Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg ilyen a mudi?

Tényleg ilyen a mudi?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem ezt a fajtát, tartok is egyet. Általában azt írják, hogy okos, mindenféle sportra alkalmas. De most olvastam, hallottam 1-2 olyan véleményt róla, ami nagyon elszomorított. Volt, aki azt írta itt a gyakorikérdéseken, hogy lassú az agilityben, máshol kereken leírta (ő, vagy valaki más - a névtelenség átka), hogy nem annyira jó agilityre. Terelőkutyások is gyakran mondják, hogy a mudi nem kerül annyira nagy ívben, mint a border vagy a kelpie, ami mondjuk igaz is, gondolom a mudinál más terelési stílusra volt szükség, mint a bordernél. Egyetlen magyarországi mudiról sem tudok, akit mentőkutyának képeztek ki és csak egy olyanról, aki terápiáskutya vizsgát tett. Vajon tényleg nem alkalmas arra, hogy komoly munkát végeztessenek vele és tényleg nem veheti fel a versenyt a sztár fajtákkal, mint a belga juhász vagy a border collie? Vagy csak az az oka ennek, hogy a mudi ritka fajta és kisebb az esélye, hogy a megfelelő gazdi a megfelelő kutyával a megfelelő kutyaiskolába járjon? Nem vagyok az a nagy sportoló, munkakutyás, hogy átlássam ezeket a dolgokat, de nagyon szomorú vagyok, hogy egyáltalán felmerülhetett ilyen kérdés.
2010. jan. 3. 17:47
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok! Nyugodtan pontozzatok le, nem érdekel, ez az én véleményem, szabad kimondani, vagy nem?
2010. jan. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak a terápiás kutya a komoly munka? A mudi bizalmatlan, egygazdás akkor hogy lenne jó terápiás kutyának? Ettől még lehet jó másban.
2010. júl. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Én is járok a kutyámmal agility-re (mudi kölyök kutya) nagyon ügyes benne gyors,mozgékony ami benne is van a génnyébe mert terelő kutya.
2023. ápr. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!