Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Írnátok érveket a kutyák MELLETT?

Írnátok érveket a kutyák MELLETT?

Figyelt kérdés

2014. máj. 30. 19:38
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Felelősségre tanít, jó memóriára is (minden nap enni adni neki,stb), megtanít élvezni az esős időt, vagy a hideget, karban tartja a tested a napi sétával, szeretetet ad, ha senki más nem, és téged is megtanít, hogy kimutasd a szeretetedet, akinek kutyája vagy macskája van, kevésbé hajlamos néhány betegségre (ezt kimutatta egy kutatás, de nem emlékszek milyen betegségek, szerintem allergia), aki felnevel egy kutyát, türelmesebb ember lesz, könnyebben nevel fel egy gyermeket, mert tapasztalatot szerez, hiszen nagyon sok közös van egy kisgyerek és egy kiskutya gondolkodásában, illetve viselkedésében.

Gondoskodóvá tesz, soha nem lesz magányos az ember mellette. Aki kutya mellett nő fel, az barátságosabb lesz, közvetlenebb, így felnőtt korában jó eséllyel fogja tudni eladni magát, akár sikeresebb is lehet. (ez is bebizonyított tény, hacsak nem valami ostobaság, amit bevettem:D)

Én el sem tudnám képzelni az életem kutya nélkül. Kiskoromban volt, utána 10 évig nem, és nem tudtam elképzelni, mi hiányzik az életemből. Aztán befogadtunk egy kóbor kutyust, és azt a hálát, szeretetet, amit kaptam, az egyszerűen felbecsülhetetlen. Sokkal megfontoltabban gondolkodok, cselekszem, akár azt is mondhatnám, hogy bölcsebb lettem. Ha rossz kedvem van, bármikor felvidít, egyszerűen nem tudok kutya nélkül élni. Azóta jött még mellé 2 kutya, sajnos az egyik elpusztult, féléve, a mai napig sírógörcsöt kapok, ahányszor rá gondolok, de a másik 2 nem engedi, hogy összetörjek, mert odajönnek, és mutatják, hogy ők is léteznek ám:)

2014. máj. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!