Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vajon ezért nem engedelmeskedi...

Vajon ezért nem engedelmeskedik a kutya?

Figyelt kérdés
5 éves kistestű, keverék kutyánk van. Elhatároztam, hogy megnevelem( tudom, tudom, előbb kellett volna) betartottam minden "falkavezéres" dolgot, általában nyugodt, pozitív energiát árasztok, és ügyes is a kutyám, nagyon okosan viselkedik. Amíg velem van. Aztán jönnek a többiek, akik azt mondják ez hülyeség. Ő nem kutya, ő ennél többet érdemel. A családom megkínálja emberi kajával, feljöhet az ágyra, ha nem engedelmeskedik, hát nem baj, ilyen a személyisége, blabla. Jól gondolom, hogy emiatt nehezen kezelhető? Velem továbbra is szépen viselkedik, bár érezhető, hogy alapvetően ő az uralkodó a családban...
2014. jún. 20. 14:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen. Mondhatni a többieket kutyába sem veszi.

Ha ők emberként (gyerekként) kezelik,akkor ez 99%-ban így is szokott maradni. Vannak emberek, akiknek az állattartás eme szintje már magas.

2014. jún. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ezt nézesd meg a többieknek: https://www.youtube.com/watch?v=qusnjlsJJYE
2014. jún. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

" ő ennél többet érdemel."


Sajnos a történetben ez a legszomorúbb dolog, hogy az emberek úgy tartanak kutyát, hogy alapvetően tök hülyék hozzá (bocs) és halvány lila fingjuk sincs róla, hogy mik a valódi igényeik, mi teszi őket kiegyensúlyozottá, boldoggá, mi ad nekik biztonságérzetet, mitől érzik magukat családtagnak.

A tudatlan emberek emberként kezelik, és azt hiszik, az jobb neki, mint ha kutyaként kezelnék.


Valójában ha a dolog mélyebb pszichológiájába belemegyünk, akkor bizonyított dolog, hogy ezzel a hozzáállással az emberek a saját örömforrásaikat gazdagítják, saját maguknak tesznek jót, (egyrészt így kényelmesebb, másrészt a "jobb adni..." elv érvényesül)

következésképpen ez a legönzőbb hozzáállás, ahogy csak állatot tartani lehet.

2014. jún. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!