Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális, hogy ilyen hamar...

Normális, hogy ilyen hamar elfárad?

Figyelt kérdés
Eddig a kutyám 2 óra folyamatos rohangálást, munkát simán bírt, most 3 perc futás után elmegy az árnyékba, lefekszik. Sokkal-sokkal hamarabb elfárad, alig lehet vele dolgozni. Így esélyem sincs, hogy én hagyjam abba a játékot, ne ő. Ez normális? Ennyire nem bírja a meleget? Border collie
2014. jún. 11. 09:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a meleg miatt. De nem biztos...
2014. jún. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Barátnőm bordere is ki van készülve ettől az időtől, nagy a bundája és melege van, nincs kedve játszani. Esetleg vidd úszni.
2014. jún. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A meleg miatt az enyém is kidőlt bár ő még csak ma 10 hetes :)
2014. jún. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt most komolyan kérdezed amikor már napok óta 30 fok fölött van???
2014. jún. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kondicionálni kell a meleg elviselésére is a kutyát. Persze, nem lehet elvárni, hogy 38 fokban is rohangál, mint az őrült a megszokott ideig.
2014. jún. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hacsak nem feltétlenül szükséges, hogy nappal dolgozzon, inkább kora reggel vagy késő este foglalkoztasd. Magától nem is fog örömmel rohangálni, játszani, az biztos. Ha iskolába viszed, vagy más olyan munkát végez, amit csak nappal tud, akkor ugye nincs más választásotok, talán a motivációt lehet megpróbálni némileg megemelni, de ha csak játékról van szó én nappal nem is próbálkoznék.


Az én kutyáim egész nap ki vannak nyúlva, pedig benn vannak a hűvösön, néha ugatnak kettőt, de ennyi, olyan álmos szemekkel néznek, hogy csak na. Estére ébrednek fel. Magyarán normális, hogy 30-35 fokban nem sok kedve van mozogni.

2014. jún. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Staffim van ami ugye rövid szőrű, de teljesen meg van halva amióta ilyen meleg van, olyan mint egy darab rongy amíg le nem megy a nap, és nem lesz kicsit kellemesebb az idő. Ebben a kánikulában még neked is veszélyes a tűző napon rohangálni, nem értem miért várod el a kutyádtól...
2014. jún. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Fekete, hosszú szőrű..... Most jöttem vele haza a délutáni mászkából. Találkozott barátnővel. Volt a fák árnyékában némi fogócska párszor, kis pihenéssel vegyítve. na, meg szórófejek zuhataga hűsölésnek. :))

Szóval kutyafüggő, mennyire hagyja el magát melegben.Ha nem szereti a kutyád a forróságot, kora reggel és este mozgasd. Még akkor is kevesebbet a szokásosnál. Mi emberek is különböző képen tűrjük a kánikulát.

2014. jún. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!