Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Váltsak tápot ivartalanítás után?

Gyevickie kérdése:

Váltsak tápot ivartalanítás után?

Figyelt kérdés

1 hete ivartalanították a nagytestű, szuka kutyámat.

Jelenleg Josera active (fehérje 25 %, zsír 17 %) tápot eszik+főtt húst rizzsel-zöldséggel. 8 hónapja van nálam menhelyről, azalatt 1,8 kg-ot szedett magára. Egyáltalán nem kövér, nagyon jó kondíciójú, mozgékony kutya. Jelenleg sem kap lóméretű adagokat, viszont az orvos is mondta, meg én is tudom, hogy kevesebb energiát igényel egy ivartalanított kutya.

Váltsak neki tápot, kisebb zsírtartalmúra, vagy elég ha a jelenlegiből adok neki kevesebbet? Amit kinéztem neki: Josera adult balance (fehérje: 20 %, zsír: 8%). A Josera-val nagyon elégedett vagyok, de nem szeretnék Gurulj-kutyát belőle!



2014. jún. 16. 14:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem elég csökkenteni a mennyiséget vagy növelni a mozgást. Persze csak akkor, ha szüksége van rá mert ez nem törvényszerű. :)
2014. jún. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én nem váltanék, ha ez a táp bevállt. Adnám ugyan ezt az adagot, aztán majd a kutya megmondja, hogy kell-e csökkenteni vagy sem.
2014. jún. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem is ivartalan a kutyám, kan. Én csak figyelem, ha picit elkezd hízni, akkor visszaveszek a tápból. Ha meg nagyon lefogy akkor picit emelek. Kb 10-20g-okat. De ez kutyától is függ.

Ha azt látod hogy a csökkentés nem segít, akkor érdemes váltani.

2014. jún. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm, akkor maradok a megszokottnál, kicsivel kevesebb mennyiségben.
2014. jún. 16. 17:14
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is ivartalanították a kanomat nemrég, úgy hallottam, hogy 30%kal kevesebbet kell adni neki a tápból. Mi is Josera Active-al etetünk egyébként, egy kicsit csökkentettem az adagból, és nem hízott.
2014. jún. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!