Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak h ne húzzon a...

Mit csináljak h ne húzzon a kutyám?

Figyelt kérdés
2 éves,kan kutya és nagyon húz amikor olyanja van ami kb minden alkalommal. Kipróbáltam azt h ha húz vissza fordulok vele de nem igazán vált be. Nem azt szeretném h csak láb mellett jöjjön hanem azt h ha hosszúra van engedve akkor se húzzon. 16/L
2014. jún. 16. 20:36
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

a kutya is el, s neki is lehetnek kirohanasai, legy megerto, ez az allattartassal jar... sot ha nem szaladgalhat kedvere akkor valahogy le kell vezesse a felesleges energiakat.

(adjal neki nyugtatot)

2014. jún. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 KGabi0000 ***** válasza:
Használj feszítő nyakörvet,nekem bevált.Tudom elég kegyetlenül hangzik,de használ.De az is jó,ha csak egyszerűen hirtelen visszarántod.Egy idő után nem fog annyira húzni.
2014. jún. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Egy sétánál kb 20-szor rántom vissza de amikor elindulunk rögtön elkezd húzni. Az energiáját meg itt a környéken sajnos nem nagyon tudja levezetni mert elengedni nem merem és futtatóba sem mindig tudom vinni mert nagyon játékos és a többi kutyának nem tetszik sokszor.
2014. jún. 16. 20:52
 4/8 KGabi0000 ***** válasza:
Akkor próbáld meg nagyon rövid pórázon szorosan a lábad mellett vezetni,úgy hogy néha-néha megállsz.
2014. jún. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Amikor már nagyon húz és megunom ak is szoktam rövidre rakni meg ha még máskor is kell de akkor is húz ha röviden van valamikor még jobban mintha hosszún.
2014. jún. 16. 21:08
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a probléma alapján a kutyád rendszeresn megsétáltat téged és nem fordítva :/ Csatold rövidre, neki mindegy, hogy flexivel rángat-e vagy rövid pórázon, ugyanúgy nem tudod kontrollálni és itt ez a baj. Ajánlanék egy jó kutyasulit, mert ezek alapján otthon a láb melletti haladást nem tudod neki megtanítani. Emellett kéne keresni egy olyan helyet, ahol napi 1 óra nagyon intenzív mozgásra van lehetősége mert ez csak egyre rosszabb lesz, hidd el. Ettől függetlenül a túlmozgásos kutya is megtanítható láb melletti sétára (a szomszéd öreg néni staffját legalábbis sikerült és nem okos kutyáról beszélünk). Szóval rövid póráz, elindultok. Beszélsz a kutyához, ha rádnéz dicséret/klikk és jutifalat. Mentek tovább, ezt eleinte 5-6 lépésenként kell csinálni aztán lehet ritkítani, ahogy érzed. Abban a pillanatban, hogy a kutya elkezd húzni. megállsz, megfordulsz és elindulsz a másik irányba. Egy idő után kénytelen lesz követni. Ha megint megelőz, újra fordulsz stb. Hidd el, az elején kb percenként vagy gyakrabban kell ezt eljátszani, végül egyre ritkábban. Ha látod, hogy fárad a kutya akkor fussatok kicsit majd újra. Nem olyan nagy ördöngösség :) Emellett fontos, hogy ha melletted megy és nem húz, mindig menjen a jutifalat. Ha végre elértek olyan helyre ami le van kerítve (mert gondolom nem behívható) akkor szaladjon amennyit csak tud. Ja és még egy tipp: fáradt kutyával könnyebb a húzási probléma kezelését elkezdeni :) A fojtót meg szerintem felejtsd el, az egy eszköz mint a feszítő zabla: hozzáértő kézben szuperül segít a közös megértés kialakítására de avatatlan kezekben nagyon könnyű ártani vele.
2014. jún. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De behívható és okos kutya tanítottam már neki dolgokat és azok mennek. A falka vezérséggel sincs gond mert a családban egyedül az én szavamra cselekszik általában és ha séta közben leszídom h ne húzzon és leültetem legugolok hozzá ak ő rögtön oda fekszik a lábam alá tehát megadott pedig ő sosem fekszik le.
2014. jún. 17. 08:59
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha sétánál húz, elöl megy, akkor ő a falkavezér. Az otthoni körülmények teljesen mások mint amikor kinn vagytok az utcán. Olvass Cesar Millan-t nekünk az vált be, tulajdonképpen leírja a lényeget hogy hogyan kezeld a kutyádat kutyaként és biztosíts neki egészséges testi és lelki állapotot. Nem szükséges a drága kutyasuli, meg lehet ezt egyedül is csinálni (nekünk kutyasuli nélkül sikerült). Egyébként ha meg nagyon húz, akkor fogj egy bringát és vidd el futtatni, de ne azzal a borzalmas biciklire szerelhető kutyasétáltatóval mert ha a kutya beránt akkor viszi az egész biciklit alólad és nagyot eshetsz. Javaslom hogy egy kézzel a kutyát, egy kézzel a bringát fogd, és akkor vészhelyzetben sokkal könnyebben tudod kontrollálni (csak előtte gyakorold az egykezes biciklit). Lehet elsőre veszélyesnek hangzik, de nem az. Már 2 éve így visszük a kutyákat futtatni és egyszer sem estünk el (csak annyi a titok hogy ébernek kell lenni és akkor nem lesz problem).
2014. jún. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!