Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bolha kiírtása a lakásból?

Bolha kiírtása a lakásból?

Figyelt kérdés

Tiszta lakás.2 Kutyival.Sajnos bolhásak voltak.Megfürdettem őket Neosponosannal.A maradékkal befújtam az egész lakást.Takarítás után újabbakba botlottam.Ma megismételtem a takarítast fél óra múlva megint láttam pár frissen kikelt egyedet.

Utánalovastam a bolha élettanának.Kifejlett egyedek mennek bele a kutyába.Ott parosodnak,lepetéznek.A pete leszóródik a szőrről le a földre.Ott lárvává alakul ami elbújik sötét helyekre ahol bebábozódik.Kikelve megkeresi táplálkozási forrását és kezdődik előlről.Azért nehéz kiírtani mert a bolhaírtó szerek csak a kifejlett egyedeket öli meg.A petéket,lárvákat,bábokat nem.Itt jöttem rá,hogy akkor takarítás után ezért lettek újabbak,azok akkor keltek ki.Úgy érzem rovarírtó embert kellene hívnom

Olvastam emberek írásait hogy valakinek sikerült kiírtania.Hogy?Mennyi idő?



2014. jún. 15. 19:00
 1/6 anonim ***** válasza:

A kutyákra vegyél spot-on-t. Az megelőzi a további bolhaproblémákat, az esetleg életben maradtakat is, és minden életciklusra hat, és a kutyák környezetében is véd valamennyire. Strongholdot ajánlom, bár tény, hogy nekem cicám van, de elvileg kutyáknál is az a legjobb.

A lakásból pedig türelemmel lehet kiirtani. Pár naponta permetezz körbe, Neostomosan is jó, de inkább a Biokillt ajánlanám, mert az a környezetre veszélytelen.

2014. jún. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha a kutyán bolha elleni spoton, vagy nyakörv van, a rámenő bolhák az első táplálkozáskor elpusztulnak. Két-3 naponta mosd fel a padlót Neostomosannal. 3 hét múlva nem kell már bolhától tartanod így.
2014. jún. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kutyáimon Foresto nyakorv ami allitolag a larvakat is megoli.Most napi szinten porszivózok.Nem merem 2napra csokkenteni.Reggel-este felmosas.2naponta Neosponosannal sriccelek korbe mindent.Sőt naponta is elődfordul pár fújás ahol intenzíven járnak a kutyik

Jaj de jó hogy masnak is sikerult szakember nelkul megoldania.Ma beszeltem egy rovarirto emberrel es mondta hogy ki tudom en is irtani csak hosszadalmasabb.Gyakorlatilag nekem porszivoval kell befognom a dögöket.Remélem sikerül

Ha nem akkor marad ő.

2014. jún. 16. 00:04
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Minek tartasz kutyát a házban.... max a kertbe valók!!! tiszta középkor...
2014. jún. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem foglak traktálni.Nem lehet könnyű ha annyira savanyú az életed, hogy képtelen voltál megállni hogy ne reagálj ilyesmi választ,arra a helyre ahol a válaszod nem állja meg a helyét!Butuska...ejnye-bejnye!Írhatsz erre most valami frappánsabbat,de arra nem fogok reagálni mivel tudom,ez a célod, hogy bosszants másokat.Nekem nem létformám a másikba való belekötés.Inkább egy jó tanács: állj be a tükör elé és mond el naponta többször hogy 'szeretem magam!' Talán ez majd segít túllendülni az életed nehéz szakaszán...(a kedvedért hogy még te is megértsd:másokba való 'beleállás' = önmagaddal való elégedetlenséged tükröződése). Jobbulást!
2014. jún. 17. 22:28
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem kb 3 hét alatt kipusztulnak. Kitartás!
2014. jún. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!