Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Túl nagy elvárás egy három...

Túl nagy elvárás egy három hónapos kutyától, hogy minden hívásra odajöjjön még akkor is, ha más kutyák, vagy emberek elterelik a figyelmét?

Figyelt kérdés

2014. jún. 8. 18:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Nem arról van szó, hogy ilyenkor nem kell még "erőltetni" hogy szót fogadjon, csak hagyni, hogy menjen a feje után 1 éves koráig, de akárhogy gyakorolsz vele, ilyen korban igenis túl nagy elvárás, hogy tökéletesen szót fogadjon. Nem tehetsz mást, mint hogy gyakorolsz tovább.
2014. jún. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Azt vágod h totál ellentmondásokban beszélsz?

"Erőltessük a szófogadást" meg gyakoroljunk vele, de hagyjuk menni a saját feje után. Ha én hagytam volna menni a saját feje után a kutyáimat 1 éves korukig, akkor úgy elkanászodnak h azt helyrehozni már nem lehet úgy mintha alapba normálisan tanítom.

Egy 3 hónapos kutya alap esetben mindenhová követ, ha eltűnsz előle szem elől keres, ha elfutsz előle az ellenkező irányba fut utánad - ezekre csak rá kell erősíteni és hozzákötni a parancsot. Mikor már tudja a parancsot és tudja h arra mit kell csnálnia, onnantól meg is lehet tőle követelni a végrehajtást. Ekkor viszont a gazdának kell észnél lennie, h csak olyan helyzetben adja ki amikor tudja h a kutya vagy végre fogja hajtani vagy végre tudja vele hajtatni. Ha olyan szituban mondja a behívó parancsot amikor esélytelen, mert a kutya heves játékban van benne pl, akkor meg se próbálja, mert csak azt rögzíti benne h a parancs elhangozhat, de nem kell végrehajtani amikor nem akarom. Ha ezt elkerüljük, nagyon gyorsan el lehet jutni arra a szintre h a kutyát stabilan vissza tudja hívni az ember. A másik fele h érdekes szitukban neked tudni kell érdekesebb, motiválóbb dolgot ajánlanod a kutyának. Az h csak állsz kezedben egy virslidarabbal nem feltétlen motiválóbb, ám ha elfutsz, elkezdesz vele Te játszani, máris kiszedted a szituból és hozzád valami nagyon jó, izgalmas dolgot köt, amiért érdemes odamenni. Ez a kezdet és innen lehet továbblépni a tekintélyelvű behívásra.

2014. jún. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Jah, a 3 hónapos kutyám tökéletesen behívható volt. Miért? Mert tudtam neki mindig ajánlani valami jobbat, izgibbet mint amit épp csinált. És el is vártam tőle h odajöjjön. Egyébként mikor ha nem akkor erősíted meg benne ezt amikor a legfogékonyabb rá? Amikor felvette az alkalmi süketséget?
2014. jún. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Utolsó, ezt nekem írtad, mert nem vágom, hogy miről beszélsz? Én egy szóval sem mondtam, hogy hagyjuk a saját feje után menni 1 éves koráig, én pont az ellenkezőjét mondtam. Amúgy sem értem miért engem okosítasz, mikor nem én tettem ki a kérdést, és nekem soha egyik kutyámnmal sem volt semmi bajom, csupán látom, hogy mi a reaális. Attól, hogy egy kutyát erőltetünk, gyakoroljuk, még nem lesz AZONNAL tökéletes.

Ha egy gyereket beíratsz az iskolába, akkor is irreális elvárás, hogy 1 hét után írjon, olvasson. De ez nem azt jelenti, hogy nem kell vele folyon gyakorolni, ugyanakkor el kell neki nézni, hogy karácsonyra még nem olvassa a Bűn és bűnhődést. Nem tudom mi olyan nehéz ezen megérteni. A kutyával pici korától kell gyakorolni, de azért mert hibázik, meg nem rögtön IPO szintű tudása van, vagy ha robbantanak is a füle mellett akkor nem jön vissza azonnal katonásan, még nem kell kétségbe esni. Még egy felnőtt kutyával is megesik, hogy hibázik, és nem jön vissza azonnal.

2014. jún. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Ja és az, hogy 3 hónaposan neked tökéletesen visszajön, mert még fél egyedül, meg érdekeset mutatsz neki, egyáltalán nem a te érdemed csak a kutya természetes reakcióinak a kihasználása. Persze az okos gazda erre kell hogy építsen, de azért én nem lennék ettől úgy elszállva, hogy ezek miatt 3 hónaposan visszajön. Ez nem fog örökké működni.
2014. jún. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"Nem arról van szó, hogy ilyenkor nem kell még "erőltetni" hogy szót fogadjon, csak hagyni, hogy menjen a feje után 1 éves koráig"


Ne haragudj, ez hogy értelmezendő?? A "csak" kötőszó mire szolgál szerinted?

