Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ma már senki nem tart kinn...

Ma már senki nem tart kinn kutyát és macskát?

Figyelt kérdés
Csak az a jó gazda, aki mindent alárendel az állatainak?
2014. máj. 31. 16:55
1 2 3 4
 1/31 anonim válasza:
21%

Kutyának macskának kint a helye. Téved, aki azt gondolja, h ezek az állatok boldogabbak, ha be vannak zárva a lakásba.

Persze akinek nincs kert (pl tömblakásokban), annál más a szitu. De itt vidéken is rengetegen tartják bent a házi kedvencet. Kérdem én minek? Szerencsétlen állatka örül, ha friss levegőt szív és fetrenghet a fűben néha-néha...

2014. máj. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
78%
Nem.Nyilván az a jó gazda,aki,kicseszi a kertbe a kölyköt és az ott is éli le az életét.Mikor a tulajdonosnak épp kedve vagy ideje van rá,foglalkozik vele.Ha nincs,ott a kert,foglalja el magát,így járt.Nyilván az ilyen kutyáknak jobb életük van,mint a lakásban tartott kanapékutyának.Vagy azok a macskák is marha boldogok,akik kint vannak folyton.Szabadon rohangálnak.Ha elütik vagy szétszedik a kutyák,sebaj,van másik ingyen.A nőstények évente ellenek,a kicsik az utcán végzik vagy születéskor kicsinálják őket horror módszerekkel,lásd élve elásás.Ennél biztos rosszabb egy lakásban élő ivartalanított,gondozott macskának,nem?
2014. máj. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
78%
Ja és az én két bullterrierem érdekes módon inkább bent van a házban,mint kint a kertben.Ők választhatnak,szabadon jönnek-mennek.Ehhez képest épp itt horkolnak mellettünk az ágyban.Sétára,játékra,hempergésre ott a napi több kilométeres pusztai séta.
2014. máj. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
76%
Azért én nem nézném le azokat a panelban kutyát tartókat akiknek egész nap a lábuk mellett lehet egy kutya, mindig figyelnek rá, és naponta 2-3 órát sétálnak vele, ahol találkozhat a fajtársaival, és egy teljesen szociális, nyugodt kutya. Nem úgy, mint a kertben élők, akiknek marha jó hogy szabadon vannak de a gazdát csak akkor látják mikor az munkába megy/hazajön, az utcán életükben nem voltak, és az agyi-fizikai fárasztás kimerül a kerítés mellett történő rohangálásban és ordibálásban... Ha egyszer kertes házba költözöm, akkor is kinti-benti kutyáim lesznek, mert sokkal többet ér ha minél többet mellettem van a kutya, egy ágyból filmezünk, mindig beszélek hozzá, látom hogy van nap mint nap, mint az hogy nem kell esetlegesen kutyaszőrt takarítanom, és foglalkozni vele, mert kint úgyis elvan... Nyilvánvalóan ez olyan fajtákra nem vonatkozik, mint a kuvasz, KÁJ, stb. amik természetesen kertbe valóak, de ezeken kívül gyakorlatilag minden kutyánál indokolt a benti lét is.
2014. máj. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
49%

Nekünk egy 2 éves újfundlandi kutyusunk van,kb fél évesen került ki a kertbe,azóta kint van.Ritkán jön be a házba,évente 1-2 alkalommal.

Kint van egy jókora háza,az is tető alatt van,az ajtótól 2 méterre.

Szoktam vele sétálni,rendesen kap enni,szoktam fésülni,el van látva,ha baja van orvoshoz visszük.

Tehát semmivel nem lenne neki jobb bent,sok szempontból sem.

2014. máj. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Csakhogy én házőrzésre (is) tartanám a kutyát, és egerészni a macskát. Szerintem aki engedelmes, jól nevelt kutyát akar, az naponta foglalkozik vele. Viszont nem tudnám elképzelni, hogy a lakásom tele legyen állatszőrrel, de azt sem, ha a szőnyegre ürítene.
2014. máj. 31. 17:12
 7/31 anonim ***** válasza:
87%
Az előző újfundlandis vagyok,még hozzá tennèm,viharban se akar bejönni a lakásba,tehát én nem kényszerítem.Ha akar bejön,de nem akar.
2014. máj. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Kérdésem apropója, hogy ismerősöm már attól is sokkot kapott, mikor megemlítettem, hogy nyáron úszni fogom vinni , meg még meg is fürdetem évente egyszer-kétszer....az ő 9 éves benti kutyája még soha nem volt fürdetve, (pedig elég erős szaga van(: Azóta meg én vagyok az egyes számú közellenség, mióta megtudta, hogy a kutya és a macska a kertben lesznek.
2014. máj. 31. 17:17
 9/31 anonim ***** válasza:
85%
Ha valaki mindent megad az állatának, amire szüksége van, és rendesen ellátja, addig tök mindegy, hogy a kertben él a kutya, vagy a lakásban. Azt sosem értettem, hogy aki kertben tartja a kutyáját, miért nem alakít át a kutyának egy olyan részt, ahova viharkor vagy eső esetén behúzódhat, ha már a lakásba nem engedi be. Nem feltétlenül az a jó gazda, aki csak a kertben tartja a kutyáját, és csak az a rossz, aki lakásban. Én is panelos vagyok, kistestű kutyám van, napi 3x visszük sétálni, minden oltását megkapta, chipelve van, és 2-3 havonta kozmetikáztatjuk, minőségi tápot kap enni. És nincs SEMMI baja. Nyilván sok panelos nem úgy neveli a szobacirkálóját, ahogy kéne, de általánosítani nem kéne.
2014. máj. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
90%

Megint az újfundlandis vagyok:DD

Előzővel értek egyet.Teljesen mindegy hol tartja de legyen ellátva.

Az úszásról szólva:

Én már úsztam a kutyusommal,és semmi bajunk nem lett.Tök jó.

Fürdetni meg nyugodtan lehet.Miért ne?Ha egyszer belehempereg valamibe,rászóródik/öntődik valami,sáros vagy bármi,legalább langyos vízzel meglehet fürdetni.

2014. máj. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!