Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Itthon tele van minden csokiva...

Itthon tele van minden csokival, próbálom megállni, de hogy csináljam? Anyuék mindig összevásárolnak mindent, hiába mondjuk nekik, hogy ne.

Figyelt kérdés
Tudom tudom akaraterő, de amikor 10 milka bámul mindenhonnan nagyon nehéz :(

2013. dec. 6. 22:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Dobd ki vagy ajándékozd el
2013. dec. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

"Tudom tudom akaraterő, de amikor 10 milka bámul mindenhonnan nagyon nehéz :( "


Lol ezen jot nevettem, en is igy vagyok vele, tudom nagyon nehez, de ha kibirod csokinelkul 2 hetig akkor utana mar gyerekjatek lesz. Mellesleg egyel gyumolcsot helyette amennyit csak akarsz, az is edes.

2013. dec. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Engem az szokott visszatartani, hogy végiggondolom a helyzetet...megeszem a csokit, nagyjából 10 mp-ig nyújt élvezetet egy-egy falat, de utána több órán keresztül kell dolgoznom, hogy megszabaduljak ennek a pár másodperces élvezetnek az eredményétől... :)
2013. dec. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Olyan sose lesz az életedben, hogy semmilyen hízlaló, egészségtelen kaja ne kerüljön az utadba. Meg kell tanulni kezelni ezeket a helyzeteket.

Én egyszerűen elmagyaráztam és megértettem magammal, hogy baromi egészségtelen az a csoki. Az egy dolog, hogy cukros, de mindenféle mesterséges dolgokat is beletesznek. Inkább csinálok egy forró csokit natúr kakaóporból, kókusztejből és steviaból.

És az is igaz, hogy az a 3p élvezet amíg megeszek pár kockát, nem ér annyit, hogy elrontsam az alakomat, amiért rengeteget dolgoztam.

Egyébként ha fejben helyrerakod a dolgokat, néha beleférne ilyesmi mértékkel, csak sokan nem bírják abbahagyni az evést ilyenkor.

2013. dec. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Max. eszel ilyenkor csokit, ha nem tudod megállni, annyira nem tragikus a helyzet.


Nekem speciel nem pár másodpercig nyújt élvezetet. Ha csak ennyi lenne az egész, lazacot se ennék, mert hát csak pár másodperc, jó a tojás is, ami amúgy hasonlóan finom.

De nem pár másodperc vagy perc csupán. Fizikailag is sokkal tovább tart az érzés, de lelki szint is van, ahol hónapok múlva is más, ha sosem jutott rá, vagy ha igen. S ha valami igazán nagy élmény, wow... Jó sok éve ettem egy finom ecetes polipot Kefalónián, máig jó érzés, ha eszembe jut.

Oké, egy mezei csoki kisebb hatást kelt, de mégis. Ja és ha valaki édesszájú és van csokiigénye (nem, a gyümölcs nem jó helyette egyáltalán), akkor ha megeszi a csokit, akkor egy időre ez elmúlik (vagy fokozódik, az élet már csak ilyen), míg ha nem, akkor lehet, hogy nyugtalan marad órákig, napokig... Jó, ez már függés, de valami enyhe kielégületlenség azért jelentkezhet.

Ha valóban csak pár másodpercet jelent és semmi mást, akkor valóban nem éri meg...


Nekem holnap jön a mikuláscsomag anyóstól, sanszos, hogy a páromnak adom s inkább a saját csokimat eszem, pontosabban ennél jobb ötletem van, a közelmúltban eléggé kicsokiztam magam, holnaptól próbálok tartani pár majdnem ketogén napot (45-50g szénhidráttal, mert a zöldségek miatt nekem ennyi kell). Elhatározás kérdése, onnantól simán megy, önuralom se kell hozzá, valahogy ilyen vagyok lelkileg. Ha elhatároztam, hogy úgy eszem, akkor úgy eszem, ama kereteken belül élem ki hedonizmusomat. Csoki olyankor eszembe se jut (nincs az étrendemben, nem létezik, pont olyan helyzetbe kerül, mint másvalaki csokija, nem képes csábítani), igaz, annyi zsír mellett olyan jóllakott vagyok, hogy esélytelen a csokivágy. Más módszerem nincs a csokizás megfékezésére, de ez elég jó, csak kissé speciális s nem passzol mindenkihez.

2013. dec. 7. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

en meg egyszeruen megeszek minden edesseget ami van, nem foglalkozok azzal hogy juj oda az alakom, meg ez egészségtelen...

elég elkeseredettek lehetnek azok akik nem mernek egy kocka csokit megenni mert elhiznak, hanem inkabb esznek naponta egy fel gramm szaritott almahejat pusztakenyerrel, mert ez az 'egeszseges kiegyensulyozott etrend'.


oszd be hogy naponta csak egy fel tablat eszem, az ugy pont kitellik karacsonyig

2013. dec. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én tavaly azt csináltam, hogy fogtam az összes csokit és betettem a szekrénybe. Nem tökéletes, mert a tudat attól még ott van, de legalább nem láttam :D
2013. dec. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem kell megállni, ehetsz kis csokit pl. ebéd után nyugodtan. Persze ne rögtön egy egész táblával. :)
2013. dec. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én az ilyen kérdéseken csak röhögni tudok, de lassan már azt sem.


1. Nem bámulod a csokit. Senki sem rakja oda az orrod elé, hogy nézegesd, gondolom. Nem törődsz vele, nem mész oda, elfoglalod magad valamivel, kész.


2. Naponta 1-2 szelettől nem lesz semmi bajod. Nem egészségtelen! Még egészséges is, csak mértékkel kell enni. A víz is mérgező, ha megiszol naponta 10 litert.


3. A válaszolókra reagálva: manapság nem lehet olyat enni, amit nem raknak tele mesterséges anyagokkal. Gyümölcs, zöldség? Ugyan már, talán még több méreganyag van benne, mint egy szelet csokiban. El se tudnátok képzelni, miket használnak, hogy gyorsabban nőjenek, nagyobbak és élénkebb színűek legyenek a gyümölcsök és a zöldségek.

2013. dec. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Attól még, hogy néha megeszel egy csokit, nem rontod el az alakodat, ha így gondolkodsz azzal csak utat keresel magadnak az étkezési zavarhoz.

Ha nagyon néha, tartasz egy úgymond "bűnőzőnapot" azza még jótékonyan is hathatsz az anyagcserédre.

Tény, hogy a csoki nem egészséges, de őszintén, manapság már semmi sem az. Élvezeti cikk, és mint minden élvezeti cikknél, sosem jó a mértéktelenség... Mikulás volt, egyél egy keveset, majd visszatérsz a rendes diétádhoz, sporthoz, nem lesz belőle semmi baj.

2013. dec. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!