Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti átmennétek szólni a szomszé...

Ti átmennétek szólni a szomszédnak, hogy hallgatassa el a kutyáját?

Figyelt kérdés

1 órán keresztul kint volt a kutyám az udvaron és ugatott. Nem csinálja ezt mindig, és ritkán van kirakva mert sétáltatom, de nehogy már ne hagyhassam kint az udvaron néha pl ha takarítok. Arról meg nem tehetek hogy ugatja az embereket vagy kutyakat akik eljonnek a haz elott. Feljelenthetnek ez miatt? Mennyire jogos hogy átjott szólni?

kb 1 hete tortént, de zavar és ilyen jó idoben nem tudom kirakni a kutyám az udvarra, szerencsetlen bent van a hazban..


2014. jún. 15. 17:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha megtanítanád a kutyádnak, hogy nem ugathat az elhaladókra, akkor nem menne át a szomszéd.

Amúgy ennyiért hiába jelentene fel.

Másik megoldás, a kerítés átláthatatlansága.

Ha többet lehetne kint, még talán meg is szokná, hogy mozgás is van az utcán.

2014. jún. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezért nem jelenthet fel. Illetve megteheti, de nem fognak csinálni semmit. Az más eset, hogy egész nap ugat, vagy láncra van verve.
2014. jún. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs kiszoktatva egyedül, akkor fog ugatni. De ha rendszeresen rászólsz, akkor egy idő után tudni fogja, hogy talán nem kéne. Az enyémek is csinálták, de most már elég, ha megjelenek az ajtóban és abbahagyják. Meg most már egyre kevésbé zavarja őket, ha elmegy valaki a kerítés mellett. Nem megy egyik pillanatról a másikra, de idővel meg lehet tanítani neki, hogy ne ugasson meg mindent és mindenkit.
2014. jún. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

1 óra miatt biztos nem szólnak.

Nálunk a bal oldali szomszédnál és a szembe szomszédnál van az, hogy mindig mindenért ugat a kutyájuk.

A bal oldali nagyon idegesítő, mert ha csak meglát, akkor játszana, és ugat, csahol, nekem meg ott van a konyhakertem, és ha ültetek, locsolok, gazolok, ásom fel a kertet, vagy füvet nyírok, akkor akár órákon át ugat, de kb. már hozzászoktam.

Soha semelyiknek nem szólt még senki.

Sőt! Ez most furán hangzik, de pont a szembe szomszéd egyszer megkérdezte, hogy a mi kutyánk (rottweiler) miért nem ugat soha?

2014. jún. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Kiszoktam neki szólni az ablakból, de van hogy még jobban ugat. Kint szeretném hagyni hosszabb idore, mivel itt a jó ido.
2014. jún. 15. 18:20
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy dolog, hogy kint hagyod, megint más, hogy neveletlen, és be nem áll a szája.


Persze, hogy kint hagyhatod, evidens, jobban is érzi magát kint.


Viszont rohadtul nem rázhatod le magadról a felelősséget, hogy nem neveled meg. A séta nem nevelés. Azzal meg semmi nincs elintézve, hogy kib@.szod a kertbe, majd ellesz magának.

Ha az őrületben kergeti a szomszédságot, abszolút jogosan szólnak miatta.


Ilyen meg nincs, hogy rászólsz, és még jobban ugat. Minek néz téged az a kutya?! Hülyének, vagy a gazdájának?


Meg kell nevelni, nincs mese!

2014. jún. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mégis ki thet róla, hogy ugat a kutyád? A Marika néni vagy a Jóisten? Te kutyád, te vagy a gazdája, te csináltad olyanra amilyen. Nevelni kell, tudod! Nem kiszólogatni, aztán hagyni annyiban hanem megnevelni! És igen, az emberenek joga van nyugalomban élni, neked meg kötelességed úgy tartani a kutyád, hogy senkit se zavarjon! Nem kötelező kutyát tartani, ha nem bírsz vele. Fordított esetben te hogy éreznéd magad?
2014. jún. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
92%

Gond nélkül szólok. Egy dologból indulok ki: ha az én kutyám kussolni képes, akkor másé is. Igaz, az enyém nem idegbajos, nem főnök, nincs láncon, le van mozgatva, ki van fárasztva agyilag, és csak akkor ugat, ha jelezni akar vmi fontosat.

A sétálgatók meg a szomszéd nem fontos dolog. Aki bejön úgy, h nem vagyok ott, az már igen.

2014. jún. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hát de nehogy bele haljanak ha kirakom hetente 1x az udvarra és fél órát ugat. Az én kutyám semmi ahhoz képest amit más kutyák lemuvelnek. Mellesleg fárasztva van a kutyám, de még kolyok úgyhogy minden érdekli. Szoba kutya, szóval velem is nagyon sokat van. Nevelem, de az ugatásról nem tudom hogyan lehetne leszoktatni. A hazban nem ugat, csendes kutyus. Nem értem miért neveletlen ez miatt, kulonben is nincs kirakva ejjel-nappal minden nap hanem kb heti 1-2x max 1 órára.. :)
2014. jún. 15. 21:08
 10/13 anonim ***** válasza:
Én csak akkor szóltam,amikor éjjel is ugatott,órákat,minden nap.Ott is úgy gondolták ,nem tudnak mit tenni.Amúgy meg a jegyzőnél lehet panasszal élni és megbirságolhatnak.Nem jellemző,de van az az összeg,amiért a jegyző is betartatja a helyi,önkormányzati rendeletet,ha van ilyen.Az pedig,hogy ne ugasson ennyit a kutyád folyamatosan,neveléssel elérhető,csak nem ismered a módszert.Nekem is vannak ebeim,de nincs felesleges ugatgatás,mivel nem szeretném,ha egyszer eltennék őket láb alól.
2014. jún. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!