Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha sétáltatás...

Mit tegyek, ha sétáltatás közben vaddisznóval találkozok?

Figyelt kérdés
A kutyát már csak pórázon merem sétáltatni, mert sok a vaddisznó. Kutyám egyszer már elfutott az állat után, kb 5 perc után jött vissza.Ha pórázon van, megáll mellettem, és néz rám, hogy most mi legyen. Utoljára elkezdtem üvöltözni, majd " elmenekültünk" helyesen jártam el?vagy hagyjuk az erdőt?
2014. jún. 10. 17:13
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor támad a vaddisznó ha anyakoca és a kölykei ott vannak és akkor védeni próbálja őket.
2014. jún. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem fog megtámadni a vaddisznó senkit:D egyes kereskedelmi csatornák a félelemkeltésre támaszkodva csinálnak híreket és ott terjed el ez a nagy vaddisznó para mivel kiváló a szaglása ha felé fúj a szél akkor elég messziről megérez és elmegy de ha hallja a lépteid már akkor is elfog menni ha mégis szembe találkoznál vele akkor se fog bántani mivel fél az embertől néhány esetbe előfordulhat, hogy ha kocának malacai vannak és az érzi, hogy veszélyben vannak akkor megtámadhat de az kb csak akkor történik meg ha oda sétálsz a malachoz. Én egyszer 5 méterre voltam malacoktól a koca meg bent volt 10 méterre a sűrűben de akkor sem jött ki. Ha esetleg szemben állsz a vaddisznóval és támadni akar azt arról fogod tudni, hogy lehajtja a fejét oldalirányba.
2018. jan. 29. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!