Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutya nagy felelősség?

Egy kutya nagy felelősség?

Figyelt kérdés

Úgy értem, ha veszek egy kutyát mindenben gátolni fog? Nem mehetek ahova akarok? Nem csinálhatok amit akarok?


Nagyobb nyűg, mint boldogság?



2014. jún. 12. 18:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem gátol mindenben. Nem mehetsz el vele együtt bevásárolni meg napozni a 40 fokban, de ezeket gondolom magadtól is tudod...


De nem is értem ezt a kérdést, szerintem tök egyértelmű, hogy valamennyire igazodnod kell a kutya igényeihez! Nem hagyhatod lakásban magára 10-12 órákra, ha épp úgy van kedved...Oltásainak is mindig meg kell lennie és FOGLALKOZNI kell vele, tanítani, társaságba vinni.


És igen, NAGY felelősség. Például ha kiszökik és megtépi a postás lábát, akkor téged hurcolnak meg, mert Te vagy a gazda, a te felelősséged.

2014. jún. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 pucuka69 válasza:
62%
Ha ilyen kérdés egyáltalán komolyan felmerült benned,akkor ne legyen kutyád.
2014. jún. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy kutya nagy felelősség - igen.

Nagyobb nyűg, mint boldogság - nem. Pont az ellenkezője.

Nem fog mindenben gátolni, de őt is bele kell tervezned az életedbe. Szervezés kérdése, hogy az ő igényeit is ki tudd elégíteni. Néha van, hogy nem mehetsz, ahova akarsz, mert a kutyádnak szüksége van rád, például ha beteg. Meg kell etetned, sétáltatnod rendesen, foglalkozni vele, akkor is, ha éppen neked nincs hozzá kedved. Ha ezt nem akarod vállalni, ha ragaszkodsz a saját önző kis akaratod mindenkori érvényesüléséhez, akkor ne legyen inkább kutyád.

2014. jún. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy kutyáért felelős vagy az élete végéig úgy, hogy a jogi dzabályozás folyamatosan változik.

Hogy mennyi örömöt és mennyi kötöttséget jelent ez rajtad núlik

2014. jún. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól függ milyen életet élsz. Ha otthonülős vagy, aki nem szeret kimozdulni, vagy állandóan valami fontos programod van, netán szeretsz nyaralni menni mindenfelé, ahova a kutyát nem vihetnéd, netán túl sok teendőd van, akkor nem ajánlott kutyát venni. Minden kutyának legalább napi 2-3 óra séta és aktív mozgás jár + a gazdival töltött idő, gondozás, etetés, tanítás, foglalkozást. És ez 10-15 évre szól. Nem passzolhatod le, hogy "hát én itt meguntam".
2014. jún. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Felelősség,igen,de hogy nyűg e,nem hinném.Mondjuk úgy,nincs kutya,kaki nélkül.
2014. jún. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagy felelősség.

Az életed 10-15 évig úgy kell szervezned,hogy a kutya benne legyen.Valakinek ez gondot okoz és átgondolja a kutyát valakinek meg egyszerűbb.Persze 10-15 évig úgyse fog simán menni minden.Nálam is most,hogy 12 éves lett a kutyám,már nem úgy mennek a dolgok mint régen amikor suliba jártam.Most dolgozok,eljárok többet barátokhoz szóval komplikáltabb így.Viszont húgom besegít.Én is neki (neki is és nekem is van egy kutyám)


Napi 8-9 óránál többre nem igazán kéne egyedül hagyni.Szóval olyan egész napos vásárolgatásokat,bulizásokat,barátoknál levéseket nem szervezhetsz.Hiszen ott a kutya sétáltatni kell,foglalkozni kell vele.


Akkor ha nyaralni mész és a kutyát nem szeretnéd magaddal vinni vagy csak egyszerűen nincs lehetőség(mivel sok helyre nem engednek kutyát).Akkor legyen vki akire ráhagyod.Szóval ha van kutyád akkor legalább 1 olyan "embered"nek kell lennie,akire rá hagyhatod a kutyát.


Nekünk sok sok évig volt mamám szomszédja aki vigyázott a kutyáinkra.De időközben lett egy kutyája és nem jön ki a mieinkkel.Nincs is nevelve. úgyhogy ha vmi nyaralást akarunk vkinek maradnia kell itthon,mert nincs kire hagyni őket.Vagy addig menni amíg olyan szállást nem kapunk ahová kutya is jöhet.


Akkor ott vannak a váratlan költségek ha beteg a kutya,ezt is bele kell kalkulálni.


Szóval a kutya nagy felelősség,idő,pénz.De megéri minden energia,mert olyan szeretet amit a kutyáknak tudnak adni az megfizethetetlen.



Viszont ha te úgy gondolod inkább nyűg akkor ne tarts kutyát.

2014. jún. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen nagy felelősség.

Attól is függ milyen életkörülményeid vannak.

Én albérletben lakom és nem költözhetek ahova akarok, nagyobb gonddal kell kiválasztani azokat a helyeket is ahova mehet a kutya, mert ha hirtelen kiraknak akkor nem lesz egyből másik. Másik városba, netalán külföldre költözni sokkal nagyobb tervezést és költséget igényel mintha nem lenne kutya.

Nyaralás megtervezése is nagyobb probléma, már maga az utazás is ha több kutyád van.

Ha busszal szeretnél menni valahova akár kirándulni, de több kutyád van akkor az megint probléma, mert nem engednek fel csak max két kutyát, de esetenként csak egyet és ha más kutyással mennél akkor aztán kivitelezhetetlen, max mindenki más busszal megy, de hát azzal meg az idő megy el. Sőt volt olyan ismerősöm akit egy beagle-lel nem engedtek fel egyáltalán a buszra, mert hát sofőr függő sajnos ez is.

Ha szabad strandra mennél megint csak nem mehetsz ahová szeretnél, mert alig van pár hely ahova viheted a kutyát és te is be tudsz menni a vízbe.

Számolnod kell azzal is, hogy esetleg a szomszédok hisztériáznak miatta, akár alaptalanul is csak mert létezik.

Ha bulizni megyek már tudják, hogy én később érkezek mert én még etetek este.

Rengeteg kisebb nagyobb dolog van ami másként működik ha kutyád van, de szerintem ez nem nyűg. Én vállaltam, tudtam előre és örülök, hogy van kutyám.

Ha valami adódik mindig másokra haragszok soha nem a kutyára, mert nem ő tehet róla, hogy ennyi félresikerült szabály meg ember van.

2014. jún. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!