Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek kinek volt igaza?...

Szerintetek kinek volt igaza? (Öregasszony és okoskodó kismama vs. Póráz nélküli kutya)

Figyelt kérdés

33 kilós kan shar pei kutyám van, nagyon fegyelmezett, mindenkivel barátságos kutya. Ebben a nagy melegben különösen úgy megy mint egy csiga, csak egy kis pisi körre mentünk le, mert majd este 8-10-ig lesz a nagy bandázás a parkban. Póráz nélkül volt, láb mellett jött. Befordultunk egy szűk úton, egyik oldalon bölcsi kerítés, másik oldalon játszótér, az út kb. 4-5 méter széles. Baktatunk szépen, jön mögöttünk egy vénasszony a tacskójával fél méteres pórázon. (Mehetett volna még 6 féle úton, de neki ott KELLETT mikor látta, hogy mi már kényelmesen sétálunk azon az úton.) Annyira a fenekünkbe jöttek, hogy a nőt már magam mögött éreztem, nagyon idegesített, erre a kutyája már az enyém fenekénél volt, mire az enyém megfordult hogy ki szagolta meg, és ő is oda akart szimatolni. Erre az öregasszony éktelen rikácsolásba kezd, hogy

"Tudtam! Tudtam hogy ez lesz Jézusom!!!!" és nekiállt cibálni a kutyát a pórázon, aki abban a pillanatban támadott és megharapta az enyém fejét (vérzett), az enyém meg ijedtében átugrott rajta közben morrant egyet (HOZZÁ SEM ÉRT!) és vagy 5 méterre megállt. Erre elkezdett ordibálni az öregasszony, hogy miért nem teszek rá pórázt, és hogy képzelem, és mikor mondtam hogy konkrétan vérzik a kutyám füle akkor flegmán közölte,hogy:

"Majd még én leszek a hibás mi?"

Persze, hogy legyen egy kis hab a tortán egy kismama nekiállt belekotnyeleskedni, hogy a néninek van igaza, és ő is az ilyen agresszív állatok miatt nem mer a gyerekével menni, és hogy a kutyáját se meri sétáltatni mert az ilyenek mindig "rátámadnak", és hogy ő sosem engedi el az övér a pórázról, nehogy már nekem álljon feljebb, egy "ilyenre" még szájkosár is kéne mert közveszélyes.

Szerintem én NEM voltam hibás, nem tehetek róla ha csak azért is a fenekembe jön, és a kutyám odafordul ha a valagában matatnak... Az meg, hogy egy harmadik ember még kioktat...

Lehet, hogy MINDIG pórázra kéne vennem és gyorsan más irányba fordulni ha jön egy ilyen öregasszony?


2014. jún. 10. 17:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt igazuk,de ez az a szitu,amit úgysem tudsz kimagyarázni.Ha videón játszanák vissza lassítva,akkor sem.Póráz viszont mindig legyen nãlad,akkor is,ha nem használod.
2014. jún. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
74%

Abban te vagy a hibás, hogy azt várod, hogy mások kerüljenek ki. A tacskós néninek joga van azon az úton menni, amelyiken akar, akkor is ha te már ott vagy. Ha zavar az illető, akkor miért nem kerülöd ki? Állsz félre? Nehogymár 4-5 méteres úton ne legyen elég hely. Ha csak várod, hogy megtörténjen a baj, akkor utána ne csodálkozz.

Amúgy meg pórázon tartani kötelező a kutyákat, mondjuk én sem tartom be mindig, na de azért egy bölcsi és egy játszótér között nekem nincs képen szabadon engedni a kutyát, szerintem ez igazán érthető.

2014. jún. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Igazából úgy értettem hogy mehetett volna más fele is, hogy párhuzamosan még 3 út vezet ugyanoda, ugyanolyan távolsággal, ugyanolyan útminőséggel, akkor ha látja előre hogy ott egy "harapós veszélyes gyilkos" akkor mehetett volna másik úton is. Lett volna lehetősége, ő direkt jött a nyakamra hogy balhézhasson amiért az enyém nincs pórázon.

Amúgy nincs valami új szabály miszerint csak természetvédelmi területen kell megkötni, azon túl ha figyelek rá (kontroll alatt van) akkor az én felelősségem?

Köszi a válaszokat!

2014. jún. 10. 23:17
 14/20 anonim ***** válasza:

már ne is haragudj meg, de azt a járdát Ti megvettétek, vagy nem?

miért ne mehetne arra más is?

