Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fülvágás után mit lehet...

Fülvágás után mit lehet tenni, hogy a kutya ne vakarja a fülét?

Figyelt kérdés
Most kb. 3 hónapos mentett staffi jellegű kutyámnak egészségügyi okokból fel kellett vágni a fülét (volt a bal fülén egy vágás, ami szinte kettévágta a fülét, és folyamatosan begyulladt, hiába kezelte az orvos), péntek este vágta neki az orvos. Tegnap este nem igazán érdekelte, békén hagyta, ma viszont elkezdte vakarni. Rátettem az orvostól kapott gallért, de nem tűrte meg, vagdalta magát a földhöz, így inkább levettem róla, hogy ne tegyen még nagyobb kárt magában... hogyan tudnám meggátolni, hogy vakarja a fülét? Nem szeretném, ha nehezen gyógyulna be, vagy bármi más probléma származna ebből...
2014. jún. 15. 12:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tedd rá vissza a gallért!! Másképpen hogyan akarod? Ő vele nem tudod megértetni h ne vakarja..
2014. jún. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lekötözni és éjjel-nappal fogni nem lehet, tehát vagy visszateszed a gallért és megvárod, míg lenyugszik, illetve nyugtatod közben, eltereled a figyelmét pár szem jutalomfalattal, vagy kiadod a parancsot, hogy hagyja abba, vagy pedig ha tényleg annyira vagdossa magát a földhöz benne, hogy még a seb is felszakadhat, akkor felhívod az orvost aztán bemész hozzá és amíg meggyógyul (amennyiben nem okoz problémát az esetleges más gyógyszereivel) ad nyugtatót és pár napig adni kell neki. De otthoni embereknek szánt nyugtatóból ne adj neki még akkor sem, ha esetleg van, neki másfajta fog kelleni. Vagy az is lehet, hogy az állatorvos talál más megoldást. Esetleg rápillanthatna ismét a fülére is, mert biztos okkal akarja annyira vakarni... Bár az is lehet, hogy csak a gyógyulás részeként viszket és azt sem tűri meg, vagy a meleg miatt is kényelmetlen neki stb.
2014. jún. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Most kint voltunk, játszott egy másik kutyával, viszonylag elfáradt, rátettem a gallért, most csak nyüszít miatta, de még nem piszkálja. Az orvosunkat már próbáltam hívni, de nem tudom elérni, tovább próbálkozom, de holnap úgyis mennénk hozzá vissza.

2014. jún. 15. 13:18
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem holnap mindenképp ellenőrizze a fülét, aztán találjatok ki valami megoldást, mert az jó, hogy most nyugodt, de éjszaka nem ugorhatsz fel hozzá, hogy eltereld a figyelmét és lehet csak arra ébrednél fel, amikor már leszedte a gallért. Szerintem addig már nem lesz probléma. Viszont a gallért hagyd rajta, hogy szokja, hátha addigra jobban megbarátkozik vele és már nem kell mellé más. Mert a nyugtató sem olyan jó megoldás, csak hát valamit kell, hogy a füle be tudjon gyógyulni. Vannak kutyák, amiknél problémásabbak ezek a dolgok, míg mások jobban tűrik. Neked most ezt dobta a gép. :) De remélhetőleg jobban lesz hamar és akkor már nem fogja piszkálni sem. Bár én tovább rajta hagynám a gallért, ha már megszokta végre, nehogy egy 90%-os állapotnál csináljon egy olyat, hogy újra kelljen kezdeni az egész macerát.
2014. jún. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi. :) Sikerült végül is elérni a dokinkat, õ ma nem volt a klinikán de beszélt az ügyeletessel, és hozzá bevihettem. Egy krémet adott ami nyugtatja a sebet, napi kétszer kell kenni vele, és nem is piszkálja! :) Azért a gallér még nem árt pluszban, de egész délután meg sem próbálta vakarni a fülét.
2014. jún. 15. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!