Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy kb 4 hónapos kutyám...

Van egy kb 4 hónapos kutyám és próbálom tanítgatni, viszont a sétáltatás még nem megy. Van, hogy percekig szépen jön, aztán lefekszik. Van ötletetek, hogy ilyenkor mi a teendő vagy csak gyakorolni kell még?

Figyelt kérdés
Ha lefekszik akkor próbálom játékkal, jutalomfalattal odacsalogatni magamhoz, hogy jöjjön tovább de sokszor akkor is csak fekszik tovább és néz rám kétségbeesetten.
2014. jún. 3. 09:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy 4 hónapos kutyát nem kell játékkal csalogatni. Ha le akar feküdni, rászólsz, ha erre jön tovább, megdicséred. Ha mégis lefekszik, húzod (szerezz be félfojtó vagy fojtó szövet nyakörvet, ebből nem tudja kihúzni a fejét - egyébként meg teljesen lazán áll rajta), mintha ott se lenne. Ezt így a legegyszerűbb és leghatékonyabb megoldani.
2014. jún. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Valami nem kerek ott.

Mit jelent a séta nálatok? Mióta viszed sétáltatni a kutyádat?

2014. jún. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippet az új nyakörvhöz!

Kb másfél- két hete próbálkozunk, először csak az udvaron aztán gondoltam kiviszem az utcára is, hogy nézelődjön. Úgy kezdtem, hogy először csak én mentem utána ( ezt olvastam valahol, hogy az elején így kell), aztán próbáltam volna, hogy akkor most Ő jöjjön arra amerre én szeretném, és ez megy is egy pár méterig aztán lefekszik. Viszont olyan is van, hogy hiába pórázon van én elkezdek futni és szalad utánam, de ott is van, hogy egyik pillanatról a másikra megáll. Nem szeretném szegényt rángatni. Lehet, hogy csak idő kell még neki...

2014. jún. 3. 15:21
 4/7 anonim ***** válasza:

És ha engeded, hogy arra menjen, amerre ő akar, akkor megy?

Mert ha igen, akkor nem azért fekszik le, mert idő kell neki, hanem azért, mert hatalmaskodni akar fölötted, nem akarja, hogy te irányíts. Ebben az esetben méginkább húznod kell.

A húzás nem rángatás, egyszerűen fogod, és húzod, mint egy madzagra kötött krumplis zsákot... xD

2014. jún. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Próbáltam már, hogy letettem a pórázt, hogy elindul-e valamerre de volt, hogy akkor is csak feküdt. Szerintem bestresszel vagy büntetésnek érzi az egészet vagy nem tudom...
2014. jún. 3. 16:05
 6/7 anonim ***** válasza:
Sok neki az utca. Ne menj vele még hosszú sétára. Fokozatosan növeld a távot, időt.
2014. jún. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a tippeket! :)
2014. jún. 4. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!