Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol találhatnék párosodásra...

Hol találhatnék párosodásra alkalmas (kutya) asszonyt a kutyámnak?

Figyelt kérdés

Van egy kutyusom, Mixi.

7 éves kan, nagyon aranyos, kis bolyhos, de nyárra meg szoktuk nyírni. Furcsa emberi tulajdonságai vannak. Szereti a tengerimalacomat, nagyon barátságos. Intelligens állat, semmilyen parancsot nem hajlandó teljesíteni, kivéve ha kaja van a dologban.

Na a lényeg az, hogy szegénykém még életében nem volt együtt senkivel "úgy" és sajnálom őt, hogy ez nem része az életének és a kedvenc, illetve most már csak régi kedvenc plüssmackómmal éli a nemi életét. Ha van valaki aki segíthetne az ügyön, a kiskutyák (ha neadjisten lennének) elhelyezésébe abszolút megpróbálunk segédkezni, de hátha felizgatja a fantáziáját egy ivartalanított kislány is.

Előre köszönöm!



2014. jún. 3. 21:10
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
94%

"Németországi munkakutya versenyre vitték az egyik kutyát, előtte a versenyző elmatyizta a kan kutyát, hogy nyugodtabb legyen"

Hát ez b+ a kutyázásnak egy olyan oldala, amiről minden tudásszomjam ellenére sem akartam volna soha tudni. Soha. Nem akartam elképzelni, nem akartam tudni, hogy létezik ilyen ember, ráadásul "szakember", nem fér bele a világképembe, napokig rémálmaim lesznek, mert ez nem csak akkora ostobaság, hogy csodálom, hogy nem nyílt meg az ipse alatt a föld, amikor megfogant a gondolat a fejében, de ráadásul kimondhatatlanul gusztustalan is. Fuj b+. Undorító. És mindezt egy szájbatekert versenyért, gondolkodás helyett. Sosem bocsájtom meg, hogy erről tudomást szereztem.

2014. jún. 5. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 zsuzsabazsa ***** válasza:
16%

Akumi! Azért írtam le mert ez megtörtént! Van mikor az ember rengeteg mindent lát, de nem minden esetben meséli el, és ezt néhányan még láttuk is abban az időben. Akkor is volt aki megütközött rajta és volt aki meg nem.

Visszatérve a hágási témára. Mivel az ivaros a kutyáknak nem adatik meg a párzási lehetőség ezért keresnek maguknak egy olyan tárgyat amin kiélhetik a fajfenntartási ösztönüket. Lehet a szerelmük tárgya egy párna egy plüss, vagy egy azonos nemű kutya vagy egy más állat faj. Kiválthatja egy szag is a hágási mozdulatokat.


Ami más lapra tartozik amikor két kan összeverekszik egyik elveri a másikat és a győztes kutya az abszolút győzelmét a megvert kutya meghágásával fejezi ki.

Ugyanez előfordul a bandázásos kutyáknál is, de ha valakinek van tapasztalata látja azt, hogy ez csak mint játék szintjén megy, vagy már valóban a dominancia kifejezésére. Ez akkor van mikor már az adott kutya a másik kanra agresszívan ugrál és a felszólítás ellenére sem hagyja abba.


Ebből kifolyólag volt egy esetem is. Mikor egy Német juhász társammal sétáltattuk a kutyáinkat. Le kell írni mindd a kettő őr kutya. Csakhogy a palinak a kutyája mindig mással őrizte a telepet, most éppen vele.

Ez a kutya egy domináns vad harapós kutya volt. A szájkosarat is evéskor vették le róla, utána mindjárt visszakellet rá tenni, mert különben bevédte még a tálját is. Egy alkalommal mivel rajta volt a kosár odamentem a kutyához ami az óljánál volt de nem volt kikötve. Letettem a vizet. Ekkor a kutya felágaskodott átfogta a derekam a kezével és hágni akart. El akartam tolni, de ekkor megmerevedett, tüdőből hörögni kezdett és még mindig szorított. Lényeg a lényeg majdnem összeszartam magam. Szóltam a pasinak akivel a kutya dolgozott és az húzta le rólam.


Azért írom ezt le,hogy látni lehessen a különbséget a fajfenntartási ösztönből fakadó, játékból fakadó és a már kifejezetten a dominanciára-lehengerlésre utaló hágás közt.

Nem azt szorgalmazom, hogy a kérdező pároztassa a kutyáját, hanem itt a sima hágási és a dominancia közti különbséget fejtettem ki.

Nem szokásom ennyit írni, de mivel a pár sorból nem tudták értelmezni ezért kénytelen voltam hosszabban.

2014. jún. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 sippara ***** válasza:
83%
Akkor az én kutyám biztos nem érett még meg érzelmileg egy komoly kapcsolatra, mert immár 2,5 éves, és még mindig nem hág. Vagy lehet, hogy meleg, csak nem meri bevallani? Ha egyik sem, még mindig ott a lehetőség, hogy esetleg nevelem, és tisztában van vele, hol vannak a határok.
2014. jún. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
87%
Nem olvastam el. Semmivel nem tudod megmagyarázni, hogy normális dolog, ha az ember kiveri a kutyájának.
2014. jún. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 Akiteki ***** válasza:
100%
Remélem soha a közelükben sem leszek ilyen kutyáknak, akiről a szájkosarat sem lehet levenni, meg azonnal mindenkire rámásznak. Érdekes, hogy nálunk egyik kutya sem csinálja sem emberrel sem másik kutyával. Talán nevelve vannak?
2014. jún. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!