és igen, járdán közterületen, pórázon sétáltatunk, nem csak a rendelet miatt, hanem azért is, hogy az ilyen "problémákat" elkerüljük.

egy szó mint száz, nem Neked volt igazad.

2014. jún. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Ha ilyen eszelősen félek valamitől és van rá lehetőségem akkor elkerülöm, vagy ha már odamegyek akkor nem hisztizem. Remélem így már mindenkinek érthető.
2014. jún. 11. 07:08
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Én teljesen megértem a problémádat, a néni egy tahó volt, anyuka meg a tipikus otthon unatkozó, inkább 4 gyereket szülő panelpatkány, akiknek a legkedvesebb szórakozásuk a hisztizés.

A nyanyáknak, úgy ahogy az is, hogy belemásszanak az arcodba, szokásuk a kutyájukat is beletenni az arcodba. Csak mert miért ne. Aztán a kutyájuk meg közben egy szocializálatlan ált. dagadt görcs, akinek ugyan úgy, mint a gazdájának, az élő fába is bele kell kötni.

Namost abban te voltál a hibás, hogy nem tekered lassan már kényszerzubbonyba szegény kutyát (mert ugye néhány kutyafajta akkor sem tetszik xy embertípusnak, ha a legbiztonságosabban van sétáltatva és muszáj beszólni). De tényleg. Kell póráz. Tanulj a példámból, drága a büntetés.

Ettől függetlenül én is felrúgtam volna a nénit meg az anyukát is,de sajnos te, mint kutyás mindig valamiféle időzített bombának fogsz tűnni a törvény szemében, akinek a kutyája egy szempillantás alatt tündibündiből potenciális habzószájú gyilkológéppé változhat. És ez ellen nem tudsz tenni, ha a fejed tetejére állsz, akkor sem, mert látod, a kutyások közt is van az a réteg, akiket seggbe kéne rúgni.

2014. jún. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 KGabi0000 ***** válasza:
Én is póráz nélkül szoktam sétáltatni a kutyámat, de mindig van nálam póráz, szerintem mindig legyen nálad is.Viszon t szerintem neked volt igazad, jó az igaz, hogy póráz nélkül sétáltattad,de elmondásod alapján a kutyád nagyon szófogadó és intelligens.Ha velem történt volna meg ugyanez,az én kutyám először morgással jelzett volna,hogy szálljon ki a fenekéből(persze szerintem egy ilyen öregasszonynak már a morgás baj lenne),aztán ha nem marad le,akkor támadt volna,akár pórázon van akár nem.Pedig az én kutyám nagyon okos és szófogadó,de ezt már nem tűrné el.
2014. jún. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyértelmű a helyzet, az öreglány meg az unatkozó anyuka is kapva kapott az alkalmon, hogy vééégre történik valami a mónika show, és sz*ros pelus cserén kívül is. Nem kell az ilyenekkel foglalkozni, a kutyát vedd pórázra ha jön valaki, vagy fogd meg a nyakörvét amíg ki nem kerülnek az ilyenek, és akkor nem tudnak bele kötni semmibe. Amúgy nekem is úgy rémlik, hogy nem kötelező a póráz ha teljes kontroll alatt van a kutya, de ezt az életben nem fogod a közteresnek vagy rendőrnek elmagyarázni, és csak magaddal szúrsz ki.
2014. jún. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Ami engem illet, én ilyen fogyatékosokkal nem foglalkozom. Konfrontálódtam jónéhánnyal, mióta van kutyám.


Labradorom van, aki olyan békés mint egy ma született bárány. Most nem részletezém milyen attrocitások voltak, de már jó ideje ha valaki bele akar rángatni a nyomiskodába, abban a pillanatban sarkon fordulok, és elmegyek.


Szerintem te is tégy így. Alapból ha képben vagy, akkor minek várod meg egyáltalán, hogy ilyen idióták kiélhessék magukat rajtad? Nem kell mindenkivel kedvesnek lenni, fogyatékosokkal pedig végképp nem. Lengesd be a középső ujjad nekik nyugodtan, azt pá. :D

2014. jún. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Szerintem az öregasszonynak fsz kellett volna. De a vele egykorú fèrfiak már impotensek, a fiatalok undorodnak tőle olyan téren és valamiben le kell vezetni a frusztrációt😅 Be kellett volna fizetni egy körre egy fiatal kaninàl, vagy keresni kellett volna neki egy gerontofilt aki hajlandó megdugni és akkor boldog lett volna.
2020. jan. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!