Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Mit tegyek a yorki-m fél...

Petra-zsebi kérdése:

SOS! Mit tegyek a yorki-m fél a sétálás közben?

Figyelt kérdés
amint felcsatolom ra a porazt elkezd remegni es behúzza a farkat. eleinte meg nyuszit is. 9honapos es azt hittem hogy majd megszokja es rahagytam az egeszet. de szinte minden nap megyunk setalni. szerintetek mit tegyek???????? a valaszokat elorre is nagyon szepen koszonom!!!:)

2014. jún. 15. 14:34
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
38%
vedd a kazedbe és vidd végig az utcán, így látja hogy te sem félsz és követi a példádat...vagy várj egy kicsit és majd 1 éves korában hozd elő :))))))
2014. jún. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
62%
Hét hetesen tenyésztő nem adja ki. Könnyen lehet, hogy a szaporítós ebed ideggyenge, vagy valaki bántotta, azért tart a póráztól.
2014. jún. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat. ma kiprobaltuk a karba felvett setat: ) ezt 1 eves koraig csinaljam?
2014. jún. 16. 16:35
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
a legegyszerűbb : vidd el egy kutyasuliba . szocializáld még többet. és sétáltasd nap-mint-nap .de kézbe venni egy kiskutyát ,szerintem nagy hiba !! főleg,ha fél !a félelem komoly erő.
2014. jún. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
sajnos a kornyezetünkben nincs kutyasuli, de nap mint nap megyek vele setalni
2014. jún. 17. 21:08
 16/21 anonim ***** válasza:
48%

Az én kutyusom 8-16 hetes koráig rendesen utált sétálni.

Részben a hideg idő miatt.

Rövid rendes pórázom volt, egyszerűen nem akart jönni. Szinte mindent kipróbáltam: kaja, játék, huzigálás, hámmal emelgetés, hülyeségeket is kínomban:D

Aztán észrevettem, hogy amikor szabadon sétálok vele a parkban, akkor példásan jön utánam. Ekkor azonnal vettem egy flexit és egy csapásra megoldódott a gond.


Minden kutyusnál más a motiváció. Próbáld kideriteni, mivel lehet előremozdítani. Szerintem egy ideig ne menj vele utcára, hanem a kertben kísérletezz. Hámmal, nyakörvvel, flexivel, kajával, játékkal, amivel csak tudsz.


Az ölben hordás jó ötlet lehet. Az én kutyusom amikor először találkozott szökőkúttal, visított és világgá akart szaladni. Kerestem egy kissebb sz.kutat és a karomban vittem közelebb. Eltávolpttam, megint közelebb....

Most már bele akar mászni a legnagyobb szökőkútba is :D


Szóval csak hajrá! A lényeg, hogyha fél ne beszélj hozzá és ne simogasd, magától kell megnyugodnia:)

2014. jún. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszt.
2014. jún. 18. 09:27
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Észnél kell lenned, mert egy ilyen kis ölebet könnyű elrontani. A lényeg hogy nem kell felvenni sem, meg semmit, mert lehet azzal még rosszabbat teszel. Az enyémmel soha nem volt ilyen gond, igaz nekem másabb kaliberű kutyám van. Érdemes lenne nem automata pórázt használni, amit általában használnak a kis kutyákra. Egy fix nylon pórázzal kell megtanítani rendesen jönni. Ha fél ne kezdd el nyugtatni, falatokkal tömni mert így azt hiszi azért kap simogatást mert hisztizett.
2014. jún. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Azért a jutalomfalattal is lehet jol és hatékonyan dolgozni... még cesar millan is használ jutalomfalatokat, sok kutyakiképző meg pont erre helyzi a kiképzés alapját.

És működik, csak jókor és jólkell használni

2014. jún. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Először csak otthon játszatok vele úgy, hogy közben rajta van a séta felszerelés. Ha megbarátkozott már a pórázzal, akkor induljatok el sétálni. Ha pánikol állj meg mellette. Ne nyugtatgasd, ne beszélj hozzá, a szemed sarkából figyeld csak. Ha megnyugodott sétáljatok tovább. Ne siettesd, sose legyen közvetlen séta utánra programod.
2014. jún. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!