Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez ugye nem állatkinzás?...

Ez ugye nem állatkinzás? Fájhatott neki?

Figyelt kérdés
Most fürdettem akutyám, 11 hetes nagytestü. Elegem lett elkapott az ideg és a hátső lábainál fogva tettem vissza a tusolóba. Egyszer me a nyakánál a bőrnél emeltem fel, akkor nyüszitett is kicsit. Nagyon megbántam és sajnálom elpattant az agyam és nem tdtam magamon uralkodni. Most itt alszikaz ölembe, megpuszilgattam megsimogattam. Erre tényleg emlékezni fog és megfog támadni ha nagy lesz?
2014. jún. 19. 16:42
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
52%
dehogy támad meg :D a kutyák nagyon aranyos teremtmények, ők nem sértődnek meg :D adj neki jutifalit meg simogasd meg, és nem lesz semmi baja. :)
2014. jún. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
Nem kellett volna megfürdetned, hacsak nem hempergett kakiba, vagy ilyesmi. Megtámadni nem fog, ha nagyobb lesz, kivéve ha megint megcsinálod a fent leírtakat.
2014. jún. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
Nem fog megtámadni,de a kutyákat nem kell rendszeresen fürdetni,elég ha hozzászoktatod,például ha nagyobbacska lesz elviheted egy kutyastrandra vagy valahova.
2014. jún. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
77%
nem volt még háziállatod, mi? nem fog rád haragudni egy ilyen alkalom miatt, főleg ha most ott alszik az öledben azzal azt jelzi hogy szeret :) de azért máskor tényleg óvatosabban. ha nagytestű a kutyád akkor próbáld majd tanítani is, és fogadja el hogy te vagy a főnök, mert ha ő megnő és te nem bírsz neki parancsolni az elég kellemetlen lehet.
2014. jún. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim válasza:
21%
"jutifali" Esküszöm hova fajul még a világ?
2014. jún. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
ja és nemnagyon kell fürdetni a nagytestű kutyákat, gondolom nem a házban van hanem kint örködik. alkalmanként meglehet ha nagyon összekoszolja magát, de általában nem fog látszani rajta
2014. jún. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Az lemaradt hogy azért fürdettem meg mert beásta magát a homokozóba. És ő még benti kutya csak a dolgát elvégezni megy ki a kertbe.
2014. jún. 19. 16:52
 8/32 anonim válasza:
57%
Szerintem nem lehetett valami kellemes erzes, de nem hiszem, hogy emiatt megutalna/megtamadna a kesobbiekben. Nem verted meg, nem rugdostad, nem bantottad komolyabban, nem okoztal neki hatalmas fajdalmat es maradando seruleseket sem, ugyhogy szerintem ne aggodj, foleg ha utana megbantad es "kiengesztelted". :)
2014. jún. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
78%

A nyakbőrénél való emelgetés nem gond, picit talán kellemetlen neki, de alapvetően nem gáz, főleg, ha nem indulatból, hanem nevelési céllal, pedagógiai jelleggel kapta.

Az, hogy a hátsó lábánál fogva emelgeted, már más tészta. Főleg, mivel nagy testű kölyök. Ezeknek még lazák az ízületeik, komoly sérülést is okozhattál volna. Többször ilyet ne csinálj.

Persze nem fog rá emlékezni és nem fog emiatt megtámadni, ha nagy lesz, de az alapvető állattartási etikett része, hogy indulatból nem bántalmazunk állatot. Egy grabancrázás belefér, de csak ha megérdemli. Ha csak eleven, mert kölyök, és próbál szökni a fürdés elől, mert kutya, az még nem indok arra, hogy elpattanjon az agyad. (Tudom, mondani könnyebb.... tényleg fel tudják húzni az embert...) De ha kiegyensúlyozott, nyugis, megbízható kutyát akarsz, tanuld meg uralni az érzelmeidet.

2014. jún. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 sippara ***** válasza:
46%
Nagyon-nagyon-nagyon gyorsan keressetek egy jó kutyaovit, aztán iskolát. Komolyan.
2014. jún. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!