Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A védőnőnek tulajdonképpen...

A védőnőnek tulajdonképpen nem a gyermekek védelme lenne a dolga? Akár a saját szüleitől is?

Figyelt kérdés
Van a falunkban egy 40 körüli nő. Van 3 nagy gyereke, a legkisebb most kezdte a középsulit. A férje elhagyta, az élettársától született majdnem egy éve egy kisfia. A baba kb 4 hónapig szopott, azóta hol kapott tápszert, hol nem, mikor hogy volt az anyjának pénze rá. 7 hónapos korától biztosan tudom, hogy csak tejbegrízt kap, természetesen tehéntejjel. A kisfiú februárban lesz 1 éves, de még nem evett húst, gyümölcsöt vagy zöldséget, tejbegrízt kap, napi 4x. Az anyja megint terhes, az alkesz élettársától, aki 4 napra ideköltözik minden hónapban, amikor a családi támogatások megjönnek, 4 napig részeg a gyerekek pénzéből, aztán lelép megint. A nő azt mondta, bárcsak Down-kóros lenne a babája, akivel állapotos, mert akkor elvennék még így is, hogy van már vagy 20 hetes... A védőnő, gyerekorvos az ilyesmit nem látja? Miért nem beszélnek neki fogamzásgátlásról, örökbeadásról, sterilizálásról? Hozzám hetente kijár okoskodni a védőnő hogy mit eszik a fiam, pedig ő aztán mindent megkap, oda miért nem jár? Mert tudom, hogy nem jár, egy 150 fős településen mindenki tud mindent... Olyan szép az a kisfiú, de az anyukája még az életben nem énekelt neki, nem játszott vele. Miért engedik ezt az illetékesek?
2009. jan. 30. 14:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Hát sajnos vannak ilyenek, és nekik mindig elsőre összejön a baba! Nagyon elszomorított amit írtál, főleg, hogy azt akarja, hogy elvegyék a babáját, meg mindent amit itt leírtál. A választ nem tudom, de gondoltam megosztom veled az első gondolataimat ami erről eszembe jutott.

Te meg csináld úgy a babád nevelését, ahogy eddig csináltad ha valami hasznosíthatót mond a védőnő azt jegyezd meg a többire meg csak bólogass és felejtsd el.

Boldog babázást kíván 8 hónapos anyuka!

2009. jan. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
gondolom nem bir vele a védönö mert olyan " értelmes" az anyuka. :9
2009. jan. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%

Szia!

Én nagyon sajnálom a kisfiút,és a pocak lakót:(Én erre azt mondom ha ezt nem vették észre,ami pár hónapja ezzel a 17 hetes kicsivel történt,akkor azt sem,ami azzal a picike fiúval történik akiről te írsz!

MINDENKI NÉZZE MEG A LINKET:

[link]

AKI AKAR GYÚJTSON ÉRTE GYERTYÁT!MEG SZAKAD A SZÍVEM!

3 hós baba anyukája,üdv Zsuzska

2009. jan. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
17 hónapost akartam írni bocsika!
2009. jan. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ. Igazából az bánt, hogy én úgy gondolom, minden gyerek kb egyformán indul neki az életnek, aztán hogy mi lesz belőle az attól függ, hogy milyen körülmények közé születik, a szülei foglalkoznak-e vele vagy csak kerülgetik, meg nyűgnek tekintik. Hogyan indul egy olyan gyerek az életben, akinek az anyja már magzat korában azt kívánta, bárcsak beteg lenne??? A csaj alapvetően nem rosszindulatú, csak tudatlan. De, már bocsánat, ha kefélni szeret miért nem képes vigyázni? Mintha 4 gyerek után nem tudná, mi történhet!! Abban bízunk, hátha felmerül a csöpp agyában hogy örökbe adja.
2009. jan. 30. 14:55
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Azért nem foglalkozik vele senki, mert senki nem érzi a saját feladatának (gondolok itt a gyerekorvosra, védőnőre). Ami borzasztó!

De az is borzasztó, hogy ott vagytok egy zárt közösségben és senkinek nem jut eszébe kérdőre vonni a gyerekorvost és a védőnőt.

De te, mint egy másik gyermek anyukája is tehetsz ellene pl. bejelentést tehetsz a gyámügyön.

2009. jan. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
igen, már gondoltam rá. Csak itt a kérdés megint, pont a zárt közösség, ha elveszik tőle a gyereket nekem nem lesz itt tovább maradásom, menthetetlenül kiutálnak. Mert itt a fejekben még mindig az van, hogy az anyjával van a legjobb helyen. Még akkor is ha a gyerek kajájának az árát egy alkoholista munkanélküli gurítja le a torkán minden hónapban. Ezeknek az embereknek ez majdhogynem természetes.
2009. jan. 30. 15:09
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is vedd fel a Gyámüggyel a kapcsolatot, kérdezd meg, hogy névtelen bejelentés alapján foglalkoznak-e velük, illetve a védőnőt, gyerekorvost én akkor is kérdőre vonnám.
2009. jan. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én úgy tudom,hogy lehet névtelen bejelentést tenni a gyámügynél.Szerintem nézz utána,mert ezeknek a gyerekeknek még találhatnak nevelőszülőket,mert elég kicsik.Így talán kapnak egy lehetőséget,hogy egészséges környezetben egészséges felnőttek legyenek.

2009. jan. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
rajta vagyok a témán, írok egy levelet, lehet, hogy nem is névtelenül, igazatok van. ha senki nem tesz semmit valakinek muszáj. a gyerek nem tehet róla, hova születik. Köszönöm a válaszokat.
2009. jan. 31. 13:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!