Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tulajdonképpen miért baj, ha...

Zabmester kérdése:

Tulajdonképpen miért baj, ha valaki a saját kutyájától szeretne kutyakölyköt?

Figyelt kérdés
A kérdésem elméleti, a mi kutyánk ivartalanítva van, úgyhogy nem lesznek kölykei. Csak elgondolkodtam rajta, hogy miért olyan elítélendő, ha valaki eleve szeretne még egy kutyát, akkor úgy dönt, hogy a saját kutyájának a kölykét szeretné? Nyilván egy kutyának több kölyke születik egyszerre, de ha előre talál megfelelő gazdit a leendő kölyköknek, egyet pedig megtart magának, akkor mi ezzel a baj?
2014. jún. 5. 10:51
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, így most már értem. A mi kutyánk tipikus háznál született kutyus, még a nagyszüleit is ismertem, anno ajándékba kaptam (persze tudták, hogy szeretnék kutyát, nem csak úgy a nyakamba sózták). Nyilván nem akartuk már őt elletni, amúgy sem lenne hol és hova, meg úgy egyébként sem, de mondjuk ő azért egy elég jól sikerült kutyus lett szerencsére.

Na de akkor ezek szerint aki saját kutyától szeretne saját kölyköt, annak minimum annyira kell hozzá értenie, mint egy tenyésztőnek, ha pedig ért hozzá annyira, akkor valószínűleg tenyésztő is, laikus pedig inkább ne próbálkozzon, értem :)

2014. jún. 5. 12:04
 12/18 anonim ***** válasza:
94%

Elméletben ezzel nincs baj, hiszen a fajták valahogy így alakultak ki, hogy volt egy egyed ami jól bevált a feladatában és annak a kölykeivel mentek tovább. A gond az, hogy ma nem értenek az emberek az állattenyésztéshez. Nem tudják mik azok a buktatók amiket kerülni kell. Másrészt régen a nem kívánt kölyköket illetve nem megfelelő "minőségű" leszármazottakat likvidálták. Ma már ez ugye törvény ellenes. Pont amiatt hogy csak olyan kezdjen bele, aki érti a dolgát.


Másik oldal, hogy mindig azt hangoztatják a "szaporítók" hogy találnak majd a kölyköknek jó gazdit. És mégis tele vannak a menhelyek.


Nem igazából látják az emberek ennek a dolognak a felelősségét. Ezért jobb ha nem csinálja csak olyan aki érti a dolgát, rászánja a szabadidejét, pénzét, energiáját beleadja szívét, lelkét ergo tenyésztő.

2014. jún. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
77%

1-es vagyok.


Azt még azért hozzátenném, hogy sajnos a legtöbb kennel névvel rendelkező "tenyésztő" sem más, csak szaporító. Mert nem néz mást, csak hogy a kutyák a kiállításon milyen eredményeket értek el. Viszont aki kicsit is otthon van ebben a világban, az tudja, hogy a kiállításokon is szinte már csak silány egyedek vannak, szóval alapból nem tud normális küllemű és jellemű kutyákat pároztatni, merthogy nincs. No meg, az nem tenyésztés, ha csak úgy fogom magam és x kannal befedeztetem y szukámat és így tovább... Ez is csak szaporítás. Egy igazi tenyésztő tudja, hogy melyik kannal lehet, érdemes és melyikkel nem, fedeztetni. De ezekről órákat lehetne beszélni, mert eléggé bonyolult dolog.


Csak meg kell nézni, hogy néztek ki régen pl. a nápolyi masztiffok, shar-pei-ek, stb... most meg tiszta bőr mindkettő és létezni alig bírnak. De lehetne sorolni a fajtákat, amiket még elcsesztek. Bár lehet könnyebb lenne azokat, amelyeket még nem.

2014. jún. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon kevés kutyára találni előre gazdit,aki utólag is elviszi.Ha pedig a népszerű fajtãra gyártasz almot,nagy a kockãzata,hogy kėsőbb problėmák lesznek az utódokkal.Nekem is egy hobby mixem van,ingyen,de már egy vagyon van benne.Az eredeti gazdit már nem is frusztrálom azzal,hogy legutóbb éppen mi volt a baja.Amúgy meg hegyekben állnak a mentésre váró cuki kutyák,szóval jó szívvel,a tények ismeretében,az ember nem gyárt kiskutyákat,akármennyire is lenne gazdi,meg cuki,stb.Az enyém is ivartalaníva lett,pedig lehetett volna lovagja.
2014. jún. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
55%

#5:

"Ponthogy a rendes tenyésztők nem nyerészkedésből tenyésztenek, ha tudnád, mennyi kiadásuk van, akkor azt is tudnád, hogy nem is jönnek ki pluszban a kölykök eladása után!

"


Az persze, veszteségesek. Csak a jó szívük, meg hasonló... A saját családjától vonja meg inkább az ételt..


Kit nézel Te hülyének?

2014. jún. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
88%
Ha valaki tk nèlküli szukát fedeztet,nem tudhatja,hogy nem közeli rokonok-e.Az állatorvos nem tudhatja,hogy a pároztatott kutyàk milyen betegségeket örökítenek,ez egyszerű vizsgálattal nem derül ki,csak jó drága szűrésekkel,amit az ostobaságból szaporítók biztos hogy nem csináltatnak meg.Az sem biztos,hogy egyáltalán fajtatiszták a szülők,mèg ha kinézetre azok is.Ismertem pl.egy kutyát,kinézetre gyönyörű roti,küllembíró is megcsodálta.Közben a kutya anyja német juhász volt.A barom tulajdonos befedeztetett egy roti szukát,az álomban fehértől kezdve kiköpött rotiig mindenféle volt.
2014. jún. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
91%
Ha minden kutya csak egyszer szül, mondjuk öt kölyköt 2 éves korában, az 10 év alatt 16 405 kölyök, h jól számolom. Azért az nem kevés.
2014. jún. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
És akkor még arról nem is beszéltünk, hogy a genetika kicsit komplexebb dolog annál, minthogy ha én Fifit felcsináltatom, akkor lesz öt kicsi Fifi. Sokan azzal érvelnek, hogy azért akarnak a saját kutyájuktól utódot, mert nekik ugyanolyan kell. Ez is baromság, mert nem valószínű, hogy Fifre akár jellemben hasonlító egyedek fognak születni, ahogyan te sem vagy olyan, mint anyukád fiatalabb kiadásban.
2014. jún. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!