Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék a fogával?

Mit tehetnék a fogával?

Figyelt kérdés
2 éves a kutyám és nagyon csúnyán elkezdett fogkövesedni a foga,pedig kap minden héten egy nagy lábszár csontot amit 3 órán át rágcsál meg ilyen bör csontot(kemény)Mit tehetnék még?(fogmosás kizárva)
2009. dec. 31. 09:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Miért van kizárva a fogmosás?

A meglévő fogkövet igen nehéz eltávolítani anélkül hogy matatnál a szájában.


Ami még szóba jöhet az az állatorvos és az altatásban végzett fogkőeltávolítás.

2009. dec. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azért mert a szüleim nem vesznek olyat nekem meg nincs pénzem de ha lenne vennék fogkefét neki meg stb. Ezen kivül hogy adok neki csontot meg rágcsákat azon kivül tehetnék még valamit?
2009. dec. 31. 09:53
 3/10 anonim ***** válasza:
Sajnos, ha már kilakult a fogkő, nemigen fog lekopni. A legjobb, ha állatorvos leszedi neki, mielőtt súlyos ínygyulladása lesz és kihullanak a fogai. Utána pedig nyugodtan moss neki fogat hetente egyszer! Nem kell drága fogkefe, a saját, elhasznált fogkefédet nem kidobod, hanem a kutyáé lesz. Fogkrémnek pedig valami semleges pl. gyermekfogkrémet válassz, mert úgyis belefetyeli, akármit csinálsz :=).
2009. dec. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Emberi fogkrém és emberi fogkefe is jó???Azt hittem hogy az az inyének nem jó.
2009. dec. 31. 10:46
 5/10 anonim ***** válasza:
Nézd, ha semmi más módon nem tudod - vagy nem vagy hajlandó - gondozni, akkor jobb mint a semmi. Persze, nyilván nem durván dörzsölöd a fogkefével, csak gondosan letisztogatod a fogait. A saját fogaidat sem jó erősen dörzsölni, az is árt az ínynek! A gyermekfogkrémtől pedig ilyen kis mennyiségben semmi baja nem lesz a kutyusodnak, viszont megmaradnak a fogai! Ha nincs pénzed profi felszerelésre, lgy leleményes! A harmadik kutyánk van velünk (mindkét előző 10 év feletti kort ért meg) és mi is mindig így gondoztuk a fogaikat, mellette természetesen kaptak kutyafogkefét (pedigree csont) és az állatorvos is rendszeresen (évente) ellenőrizte a fogaikat.
2009. dec. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mit kap enni? A konzerv például iszonyatosan elősegíti a fogkő kialakulását. Ha konzervvel etetitek, váltsatok. A fogkő ugyan nem fog elmúlni, de lassulni fog a terjedése.
2009. dec. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
száraz kaját kap.Néha egy kis házi kajával(leves)
2009. dec. 31. 16:24
 8/10 anonim ***** válasza:
Figyi ha nincs pénzed akkor dolgozz! Pl.: kérj zsebpénz vagy mond meg a szüleidnek hogy adjanak valami munkát ezt meg is csinallod egy kis pénzért amit vegyenek úgy mint zsebpénzt! Ja, és a kutyádnak csakis gyerekfogkrémet vegyetek ne olyat ami felnőtt! És lehetőleg ne mentolossat!
2009. dec. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen ezzel is prónálkoztam mér de ha egy kicsit nagyobb összeget kértem(300 forintnál)akkor számon kérik hogy mit csinálok a pénzzel:)Ami itthon házimunka van arra meg nem adnak nekem pénzt mert azt mondták hogy ezt amugy is megkell csinálnom nem adnak érte pénzt.És amugy hajlandó vagyok ápolni mert pl az ivartalanitására másfél éves át gyüjtöttem a pénzt 300 forintjával.Megpróbálom az emberi módszert. Amugy meg anyukám azt mondta ha rossz állapotban lesz a foga akkor elvihetem leszedetni a fogkövet:) Még azért annyira nem olyan csak már azért látszik rajta és az is fura hogy az egyik oldalon lévő fogsor szép a másik oldalon meg ott a fogkő:(
2009. dec. 31. 17:20
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez azért van, mert a "szép" oldalon rág. Ahogy nekünk is, úgy a kutyáknak is van kedvenc oldaluk, ahol megrágják az ételt, ezen az oldalon nyilván kevésbé rakódik le a fogkő, hiszen folyamatosan koptatja.

Nagyon szép tőled, hogy az ivartalanításra is kitartóan összegyűjtötted a pénzt!

Nyugodtan ápold a gyermekfogkrémmel és valamelyikőtök leselejtezett fogkeféjével és évente 1x(amikor úgyis oltják) mutasd meg az orvosnak.

2009. dec. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!