Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit nézzek egy tápon/konzerven?

Mit nézzek egy tápon/konzerven?

Figyelt kérdés
Elméleti kérdés. Ha szeretnék tápot és konzervet vásárolni a kutyusoknak, mit nézzek rajta? Melyik összetevők aránya a legfontosabb?

2014. jún. 21. 10:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Konzerven ne nézz semmit, a tápokon meg ne az összetevőket nézd mert úgyse vagy dietetikus vagy élelmiszeripari mérnök. Az összetevők neve és aránya önmagukban nem sokat mond, fontos azok minősége is. Ráadásul a kutya korától és méretétől is függ, hogy mi az ideális számára. Sokkal többre mész, ha elkezdesz teszteket, véleményeket olvasni konkrét tápokról az interneten, abból már ki tudod választani, hogy az igényeidnek és a pénztárcádnak melyik felel meg.
2014. jún. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
27%

Szia!

Tápban sok legyen a fehérje(30% +)

Én konzervet az alapján választok,hogy milyen husi van benne :) /Csirkét,bárányt,marhát szoktam/


Igen,tudom,most úgyis lefognak pontozni a jómódú Royal Canninosok/Acanások/Eucanubások,én viszont nem engedhetem meg magamnak ezeket a tápokat,és a kutyám általában konzervet+házi kaját eszik(néha tápot),és mégis 7 éve velem van,és semmi baja,pedig nem tenyésztőtől van,az anyja egy kivert kutya volt,akit a babákkal hasában fogadott be egy kedves nő szülinapi ajándékként :)

2014. jún. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
48%

"Tápban sok legyen a fehérje(30% +) "


Ekkora marhaságot hogy lehet leírni??? Főleg úgy, hogy azt se tudod, hogy milyen fajta. Ennyi fehérje még a színhúsban sincs, és komoly fejlődési rendellenességeket okozhat, ha ész nélkül etetnek vele!

2014. jún. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Én azt szoktam nézni,hogy a hús hány százalékban van benne.
2014. jún. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Én eleve nem veszek meg olyan tápot, ami színes. Legye tartósítószertől és színezéktől mentes, minél több húst tartalmazzon. Azt is meg lehet nézni, milyen vitaminokat és ásványi anyagokat tartalmaz, minél többet, annál jobb, többek között: kalcium, foszfor, magnézium, réz, cink, vas, b12, kálium, ilyenek.
2014. jún. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

A konzerveket felejtsd el, kb az egész víz.Helyette:baromfi farhát, nyak, szív, zúza, marhaszív, marhatüdő stb-ezeket lehet nyersen is vagy ha úgy nem akarod akkor megfőzve kevés zöldséggel, rizzsel vagy anélkül.


Táp:magas %-ban legyen benne hús!!Gabonákból minél kevesebb.Ne vegyél oylan tápot amiben tartósító, állati-növényi melléktermék, ízfokozó, mesterséges színezék van.

Olyat kell venni aminek nagy része állati eredetű nem növényi.

2014. jún. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Látod,mondtam én,hogy lepontoznak!Jah,és a lepontozóknak kívánom,hogy ennél nagyobb örömük ne legyen az életben! ;)


Drága 3.!

Nézzél már meg egy tápot légy szíves,valami normálisabbat,és ne csodálkozz,ha esetleg azt látod,hogy több mint 30% fehérje :)

2014. jún. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Alig van olyan táp, amiben 30% a fehérje. Néhány speciális fajtatáp főleg bull tipusú kölyök/növendék kutyáknak az előreharapás elősegítése érdekében. Tényleg nem értem, hogy miért szólsz bele, ha nem értesz hozzá.
2014. jún. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Illetve nem bull tipusúaknak, hanem bulldogoknak.
2014. jún. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Jólvan utolsó,a lényeg,hogy te okos vagy! ;)
2014. jún. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!