Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kőbányán kötelező a szájkosár...

Kőbányán kötelező a szájkosár a rottweilerekre?

Figyelt kérdés
Ugyanis ma belénk kötött az egyik parkban két biciklis, parkőr feliratú láthatósági mellényes ürge, miszerint nem csak póráz - hozzáteszem pórázon volt a kutya - hanem szájkosár is kell a kutyára. Én úgy tudom, csak veszélyessé nyilvánított ebekre szükséges a szájkosár, de ők erősködtek. Valaki tudna linkelni hatályban lévő törvényt ami Kőbányán érvényben van és aktuális?
2014. jún. 20. 20:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
6%
Elvileg mindenhol, tökmindegy, hogy milyen kutyád van szájkosárral és pórázzal kell sétáltatni a kutyát.
2014. jún. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
12%

Minden nagy testű kutyára kell szájkosár.

Az enyém kuvasz, jámbor, békés állat, ennek ellenére az emberek félnek tőle, szájkosarat kellett rátennem.

A kutyus nehezen barátkozott meg vele, de kénytelen vagyok, ha nem akarnak megbüntetni.

2014. jún. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A 2008-asban még volt szájkosár kötelezettség. Viszont ezt találtam:


Budapest Főváros X. kerület Kőbányai Önkormányzat Képviselő-testületének

38/2012. (X. 26.) önkormányzati rendelete

az állattartásról szóló 54/2008. (XI. 21.) önkormányzati rendelet hatályon kívül

helyezéséről

Budapest Főváros X. kerület Kőbányai Önkormányzat Képviselő-testülete az Alaptörvény 32.

cikk (2) bekezdésében meghatározott eredeti jogalkotói hatáskörében, az élelmiszerláncról és

hatósági felügyeletéről szóló 2008. évi XLVI. törvény 6. § (6) bekezdésében meghatározott

feladatkörében eljárva a következőket rendeli el:

1.§

(l) Hatályát veszti az állattartásról szóló 54/2008. (XI. 21.) önkormányzati rendelet.

(2) Hatályát veszti

a) az állattartásról szóló 54/2008. (XI. 21.) sz. Budapest Főváros X. kerület Kőbányai

Önkormányzati rendelet módosításáról szóló 9/2009. (IV. 3.) önkormányzati rendelet,

b) a 9/2009. (IV. 3.) sz. önkormányzati rendelettel módosított az állattartásról szóló 54/2008.

(XI. 21.) sz. Budapest Főváros X. kerület Kőbányai Önkormányzati rendelet módosításáról

szóló 33/2009. (X. 16.) önkormányzati rendelet,

c) az állattartásról szóló többször módosított 54/2008. (XI. 21.) önkormányzati rendelet

módosításáról szóló 8/20 ll. (Il. 18.) önkormányzati rendelet.

2.§

Ez a rendelet a kihirdetését követő napon lép hatályba, és a hatálybalépését követő napon

hatályát veszti



Mivel a törvény nem ír elő kosarat, csak bizonyos feltételeknél.

2014. jún. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
47%

[link]

Ez a minta az önkormányzatok részére.

2014. jún. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Én is csak pórázkötelességről tudok, szájkosárról nem...
2014. jún. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

Szájkosár csak és kizárólag a veszélyesnek nyilvánított kutyákon kötelező. Amit nem a nagyon okos közteres és nem a szomszéd Juli néni fog veszélyessé nyilvánítani hanem a jegyző ^^


Nekem pár hete egy rendőr kezdett el okoskodni, megkértem hogy legközelebb legyen szíves tájékozódni mielőtt marhaságokat mond. (hozzáteszem hogy az nem zavarta hogy pórázon nem volt a kutya csak az hogy szájkosár nem volt rajta :D)

2014. jún. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Persze a hozzá nem értő szájkosaras válaszolók megint gyorsabbak voltak. :)


Itt a kormány rendelet, nyomtasd ki, legyen mindig nálad és legközelebb nyomd az orruk alá:

[link]


17. § harmadik bekezdés...

2014. jún. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy nem kötelező.
2014. jún. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Az első kettő kivételével (bocsi) hasznosak voltak :)

2014. jún. 21. 00:24
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Igazad van, bocs, nem néztem utána, csak leírtam, amit hallottam mástól. Tényleg abban a hitben voltam, hogy jól tudom :D Na de msákor nem válaszolok utánajárás nélkül...
2014. jún. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!