Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A lányom ki akar dobni 850...

A lányom ki akar dobni 850 eurót egy kutyára. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
18 éves, de velünk lakik. Sajnos pont az a fajt, aki mindent kipróbál, de ha nem tetszik neki, akkor rögtön abba is hagyja. Ez volt a kutyával is. Rengeteget rágta a fülünket, aztán amikor vettünk egyet a családnak, a csoda 3 napig tartott. Most pedig kitalálta, hogy kell neki egy baromi ritka fajta kutya, amibe beleszeretett. Na igen, de iszonyú drága, és ráadásul ismerem a lányom, szerintem megint csak addig kell majd, amíg nincs meg.
2014. jún. 22. 12:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
83%
Akkor vagy tedd azt, amit a hatodik válaszadó javasolt, vagy menjetek ki menhelyre önkénteskedni. Ha csinálja úgy 6-8 hónapig, akkor talán tényleg komolyan gondolta. Persze nem havonta, hanem hetente menjen kutyát sétáltatni, etetni, takarítani.
2014. jún. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
85%
Amúgy egy kutyáért 850 euro nem sok, ha meg rendkívül ritka fajta, akkor kevés is.
2014. jún. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
54%

Hiába pontoztátok le az előttem szólónak teljesen igaza van, egy normál kölyök ár 1000-1200 euro, ritkább fajtáknál persze ez még lehet ennél még sokkal több. Sőt vannak olyan fajták ahol milliós tétel egy kiskutya!


Amúgy meg ültesd le a lányod, és sorold el neki, hogy mi mindennel jár egy saját kutya tartása, ha nem beszélünk az anyagiakról akkor is ott van a felelősség egy másik élőlény iránt. És egy kutya mellett nem csinálunk akármit, nem lehet napokra eltűnni, meg ha beteg vagy akkor is igen is foglalkozni kell vele. Stb....

2014. jún. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
71%

Amúgy ennyit a magyarok kutyás moráljáról, kaptam is a lepontozást.

Amíg expresszen, olx-en és ehhez hasonló oldalakon lehet kapni valami standardtől rettentő távol álló, mégis fajtatisztának meghirdetett jószágot 15.ezer forinttól, addig felejtsük is el, hogy a társadalom gyomra beveszi az akár 300-500.000 forintos vagy akár afölötti kutyákat.

A minőséget igenis meg kell fizetni, és inkább le se írom, mennyiért vettem a kiállítási kutyámat. Top tenyésztők körében szinte potom kölyökárnak számít, míg sajnos a "szürke hétköznapokban" ez a pénz egy egész éves fizetésnek felel meg itthon. Ja, a kutyám import, mielőtt azt az álmot ringatnánk, hogy a magyar kutyások unásig vannak pénzzel....hát nem! Ja, külföldön (nyugati országok) top tenyésztők, egy esetleg láthatóan tenyésztésre/kiállításra alkalmatlan, de hobbikutyának 100%-ig tökéletes egyedet 1000Euroért, ivartalanítva, törzskönyvvel adnak el. És igen, megveszik, mert máshol a kutyával kapcsolatos felfogások merőben mások, mint itthon. (belátom, más a bérezési rendszer, a körülmények, a társadalmi normák,és a többi)

Na mindegy, én még mindig azt mondom, hogy amit a szüleim mondtak nekem, (azt hiszem a 6.-ik komment volt az enyém) az nagyon is célra vezető tud lenni.

A te házadban él a lányod, egyelőre te mondasz A-t vagy B-t ::)

2014. jún. 23. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Akiteki ***** válasza:
100%
Mondd el neki, hogy érdeklődtél és külföldről egy nem ritka fajta is ennek a duplája. Esélyes, hogy valami szaporítótól akar beszerezni, az meg van itthon is dögivel, nem kell ennyi pénzt kiadni rá.
2014. jún. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!