Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka kutya ivartalanítás....

Gyevickie kérdése:

Szuka kutya ivartalanítás. Gyakorlati tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Szombaton műtik a kutyámat, ivartalanítják.


Kutya: 4 éves, menhelyi. Nem az ország legjobb menhelyéről, ha úgy tetszik sintértelepről (nem ivartalanítanak automatikusan, csak ha kéri a leendő gazdi), 7 hónapja van nálam. Nagytestű, 30 kg.


Orvos: kb. 20 éve praktizál, ebből én 15 éve ismerem, hordom hozzá az állataimat. Eddig mindegyiken szakszerűen segített. Megbízok benne.


Tudom, hogy jó döntést hoztam, mégis félek. A műtétet leírásból ismerem, sokat olvastam róla, orvossal is már átbeszéltük. Az altatás előtti-utáni evés-ivással képben vagyok.

Tényleg 2-3 nap alatt jobban lesz a kutya? 3 napot tudom non-stop figyelni, utána dolgozom (új munkahely), mindig lesz otthon valaki vele illetve ha gáz van 5 perc alatt otthon vagyok. Nem lesz így gond?

Tegyek gallért a fejére? Vagy tekerjem be a hasát egy puha fáslival? Sokak szerint jobban stresszeli a gallér, mint maga a seb.

Néhány gyakorlati tapasztalatot tudna írni, aki már átesett ilyen helyzeten? Nem lesz gond, ugye?


2014. jún. 4. 11:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, nem lesz semmi baj :) olyan rutin ez egy állatorvosnak, mint a fogorvosnak a fogtömés.

Gallért nem muszáj rátenni, csak ha piszkálja a sebét. De ha nem bántja akkor elég bekenni ilyen krémmel amit ad a doki, de ez sem törvényszerű.

2014. jún. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én nem tettem rá a gallért, hanem egy pólót tettem rá és így nem fért a sebhez. Ettől függetlenül én éjjel-nappal figyeltem, mert régebben volt már gondom varrat miatt, még nem ennél a dokinál.


Az, hogy mikor lesz jobban, a kutyától függ. Van, amelyik már másnap menne sétálni, míg van, amelyik csak az 5-6. napon. Az enyém kb. 2-3 napig nem nagyon akart mozogni, de utána már volt kedve sétálni, nyilván ugrálni még nem ugrálhatott. Meg egyébként is a 3-4. napon kell leginkább odafigyelni rá, hogy ne nagyon mozogjon, ugráljon, mert akkor már nem húzódik neki annyira, így nem is vigyáz rá annyira. Emiatt én a fájdalomcsillapítót sem javaslom, de van, aki ad.


Nekünk délután ivartalanították és este már ehetett (ez ugye attól függ mivel/hogyan van altatva) és evett is. Ismerősöm kutyája meg majd kb. a 2. napon evett. Inni viszont nem nagyon akart, így a kajáját vízzel adtam és gyakran kínálgattam vízzel.


Azt nem tudom, hogy mit beszéltetek, hogy adja ki a dokitok. Mármint alva vagy már ébren. Normális orvos nem ad ki alvó kutyát, de ugye ebből kevés van. Nekünk először megvizsgálták, meghallgatták, lázát megmérték, stb., majd elbódították, kapott egy csövet a torkába és utána tették rá a gépre, szóval közben is figyelték.


Kb. ennyi.

2014. jún. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem tacsit operáltak, semmi gond nem volt, nem piszkálta a sebet sem. Nagytestűnél biztos más a helyzet. Ne aggódj!:D
2014. jún. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
15 éves ismered az orvost, tudod hogy jól dolgozik, ismered az eljárást, miért félsz? Nem kell félni, semmi baj nem lesz! Az én szukám 9 évesen esett át az ivartalanításon, de jól viselte. A gallért javaslom, de azt az orvosnak kell adnia. Ha nem adna, kérj egyet. Nálunk nem volt gond a gallérral :)
2014. jún. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igyekszem nem hülyére aggódni magam szombatig. :)

Valószínűleg ez talán kisebb volumenű dolog, mint helyrerakni pl. egy súlyos emlő vagy méh betegségből. A kiskutyákról meg álvemhességről ne is beszéljünk.

2014. jún. 4. 11:44
 6/9 sippara ***** válasza:
3 hónapja ivartalaníttattam 25 kilós szukát (bár nagyobb műtét volt, mert a gyomrát is kivarrták). Neki gyakorlatilag már másnap reggel sem volt semmi baja, csak nem értette miért nem hagyom rohangászni meg ugrálni :D A gallért én akkor adtam rá, ha nem tudtam rajta tartani a szemem, meg éjszakára (mondjuk ő elég nyalakodós), de azt is megszokta egy-másfél nap alatt, nem volt különösebb hiszti. Nyugi, nálatok sem lesz semmi gond :)
2014. jún. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem is nem rég ivartalanitották az egyik szukám. Kb 1 hónapja, a másikat már másfél éve. Nyugi nem lesz gond! Én gallért egyikre sem tettem, hanem polot csináltam nekik, de az is csak akkor volt rajtuk, amikor nem tudtam figyelni.

Szerintem kutyától függ, hogy melyiket mennyire viseli meg. Nálam az egyik ár másnap olyan volt, mintha semmi sem történt volna, a másik viszont 6 napig bágyadt volt, meg nem is sokat akart mozogni, de aztán ő is gyorsan rendben lett. Azóta meg már csak a csupasz poci emlékeztet minket az egészre.:)

2014. jún. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Túl vagyunk a műtéten. Nagyon szépen, komplikáció nélkül sikerült.

Sajnos az első 3 nap nagyon nehéz volt. A kutya nem akart felkelni, csak kúszva közlekedett, két és fél napig nem wc-zett egyáltalán, pedig evett-ivott. Emiatt az orvosát is kihívtam hozzá, nagyon aggódtam. Ráadásul nem figyelt ránk, bárhogy szóltunk neki, nagyon utált, főleg engem.

Még a póráza látványára se mutatott semmi érzelmet, elfordította a fejét. Aztán a 3. nap este előkotortam a régi pórázát, na annak nagyon örült, magától felállt és odament a kapuhoz, hogy menjünk sétálni. Elmentem vele kb. 3 háznyit és végre pisilt! Már a szomszédok is drukkoltak neki, mindenki örült, a legjobban persze én.

Azóta helyreállt a béke köztünk, örül mikor hazajövök, szívesen megy 1-1 rövid sétára, szeretne játszani is (labdázás, fogócska), de nem engedem neki, mert olyankor ugrál, vágtázik és nehogy sok legyen. Majd ha teljesen jól lesz bepótoljuk.

Ezeket csak azért írtam le, hogy ha valaki olvassa a jövőben és hasonlót tapasztal, ne ijedjen meg nagyon!

2014. jún. 13. 08:57
 9/9 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy jól alakult! :)
2014. jún. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!