Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mi lehet az oka...

Szerintetek mi lehet az oka annak, hogy egy kutya lerágja a szőrét? Lehet ezen segíteni valahogy, hogy ne tegye?

Figyelt kérdés
3 kistermetü keverék kutyám van, és egyikük, egy ivartalanított kislány, az utóbbi időben rágni kezdte a szőrét. Annyira lerágta,hogy szegénykémnek a hátán már van két, majdnem kopasz folt. Mi lehet ennek az oka? gyógyítható-e ez, és ha igen, mivel?Nem szeretném elaltatni őt, mert olyan kis aranyos, és olyan kis fiatal:S (4 éves múlt) Köszönöm előre is válaszaitokat!

2014. jún. 7. 16:00
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
nekem a tippem, hogy esetleg bolhás lehet. Szerintetek ez okozhat ilyet kutyáknál?
2014. jún. 7. 16:03
 2/13 anonim ***** válasza:
81%

Ne haragudj, de magadtól nem jutott eszedbe, hogy elvidd állatorvoshoz....?!


Komolyan nem értem az ilyen embereket.


Egyébként NEM kell emiatt elaltani...

Valószínűleg allergiás és azért rágja magát. De lehet akár élősködő is. Vagy mindkettő.

2014. jún. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Orvosra nem gondoltál?
2014. jún. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellene ezért elaltatni egy ilyen fiatal kutyát?!

Talán meg kellene mutatni egy állatorvosnak, sürgősen, amíg nem rágja le magáról a húst is!!! Lehet bolhás, allergiás, rühes, stb.

2014. jún. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen állatorvos! az én kutyusom is rágta a szőrét, mondjuk ő vakarózott is, és kiderült, hogy allergiás a csirkehúsra (túltenyésztési probléma valószínűleg)... de ismerősöméké is rágta magát és az meg rühatkás volt. Tényleg vidd el dokihoz, ő majd megmondja mi a teendő, de emiatt szerintem kutyát még nem altattak el, ne aggódj! majd írj, hogy mi lett! Jobbulást a kutyusnak ;)
2014. jún. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! elviszem, őt állatorvoshoz,alapból terveztem, nem vagyok hülye, csak kiváncsi voltam ,mi okozza ezt nála, előzetes felmérésként, hogy mire számítsak, ennyi:)
2014. jún. 7. 16:11
 7/13 A kérdező kommentje:
a zöld kezecskét mindenkinek küldtem:)
2014. jún. 7. 16:14
 8/13 anonim ***** válasza:

Azért tegyük hozzá, hogy két kopasz folt nem egyik napról a másikra alakul ki...Korábban kellett volna cselekedni.

De remélem ezek után tényleg elviszed dokihoz.

2014. jún. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
a kutyám kb 6-7 napja kezdte el rágni magát, és a foltot tegnap vettem észre. azt gondoltam azért teszi, mert szőrt vált esetleg megcsípte vmi. Orvoshoz még ma elviszem.
2014. jún. 7. 16:20
 10/13 anonim ***** válasza:
vagy allergiás vagy élősködője van...komolyan nem értelek, laikusokat kérdezel, ahelyett, hogy orvoshoz vinnéd...
2014. jún. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!