak egy kamu kifogás, hogy lepasszoljátok...
2014. máj. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezzétek meg az új gazdit. Mivel nem neveltétek a kutyátokat, ezért gondolom egy hozzáértő gazdit kerestetek neki, aki helyrehozza majd azt, amit ti elrontottatok. Ha nem ilyen az új gazdajelölt, akkor még most szóljatok neki, hogy majd extra foglalkozást igényel a kutya.
2014. máj. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

Részetekről már teljesen mindegy, hogyan viselkedtek, mert a kutya kikerül a családból. Hogy az új gazdi hogyan viselkedjen, azt lehet, hogy nem ti kellene, hogy megmondjátok, hiszen miattatok nem tudja elfogadni a kutya az idegeneket, tehát felesleges olyan tanácsokat adni, amiket ti magatok sem tartottatok be.


Vagy tudja az új gazdi, hogy hogy kell viselkedni a kutyával, vagy nem, vagy utánajár, vagy nem, vagy jó lesz a kutyának nála, vagy nem. De a döntés már megszületett, úgyhogy ezen már kár filozofálni és reméljük a legjobbakat.

2014. máj. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül a neveléssel kapcsolatos leoltásokra voltam kíváncsi ezzel a kérdéssel. Azt tudom, hogy ezzel gondok voltak, alapvetően nem a megfelelő fajtát választottuk az életvitelünkhöz. Inkább arra irányult a kérdés, hogy szerintetek hogyan kell közeledni egy bizalmatlanabb kutya felé az új gazdának.
2014. máj. 29. 15:38
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A 3-as hozzászóló már válaszolt. Az új gazdit kell körültekintően megválasztani, illetve az új gazdinak kell képben lenni kutyanevelés és azon belül a jr tartása terén.


Ezt legalább meg kell tennetek, ha már többre nem tellett, mert ha nem így lesz, akkor szegény kutya csöbörből vödörbe kerül.

2014. máj. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

De tőletek kértek tanácsot az új gazdák, vagy miért kérdezed? És tőletek várják a választ arra a kérdésre, amelyben ti sem hoztatok jó döntéseket?


Egyébként úgy, hogy megfogja, hazaviszi és hagyja, hogy a kutya nyisson. Azt viszont, hogy általánosságban hogy kell kutyát nevelni, nem lehet egy kommentben összefoglalni. Mert írhatnánk pl, hogy következetesen, meg ilyenek, de aki nem tudja kutyára értelmezni ezt a pár szót, amit írhatnánk, az inkább olvasson utána. Vannak könyvek, pl. Jane Fennel, Cesar Millan, amik alapnak jók és ha konkrét kérdésük van, megkérdezhetnek egy kiképzőt vagy akár itt is tehetnek fel kérdést, vagy rékereshetnek a youtube-on.

Én csak egyszerűen nem látom értelmét annak, hogy az adjon tanácsot a neveléssel kapcsolatban, aki maga sem tudta végrehajtani azt, amit esetleg mondana. Ez nem ellenetek irányul, mert most már mindegy, a kutya elkerül, ezért írtam azt, hogy reméljük, hogy jól választottatok és felelősségteljesebben fognak hozzáállni.

2014. máj. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 zsuzsabazsa ***** válasza:
61%
Én meg a mosógépemet akarom elajándékozni mert már nem kell. Azért érdekes,hogy felnevelsz egy kutyát két évig aztán meg elajándékozod mert már nem kell. Az ilyen embereknek nincsenek érzéseik. Azt viszont ne felejtsd el,ha a kutya száz évig élne akkor is a gazdájához ragaszkodik, mert van lelkülete, míg sok embernek meg nincs. Ebbe te is beletartozol. Én is költözködtem kertes házból lakásba, mégsem ajándékoztam el a kutyámat mert szerettem és mellettem a helye.
2014. máj. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megoldottuk, tényleg annyi volt, hogy elvittük, odaadtuk a pórázt, és most az új gazdi azt írta, hogy már meg is engedte, hogy simogassák. Szóval valaki valamit nagyon jól csinált, és jobb lesz így neki is.
2014. máj. 29. 17:57
 9/10 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy ez a dolog több tényezős is lehet. Hidd el, hogy két év alatt én is nagyon megszerettem a kiskutyámat és a család is. Világ életemben voltak állataim, mindegyikkel nagyon jól bántunk. De lehetséges, hogy valakinek épp azért van lelke, mert fel tudja mérni, hogy a szeretett kisállatának jobb lesz, ha olyan helyre kerül, ahol nagyobb esélye van jól érezni magát. És nem úgy történt ám, hogy ma reggel felkeltem és ezt kitaláltam, hónapokig tartott mire mérlegeltünk mindent. örülök, hogy te tudsz jó körülményeket teremteni a kutyádnak az új lakásban is, én nem tudtam, de most nyugodt vagyok, hogy jó helyre került.
2014. máj. 29. 18:12
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez is egy nézőpont és tulajdonképpen becsülendő, hogy gondoltatok a kutyára, még ha ilyen formában is.
2014. máj. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!