Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyről szeretnék kutyát...

Menhelyről szeretnék kutyát örökbfogadni. Mekkora esélyem van arra, hogy találok nekünk valót?

Figyelt kérdés

Mindenképpen kant szeretnék és kistestűt. Nyugisat, de dögönyözhetőt, nem hangoskodós fajtát. 2 kicsi gyerekem van, tehát bírnia kellene a gyerekeket is. Ja és lakásban lenne tartva.

Valamint kölyök vagy inkább már felnőtt legyen?


2014. máj. 30. 13:37
 1/10 anonim ***** válasza:

Hány évesek a gyerekek? 3 év alatti gyerek mellé inkább már felnőtt kutyát (legalább 2-3 évest) érdemes vinni, mert egy kistestű kölyökben könnyen "kárt tehet", mert egyébként is érzékenyebbek a dögönyözésre. Egy kis farokhúzásból is lehet baleset.


Egyébként biztos fogtok találni egy megfelelő kutyát :)

2014. máj. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez majd ott fog kiderülni a menhelyen. A gondozók nagyjából ismerik a kutyákat, szóval ezek alapján a szempontok alapján majd ők segítenek választani.
2014. máj. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Imola Ágnes ***** válasza:

Biztosan találtok majd megfelelőt, sőt, szerintem lesz legalább 5-6 amelyiket haza akarjátok amjd vinni.

Fontos, hogy ne a külsőre, hanem a gondozúk elmondásai alapján válasszatok. A kölyöknek az az előnye, hogy mellettetek cseperedik, ti szoktathatjátok meg a dolgokkal, ti nevelitek. A hátránya az, hogy kölyökként viselkedik (rág, harapdál, bepisil, sír, nem hallgat annyira rátok), illetve, hogy ha nem jól nevelitek, akkor "bármi" lehet belőle, illetve nem tudják megmondani biztosra a méretét. A felnőtt előnye, hogy nyugisabb, nincsennek kölyökkori problémák, ált. már szobatiszta, hamar alkalmazkodik, kiismert és stabil a viselkedése, esetenként tudják róla, hogy gyerek mellett volt. A hátránya az, hogy előző helyéről hoz magával bizonyos viselkedésmintákat, amiket ki kell ismerni, hogy nehogy gond legyen, és egy párat minden bizonnyal orvosolni is kell majd.

Hogy nektek melyik az előnyösebb, azt csak ti tudjátok megmondani.

Sok sikert, és sok bodog kutyás évet:)

2014. máj. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
1 és 3 éves a két gyerek. Nem lenne hátrány, ha nem pisilne össze mindent, mert sok a laminált parketta és a szőnyeg. Volt már egy angol bulldogunk menhelyről. Ő sajnos nem jó helyről jött, rengeteg dolgunkat tönkre tette. Nem valószínű, hogy kapott bárkitől is nevelést. Meg volt már egy idős mopszunk is, őt nagyon szerettem, nem volt vele gond. A felnőtt kutyákkal is pórul lehet járni, a kölykökkel meg ugye sokat kell dolgozni és valóban csak kb tudják megmondani, hogy mekkora lesz.
2014. máj. 30. 13:54
 5/10 anonim ***** válasza:

Olyan nincs h egy kutyát nem kell nevelni, tanítani, és megkapod és voilá tökéletes...

Mi lett a bulldoggal? A mopsz gondolom már elpusztult :o(

2014. máj. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én valahogy gyerek mellé nem választanék felnőtt kutyát.
2014. máj. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én meg pont azt választanék....

Ha jó menhelyről hozod akkor az esetek többségében ideiglenes befogadónál lakásban, családi környezetben vannak a kutyák, vagy tesztelve vannak mindenfélére. A kölyökkel sokkal több a gond, pláne egy 1 éves gyerek mellett...aminek aztán úgyis a kutya látná a kárát. Egy felnőtt kutyánál ár lehet tudni milyen a jelleme, mik a hibái, mik az erősségei - így ezek alapján lehet választani, és nem mellényúlni.

