Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyünk, ha rejtett...

Mit tegyünk, ha rejtett heréjű kutyussal történt meg a fedeztetés? Mire számíthatunk? Betegek lesznek az utódok?

Figyelt kérdés
Fedeztettük Bolognese kutyusunkat, és utólag kiderült, sajnos a kan kutyus rejtett heréjű...
2014. jún. 16. 19:01
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
94%
Akkor azt hiszem épp ideje a szukádnak "nyugdíjba" vonulnia. Még egy hivatalos tenyésztő sem hoz le 5-nél több almot egy szukától, de inkább 3-4 a normális (2 éves kortól 7-8 éves korig).
2014. jún. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 zsuzsabazsa ***** válasza:
94%

Hogy a feltett kérdésre válaszoljak.


Elsősorban a kan kutya gazdájának, már rég meg kellett volna győződnie arról, hogy a kutyájának meg van e mind a két heréje. Egy sima alányúlással kitapintható. Mindkét rejtett heréjűség és az egy heréjűség örökölhető.

Ha már ilyen analfabéta volt, és befedezte a szukádat nem biztos, sőt nem valószínű /főleg ha mind két heréje fent akadt/,hogy a szukád vemhesült. Ha mégis, akkor sem valószínű, hogy a kölykök betegek lesznek egyéb betegségek iránt, esetleg a kan kölyköknél lehet az, hogy a rejtett heréjűséget átöröklik. Ez sem biztos, hogy ebből az alomból öröklődik, hanem a következőből.

Azt, hogy ne fedeztess azt majd a többiek úgyis leírják neked.

2014. jún. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:

Szerintetek nem kérdeztem meg, hogy minden rendben van-e a kutyussal? Ne nézz már ennyire birkának! :)

Bocsánat, rosszul írtam, 3 az eddigi alomszám, 5 éves a kutyus! '56 évesen' nem erőszakolnék rá egy vemhességet szegényre, ne aggódj, ennyit tudunk, ez alap!

Zsuzsabazsának pedig köszönöm a kérdésre adott választ! :)

2014. jún. 16. 20:12
 14/36 anonim ***** válasza:
85%

ma 19:20

Mi az isten bajod van a dokikkal? Közük nincs ahhoz, hogy te kivel fedeztetsz.

2014. jún. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
44%

56 évesen pedig felfoghatnád épp ésszel, ha nem vagy hivatalos tenyésztő akkor ez igenis agyba-főbe szaporításnak számít, még ha nem akarsz rosszat akkor is, menj be csak egy menhelyre és nézd meg hogy hány ilyen fajta kutyus van elhagyatottan, és félig meddig a ti hibátok is mert ezek szerint nem jártatok teljesen utána hogy hogy milyen a kan, szóval szűrve se voltak a szülök, így akár születhetnek egészséges, vagy teljesen beteges kölykök

nem rosszat akarok, mert látom rajtad hogy te törődsz a kutyáddal, de mégis gondol át egy picit

2014. jún. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező! Remélem ebből tanultál: a szó elszáll az írás megmarad.

Lehet hogy te rákérdeztél, hogy minden rendben van e a kannál, de tudod mondani mindent lehet.

Ha én azt mondom én vagyok Zsófia főhercegnő elhiszed? Pedig csak a nevem az.......

Nem bántásnak szántam, de legközelebb ha más nem mogyorózd meg a kant.

2014. jún. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:

20:38as itt nagyon is volt köze dokinak a dolgokhoz, úgyhogy nem vagyok kíváncsi a szereplésedre! ;)

20:55ös nem én vagyok 56 éves, próbáld meg értelmezni a leírtakat és utána irkálgass! :)

21:24 Úgy lesz!

A csesztetést meg nyugodtan be lehet fejezni, mert 1. itt nem én néztem hülyének a másikat, most mégis én kapom a sok hülyeséget, bárki járhat így, aki megbízik a másikban, előző fedeztetőkkel nem volt gond, megjegyzem és ott sem játszottam doktorosdit 2. nem érdekel, ami nem a kérdésemre válasz! Ne itt éljétek már ki magatokat, oltogassatok mást máshol, arra szerintem senki sem kíváncsi, hogy ti mennyire menők vagytok most itt név nélkül! :D

2014. jún. 16. 22:05
 18/36 anonim ***** válasza:
70%
Hiába nagyképűsködsz,legfeljebb kiröhög mindenki.A szaporítói tevékenységeddel nemcsak a kutyádnak,,de a fajtának is ártasz.Amúgy ne csodálkozz,hogy teli van a tökünk a magadfajta agyatlan szaporítóéknál,ugyanis mi mentjük saját pénzünkből,időnkből a hozzád hasonlók által legyártott kutyákat.Ha sikerül végre egyet elhelyezni,már gyártotok is helyette tíz másikat.
2014. jún. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:
Rendben, jó éjt, sziaaaa :)
2014. jún. 16. 22:46
 20/36 anonim ***** válasza:
91%
De tenyleg miert kell folyton befedeztetni? Ennyire kell a penz? Mert ha te pozitivan jossz ki torzskonyv nelkuli kiskutyak eladasabol, az azt jelenti, hogy se az anya, se a kolykok nem kapjak meg azt, amire szukseguk lenne. (Vizsgalatok, oltasok, chip, minosegi tap STB) arrol ne is beszeljunk, hogy a te kutyad ugyanolyan esellyel orokit rossz genetikat, mint a kan, mivel nincsenek meg a fajta tenyesztesehez szukseges szuresei. Es ezeket celiranyosan kerni kell. Nem ugy mukodik, hogy a doki ranez es qzt mondja, hogy egeszseges. Ez mind a te felelosseged lenne, szoval bizony bizony, te vagy a hibas.
2014. jún. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!