- Nem kell kidobni a maradékot, csak eltenni holnapra

- Nem kell lefutni a maratont, csak 2 km-t lesétálni

stb... Magyar nyelvtan.


De látom a szövegértelmezés máshol sem megy...

Leírtam, h ez a kezdet, innen lehet _tovább_lépni. Ahol meg 3 hónapos kutya nem követi a gazdáját, ha pl. elfut előle, ott komoly gondok vannak és akkor a kapcsolatépítésre sokkal nagyobb hangsúlyt kell fektetni.


Köszi, h szólsz h nem marad így örökre, majd figyelek...a fiatal kutyám 1,5 éves, a középső 4,5 és az idősebbik 10, sosem volt gond, de még várok, hátha eljön a "nem örökre".


És azért neked magyarázom, mert félrevezető dolgokat írsz, a másik h értelmes eszmecseréből is lehet tanulni, ha ott érvek és ellenérvek hangzanak el. És a hallgató majd eldönti h melyik érvelésnek és ezáltal mondandónak hisz és melyiket teszi magáénak.

2014. jún. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Húha, az enyémek meg 6, 9, 13, akkor én győztem? :D Én is várok akkor még, hogy mikor fordul ki magából valamelyik, mert teljesen butaságokat hittem, beszéltem és alkalmaztam eddig tapasztalatból. :D

Amúgy meg nincs olyan sablon amit mindenkire rá lehetne húzni, épp ezért elég buta dolog kijelenti, hogyha x nem csinál y dolgot akkor tuttibiztos csakis gondok lehetnek vele. Minden kutya más. Engem egyik kutyám sem követett rettegve mindenhová amikor kicsi volt, igenis feltalálták magukat egyedül és érdeklődtek a világ iránt. És igenis voltak pillanatok jobban érdeklődtek más iránt mint irántam. Mégsem volt velük semmi baj. Megoldottam.

Senki nem mondta, hogy hagyni kell elkanászodni a kutyát. De az is teljesen felesleges, ha azt várjuk, hogy tökéletes legyen ilyen korban. Az meg csak szőrszálhasogatás, hogy véletlenül egy kicsit bonyolultabb mondatot kerekítettem oda. Akárhogy nézem, nem tudom máshogy leírni, szerintem teljesen érthető, de biztos én vagyok a buta. :)

2014. jún. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Miről beszélsz? Mi az h Te nyertél? Arról volt szó, h épp kifejtetted h ne legyek elszállva h a 3 hónapos kutyám visszajött (anno) egyből, mert úgyis elromlik. Erre írtam, h már neheze(bbe)n fognak elromlani, mert már nem 3 hónaposak.. De ezek szerint szövegértés megint 1es :D


Nincs egy igaz út, ez biztos. De vannak irányok, melyek betartásával könnyebb elérni ugyanazt a célt. Ezek az irányok, azok, amik a kutya természetes ösztöneire apellálnak, a pozitív megerősítés elve és az, h minél kevesebb olyan helyzetbe engedjük a kutyát ahol hibázhat és azt mi nem tudjuk korrigálni.


"Engem egyik kutyám sem követett rettegve mindenhová amikor kicsi volt"

Senki nem mondta h rettegve kell h kövessen...


"Az meg csak szőrszálhasogatás, hogy véletlenül egy kicsit bonyolultabb mondatot kerekítettem oda. Akárhogy nézem, nem tudom máshogy leírni, szerintem teljesen érthető, de biztos én vagyok a buta. :)"


Akkor igen. Mert a "csak" szó teljesen más értelmet ad a mondatodnak, mint amit szántál neki....így meg igen érdekes beszélgetni ha nem azt írod amit értesz ez alatt. Illetve ha meg fel sem tűnik, h így értelmetlen és ellentmondásos, akkor meg baj van a szövegértéseddel.


"Nem arról van szó, hogy ilyenkor nem kell még "erőltetni" hogy szót fogadjon, csak hagyni, hogy menjen a feje után 1 éves koráig.."


Ugyanez helyesen:

"Nem arról van szó, hogy ilyenkor nem kell még "erőltetni" hogy szót fogadjon, MEG NEM hagyni, hogy menjen a feje után 1 éves koráig.."

2014. jún. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

az én kutyám fél éves korára mindent tudott, és még mindig tudja. /pacsi 2 lábbal, ül, fekszik, hempereg, puff, piti, lábak között szlalom, apport/

én 2 hónapos korától kezdtem el neki mindent tanítani a hívás volt az első. szerintem nem túl nagy elvárás. :)

2014. aug. 2. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!