Meggyőződésem h sokkal több balesetet okoznak a félrenevelt kutyák mint a mehelyről felnőtten befogadottak - előbbiből tucatszám tudnék hozni példát csak a környékünkről, míg utóbbiról én még nem hallottam. (Rémtörténetek persze mindig vannak ;o))

2014. máj. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nagyon sok kutya szobatiszta, főleg az ilyen kis termetűek. Amúgy, nagyon furán fog hangzani, és lehet, hogy le is fognak pontozni, de kistermetű kutyát, ami nyugodt, nehezen fogsz találni. TAPASZTALATOM szerint a kistestűek meg tudnak bolondulni sokszor, főleg, ha nincsenek megnevelve. Leírásod alapján nem igen nevelnétek. Egy palotapincsi mellé (például) nem hagynám 5 percre se a gyerekemet, ellenben egy nagytestű fajtával (leonbergi, berni pásztor,stb) bármikor.

A mi menhelyünkön több, mint 300 kutya van, és az csak az egyik menhely. Szóval, biztos, hogy fogsz találni neked valót. De ha olyan ember vagy, akinek idomított kutya kéne, és kitalálja a gondolatodat, hogy mit hogyan szabad, mit mikor csinálhat, netán még meg is sétáltatja magát, akkor nem ajánlom a valódi kutyát. Egy kutyát nevelni kell, ha te kihozol egy menhelyről (vagy bármilyen más helyről, amit megszokott) egy kutyát, BIZTOS, hogy lesz pár nap, amíg hozzászokik az újdonsághoz. Minden kutya másképp reagál, van amelyik a sarokba fog kuporodni, van amelyik harapósabb lesz, és van, amelyik szimplán érdeklődve tekint körül új otthonában. A gyerekeknek pedig tudniuk kell, hogy a kutya nem játék, ha nem tanítod meg nekik, hogy nem szabad meghúzni a fülüket, stb, ott baj lesz, a kutya odakap, ha elfogy a türelme, és mehet vissza a menhelyre. Sok menhely van, ahol mondanak bármit, csak vigyék a kutyákat, de szintúgy sok menhely van, ahol testet-lelket megfeszítve odafigyelnek a kutyák igényeire, igen, a kutyákéra, hogy ők milyen gazdit szeretnének, hogyan viselkednek,stb.

Na már nagyon sokat írtam, csak biztosra szeretnék menni, mert rengeteg kutya-gazdi jár úgy, hogy rossz kapcsolatba kezdenek bele, a kutyus visszakerül a menhelyre, lelkibeteg lesz, a gazdinak pedig elmegy a kedve a kutyázástól. Csak mert rossz választás történt. És ezt szeretnénk elkerülni.

2014. máj. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Természetesen nem hagynám a gyerekeknek, hogy kínozzák a kutyát. A nagy már elég ügyes ahhoz, hogy ne bántsa, hanem ügyesen simogassa. Ha azt mondom neki, hogy csak a hátát, akkor csak a hátát fogja. Viszont, ha elkezd össze-vissza szaladgálni a kutya a lakásban, akkor nagy az esély rá, hogy mindkettő utánaszalad, hiába szólok rájuk. Annak meg nagy esés lesz a vége és valószínűleg a kutya jönne ki belőle rosszabbul. A mopszunk pl. minden elvárásomnak megfelelt, hogy így mondjam. Nyugis volt (ami nem azt jelentette, hogy nem vittem le napi 3szor sétálni...), nem bántotta soha a kislányomat (lányom 1 éves koráig volt velünk), nem ugatott feleslegesen. Egy szóval sem mondtam, hogy nekünk olyan kutya kell, aki már meg van nevelve és kinyalja a s.ggemet is! De azért amikor már a sokadik tízezres esetleg százezres berendezést teszi tönkre úgy, hogy mindent megtettünk annak érdekében, hogy ez ne történjen meg, na az már sok.
2014. máj. 31. 08:28
 10/10 anonim ***** válasza:

[link]


Nekem Csirbolya nagyon tetszik *.* nagyon aranyosnak tűnik :-)

2014. jún. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!