Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az állatorvosok miért titkoljá...

Az állatorvosok miért titkolják el az ivartalanítás hátrányait?

Figyelt kérdés

Számomra érthetetlen, hogy eddig még minden állatorvos csak az előnyöket sorolta, daganatok, álvemhesség elkerülése, stb., azonban a hátrányokat szándékosan eltitkolják. Nekem 7 hónaposan ivartalanították a golden retrieveremet (szuka), most 3 és fél éves. Műtét után kedvetlen lett, életunt, és túl nyugodt, nem túlzok és beképzelem, valóban így van. Illetve annak ellenére, hogy napi egyszer adunk neki enni, és nem sokat!, iszonyatosan hízik, és nagydarab.

Tudom, most jönnek majd azok a kommentek, hogy biztos sokat adsz neki enni, meg biztos amúgy is megváltozott volna a jelleme, hiszen felnőtté vált.

Légyszíves írjatok nekem véleményeket ezzel kapcsolatban, hogy miért nem vallják be, hogy igenis megváltozik a jelleme a kutyának, és el fog hízni!

A másik dolog, hogy mennyi az esélye, hogy az új kutyust, akit hoztunk mellé, őt is ivartalaníttatom, akkor ugyanígy meg fog változni? Amikor vittem oltásokra, akkor a doki jött ugyanazzal a sablonszöveggel, hogy "ha nem akarod tenyésztetni, akkor ivartalanítsd, bla, bla.." és direkt rákérdeztem ezekre a dolgokra, és azt mondta, hogy ezek tévhitek. De szerintem ő is tudja, hogy nem azok, de úgy gondolom, hogy nekik így éri meg, hogy minél többen hagyjanak ott pénzt nála. És szerintem a többi állatorvos is ilyen.

Most mondhatjátok, hogy elvakult vagyok, és csak a saját igazamat hajtom, de tény, hogy a kutyám megváltozott!



2014. jún. 5. 20:39
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
62%
Megválaszoltad saját kérdésed. Bravo !
2014. jún. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Sok kutyàt ivartalaníttatunk már,de nem tapasztaltunk ilyent.Saját két kutyámon meg az elődeiken sem.A goldik alapból hajlamosak hízásra és lustasàgra.Jó minőségű light táp,nass felejtős.Sok séta,mozgatás és rendbejön.
2014. jún. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

2-es: köszi, jó minőségű tápot kap, és mint említettem napi egyszer kap, és mellette semmit, hiába ácsingózik, néha kap 1-1 almát!

1-es: miért is válaszoltam meg?

2014. jún. 5. 20:49
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a te eseted egyedi, mármint biztosan van még erre példa, de nem ez az általános.

A kutyám 1 éves kora után nem sokkal lett ivartalanítva, utána ugyan olyan kis virgonc maradt, az étvágya is ugyanolyan maradt, ugyan olyan kis szeleburdi marad, a jelleme sem változott.

Egy hónap múlva lesz 10 éves, csak most kezdett el lustulni, de még mindig nagyon kajla.

Nem tudom, hogy számít-e valamit, de ő egy tacsi keverék.

2014. jún. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
94%

Akkor adj neki még kevesebbet.


Nekem is ivarérés előtt ivartalanított kutyám van, annyi kaját kap, amennyitől pont jól néz ki és egyébként 2x eszik.


Egyáltalán nem lett lustább.

2014. jún. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két szukám van ivartalanitva és semmi nem változtak. Sőt az egyik dagibb volt ivartalanitás előtt, mint most, igaz most is van rajta felesleg, de ő hizékonyabb tipus. A lényeg az, hogy nem köthető össze az ivartalanitással. A másik meg pont jó súlyban van és ez nem is változott, a jellemük is totál ugyanolyan, mint volt. Szóval én nem tapasztaltam ehhez hasonlókat.

A te eseted lehet egyedi, vagy legalább is ritka. Kaját adj még kevesebbet neki és mozogjon többet.

2014. jún. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
27%
az lenne a korrekt az állatorvosoktól, hogy egy műtét előtt igenis tájékoztatnák a gazdákat az esetleges mellékhatásokról. A fiatalkorban ivartalanitott kutya magasabb lesz, ezáltal vékonyabb, gyengébb csontú, kanoknál eltünnek a külső nemi jellegek. Előfordulhat szőrprobléma, pajzsmirigy rendellenesség, illetve inkontinencia. Ennek függvényében kéne dönteni. Az ivartalanitás legnagyobb szerepe a nem kivánt almok elkerülése. Egy gondos gazda kezében, egy ivaros kutya is élhet hosszú, boldog életet.
2014. jún. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Minden kutya egyedi eset, tehát attól hogy a tied tunya lett, még nem jelenti azt, hogy az összes kutya az lesz.

Valahol ez a jellemükben is benne van.

Amúgy a hirtelen hangulatváltozásnak lehet pszichológiai oka is.

2014. jún. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Két kutyám lett ivartalanítva,de sem náluk,sem a környezetemben lévő ivartalanított kutyáknál se hízást,sem viselkedés változást nem tapasztaltam.Ha a kutyãdnak ilyen tünetei vannak,ez lehet az ivartalanításssal nem összefüggő probléma is.Minimum pajzsmirigyre kellene vizsgálatot kérni.
2014. jún. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Én is 7 hónaposan ivartalanítattam a rottimat, első tüzelés előtt, kutya baja. Az inkontinenciától paráztam nagyon, de szerencsére semmi gond. Hizásra hajlamos (mint minden rotti), ezért a kajára, mozgásra jobban odafigyelünk, amikor "kigömbölyödik", és még mindig olyan kajla három évesen mint kölyökként.;)


Én nem bántam meg az ivartalanítást, jobb mintha állandóan azt kellene figyelni ki környékezi meg ha tüzel, a soha ki nem alakuló egészségügyi problémákról már nem is szólva.

2014. jún. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!