Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aggódom érte! Valaki felismeri...

Aggódom érte! Valaki felismeri ezeket a tüneteket? (ha már az orvos nem! )

Figyelt kérdés
Nagyon kétségbe vagyok esve, hátha tudtok segíteni, vagy legalább tippet adni, hogy mi lehet ez. 2 hónappal ezelőtt egyszer csak felugrott a kutyám, elkezdett sírva vonyítani, futott és egyből leült nyalogatni magát.. talán a fenekét, ezt nem tudom pontosan. Utána farok behúzva elbújt a szekrény alá (soha nem szokott egyébként elbújni). Majd 10 percen belül megint felvonyított még kétszer. Leszaladtam vele az állatorvoshoz (nem Magyarországon élek, és ez a nő van itt a környéken), aki jóformán leszúrt, hogy mit keresek ott, nem látja a kutyámon, hogy vészhelyzet lenne(akkor már nem vonyított, nem volt látszólag semmi baja a rendelőben) és azt mondta, hogy menjek haza, mert nincs baja a kutyának. Másnap még 2x csinálta ezt a vonyítás, nyalogatás, farok behúz, elbújik dolgot. Majd megszűnt. Azt hittem talán szúrja őt valami belülről, ami esetleg kakival távozott és kész. De két hónap szünet elteltével, tegnap is és ma is ugyanezek megismétlődtek. Az előbb felvonyított, nyalogatta magát és elbújt.. Jelen pillanatban is farok behúzva ül a cipős szekrényben és remeg. Nem tudom mi lehet ez és nagyon aggódom. Hátha ismeri itt valaki a tüneteket és tud mondani valamit. 2 hónappal ezelőtt megfogtam és átnéztem mindenét, lábát, fenekét, farkát, hasát.. nem szúrta meg semmi, nyomkodásra nem fáj neki. Szerintem valami belül fájhat, nem kívül. Aggódom érte. Az állatorvost, aki itt a környéken rendel megbízhatatlannak tartom és felületesnek. Augusztusban leszek Magyarországon, elmegyünk az otthoni állatorvosunkhoz, aki ivartalanítani fogja. Remélem addig nem lesz baja. Talán, ha ő megvizsgálja tud valamit mondani, mi lehet ez.
2014. jún. 8. 13:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%
CSak nem szlovákiában élsz. xD Nálunk hasonló orvosok vannak xD
2014. jún. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
31%

Ez lehet akár a bűzmirigy miatti fájdalom de akár diszplázia is.

Milyen fajta a kutyád, és mennyi idős? Egy röntgen nem ártana neki. Pisi kaki rendesen megvan?

2014. jún. 9. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%
Én is pont a röntgent akartam javasolni, nem árthat. Szerintem ha szorulása lenne, akkor elsősorban ürítéskor produkálná a tüneteket. Nem várnék augusztusig, csak van egy olyan orvos a közelben, aki hajlandó megvizsgálni.
2014. jún. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
Ez majdnem biztos, hogy bűzmirigy probléma lesz. El kell vinni olyan orvoshoz aki ki tudja neki nyomni, annak a bizonyos doktornőnek biztos nem volt hozzá kedve, pedig komoly gondot okozni az ilyen. Nem lesz semmi probléma ha időben elviszed, szerintem augusztus messze van, addig elég komollyá válhat azon kívül , hogy nagyon szenved tőle szegény kutya.
2014. jún. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Fiatal, 8 hónapos, csivava. Egy másik állatorvos az előbb azt mondta, hogy csípődiszplázia lehet, vagy a hátsó lábaival lehet valami (esetleg néha kiugrik?). De amikor nincs semmi baja, mint pl most is, akkor hiába vizsgálja ő, nem fog látni semmit. El kell majd mennem káposztásmegyerre, diszplázia szűrésre. Reméltem, hogy csak székrekedés, rá is kérdeztem, de azt mondta, hogy ha székrekedése lenne nem ilyen tüneteket mutatna, ráadásul minden séta alkalmával kakil.
2014. jún. 10. 16:04
 16/17 anonim ***** válasza:

12 vagyok. Nem értem miért lettem lepontozva...... szerintem hülyeséget nem írtam, sőt! Így látatlanba a válaszom elég közel áll a másik orvos véleményéhez......

De mindegy, a lényeg, hogy székrekedés nem lehet ba van kaki. Ezért kérdeztem.

Állatorvos sem azért kérdez mert jajj de kíváncsi, hanem a válaszok alapján tud diagnosztizálni. Erre igazán rájöhetett volna már a nép....

2014. jún. 11. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom, miért lettél lepontozva. Nem én voltam.
2014. jún. 12. 19:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!