Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vakarózik, harapja a lábát....

Vakarózik, harapja a lábát. Talán bolhák vagy valami más?

Figyelt kérdés
Nem rég vettünk egy kutyát. A gazdája kint tartotta, mi lakásban tatjuk. Szokott vakarózni, de nem folyamatosan illetve most újonnan felfigyeltünk rá hogy a lábát gyakran harapgálja. Ezek mitől lehetnek? Lehet hogy a vakarózás csak természetes? Inkább a harapások aggasztanak :/

2014. jún. 5. 21:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Fürdetés, bolha elleni kezelés, féreghajtás. A lábait nem valószínű, hogy bolha miatt rágja. Valamire allergiás, unalom is lehet az oka. Nagy gondot okozna egy gyors vizsgálat az állatorvosnál? Főleg, hogy lakásban él a kutya. Ennyit az embernek meg kell tennie, hogy egészségesen tudjon együtt élni a kutyájával.
2014. jún. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem akkor harapdálta a mellső lábait, amikor allergiás lett. Mert azt ugyen nem tudja megvakarni. És sokat vakaródzott amikor nem megfelelő kutyasamponnal mostuk meg.De ha bolhás, azt könnyen meg tudod találni, ha nem, akkor nézd meg a nyakán, hátán, lapockájánál a szőr tövét:apró, fekete kis piszok jelzik a bolhák ürülékét. Ha nem találsz bolhát, vidd el állatorvoshoz, ne kínlódjon szegény!
2014. jún. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mindenképpen visszük állatorvoshoz, mert visszük oltani hétfőn de gondoltam addig itt is megkérdezem. Viszont megnéztem és semmilyen bolhára utaló jelet nem találtam
2014. jún. 5. 21:17
 4/12 anonim ***** válasza:

Az jó, de kérj valamit azért bolha és kullancs ellen. Kicsiknél állítólag nem jó a bolhanyakörv, és a mi állatorvosunk tudott olyan cseppeket adni amelyek sosem kerültek 1500 Ft-nál többe, és tényleg hatékonyak voltak kb 2 hónapig. (nem a reklámokban látott cseppekről van szó, és mégis jó, kedden megyek is a következő adagért)

Reméljük, hogy nem ételallergia, mert azt nehéz kideríteni. A miénk a lidl-ben vásárolt jutalomfalatokra lett allergiás, rengeteg volt benne kb 500-ért de ment a kukába :)

2014. jún. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
a mi kutyank is vakarodzott es harapdalta magat,kutyatapot valtottam, mivel minden mas ok ki lett zarva. Azota nem csinalja.
2014. jún. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A bűzmirigyre is nézzenek rá, az enyém attól rágja a lábait, ha nem ürül magától.
2014. jún. 6. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az bolha!!az enyém is szokta csinálni!!mivel a lábát nem tudja megvakarni ezért harapja!:) nyugi
2014. jún. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Viszont a bolháktól is nagyon félek, 1x macskáink voltak és a kölykök születésénél gyorsan elszaporodtak a bolhák, nem tudom ilyen esetben mekkora a veszélye ha van a kutyában?
2014. jún. 6. 18:43
 9/12 anonim ***** válasza:
A bolha nem csak a kutyában van, hanem a környezetében is tanyázik. Ha esetleg titeket is csípnének, a kutya bolhátlanítása után vegyél Neostomosan oldatot, higítsd fel és spricceld be vele legalább azokat a helyeket, ahol a kutya gyakran megfordul.
2014. jún. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Anett** válasza:
szia! a kutyusom 1 éves, mikor megvettük hemzsegtek benne a bolhák. megfürdettük, majd cseppentettünk a nyakába (valamilyen jó bolha/kullancs irtó cseppet válassz, vagy van 8 hónapos foresto nyakörv is) bolhaírtót, és már nem is volt egy bolhája sem. ugyanez volt nála, is: vakarózás, harapdálta a lábát. szerintem nem lesz gond, tégy ahogy írtam, és havonta egyszer mindig tűzz ki egy napot, pl minden hónapban 20.-án 1-2 nap eltéréssel lehet, megfürdeted. fürdetés után pedig csepp. jön a nyár, én hétvégén fürdettem lavorba a beagle-met, ajánlom,összevizezett, de nem nagy gond, remek szórakozás. sok sikert, üdvözlöm a kutyusod :D
2014. jún. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!