Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha a kutyám...

Mit tegyek, ha a kutyám rámorog azokra, akik nem tetszenek neki?

Figyelt kérdés

Egy tündibündi csivava keverékem van, aki nem agresszív és tudja, hogy én vagyok a főnök.

Viszont védi a személyes terét azoktól, akiket nem akar beengedni (nem támad, csak védekezik), ergó, akármilyen cukimuki, nem lehet csak úgy megsimogatni.

Néztem Cesar Millan műsorát, és ott azt mondta a mester, hogy ez teljesen normális, és az embereknek kell megtanulnia hogyan kell a kutyákhoz közeledni.

Csak az a baj, hogy vannak hülye emberek:(

A buszon szokott gondot okozni, amikor valaki csak úgy szó nélkül odanyúl hozzá, vagy elkezd felé nyúlkálni. Rettentő kínos, amikor a kutya morogni, esetleg ugatni kezd egy utasra :S

(amúgy barátságos, a nővéremet is megmorogta először, de aztán cesaroztunk egyet és most már nyalogatja és imádja)

Ráadásul van olyan, akinek hiába mondom, hogy hagyja békén a kutyámat, akkor is zaklatja (ez pl. egyik barátomnak a tesója volt, meg egy buszon ülő néni).

Gondoltam arra, hogy veszek neki utazótáskát, de egyrészt 8000 forint, másrészt nem szívesen zárnám be annyi időre sem:(

(persze, ha nem lehet javítani a dolgon, akkor muszáj lesz:(

A kutyával lehet valamit kezdeni, hogy ne morogjon rá azokra akik nem tetszenek neki? Hanem szegénykém tűrje amíg megsimogatják?

Vannak olyan borzasztóan barátságos kutyák, akik mindenkit imádnak és mindenkivel aranyosak.


(amúgy ilyenkor sűrű bocsánatkérések közepette arrébb viszem a kutyát, de belegondolva nem fegyelmeztem ilyenért. lehet, hogy kellett volna?)

6 hónapos lány kutyus


Köszi a válaszokat!


2014. jún. 22. 19:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%
Miért akarsz javítani rajta, amikor a reakciója teljesen normális? Az embereknek kéne illemet tanulni, és nem csak úgy odanyúlkálni a kutyákhoz. Nekik is van személyes terük.
2014. jún. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 KGabi0000 ***** válasza:
38%
Nem tudom,szerintem ez nem teljesen normális.Egy kutyának csak élveznie kéne,ha simogatják.Na,mindegy.Viszont az tény,hogy mielőtt csak úgy odanyúlnak a kutyádhoz megkérdezhetnék,hogy meg lehet-e simogatni.Lehet,hogy a te kutyád ilyen,erről nem hiszem,hogy le lehet szoktatni.Szerintem,ha látod,hogy valaki a kutya felé nyúl,mondd meg az illetőnek,hogy nem szereti az idegenket.Ha valaki megy hozzátok,akkor meg látja,hogy nincs mitől megvédeni,akkor talán nem morog.De az is lehet,hogy csak azt szeretné,ha az idegenek békén hagynák.Az én kutyám a kutyákkal viselkedett így,sokszor vittem kutyák közé,hozzászokott.Az én kutyám pont fordítva van,ő magától keresi az emberek társaságát,nem bánja,ha megsimogatják.Imád játszani és ha sétálunk minden embernek odaviszi a játékát,hogy dobja el neki.Minden ember nagyon aranyosnak tartja.
2014. jún. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szépen köss a pórázára egy méretes sárga szalagot. Arra felfigyelnek és megmondhatod, mit is jelent.
2014. jún. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
a sárga szalagra én is gondoltam, mert olvastam a kutyafuttató mellett egy kiaggasztott papíron
2014. jún. 22. 19:58
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Aki a "kérem, ne simogassa" figyelmeztetésből nem ért, az a sárga szalagból még úgy se fog... :P

Amúgy az én kutyáimat sem tudják idegenek megsimogatni (mondjuk nem társasági kutyák), bár ők nem morognak, csak elhúzódnak. Szerintem idegenek ne tapizzák a kutyákat, főleg ne kérdés nélkül, és a kutya meg igenis disztingváljon az emberek között.


Esetleg valami kis "ne nyúlj hozzá" piktogramot varrhatnál rá, a hámjára, pórázára, nyakörvére. Ilyesmit [link] ezt még a leghülyébb utasok is megértik (remélhetőleg).

2014. jún. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Imola Ágnes ***** válasza:

Személyes tér ide vagy oda, a kutyád viselkedése nem normális, főleg, mivel ő is a társadalom tagja. ha az én rotim morrogna le valakit az utcán, mert hozzáér, az normális lenne? Ugye, hogy nem.... ? Pedig őrző védő kutya, és nincs odáig az idegenek simogatásától, de soha nem morrogna vagy ugatna. SOHA.

Meg kell tanítani a kutyát viselkedni, meg kell nevelni, és TE, MINT GAZDA amikor látod, hogy molesztálja valaki a kutyádat, akkor közbelépsz, leállítód, és kiviszed a kutyádat a kellemetlen helyzetből. Nem az ő dolga reagálni, hanem a tied. És igen, ez egy rossz viselkedés, és fegyelmezni kell ilyekor. Nem agyonverni, de jelezni neki, hogy nem ez a kívánt viselkedés.

2014. jún. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

a tündibündi kis csivava :)

szerencsére nem rotid van,mert már tuti megevett volna valakit.

vajon egy komoly kutyát hogyan is tudnál letiltani,amikor egy pici ölebet sem vagy képes,mi-több meg is magyarázod,hogy miért nem ?

a szegény kicsi kutyád kicsit le van cseszve.

ha nem hiszed, a legegyszerűbb ,ha beengeded pár , számotokra tök idegen kutya közé,és hamar meglátod , valami nem jóóóóóó !

de mivel még csak kölyök ,így ez még sokat fog változni. remélhetőleg te is megérted, hogy a kutyádnak is az a legjobb, ha megtanulja,hogyan is kell viselkedni,emberek,és idegen kutyák között, még akkor is ,ha a gazdi nem fogja a kezében !

biztosan ügyes vagy ,hiszen még a cessáre millant is nézed . gyakorolj, nevelgest,és próbálj eljutni egy kutyasuliban . ott sokat tanulhatsz !!

2014. jún. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Minden nap járunk kutyafuttatóba, különbözőkbe is, hogy minél több kutyával találkozzon:)

Velük nincs is semmi baj:)

Azért nem is nagyon tudtam mit csináljak vele, mert első kutyás vagyok, és cesar műsorában az volt, hogy normális ha a kutya rámorog valakire aki meg akarja fogni :D

De akkor van, aki szerint ez nem így van (nekem is furcsa és kellemetlen). Ezért is kértem tanácsot, mit lehetne tenni, hogy legalább eltűrje az érintést:(

Amúgy ha nem piszkálják akkor hidegen hagyják az emberek. Jól viselkedik buszon, tömegben, ha leülünk egy sörpadhoz idegenekhez stb. Szóval ha nem akarják megfogni, akkor teljesen normálisan viselkedik.

Aki szerint meg lehet nevelni, az hogy csinálná?

2014. jún. 25. 18:03
 9/12 A kérdező kommentje:

Jah igen, nem véletlenül van ölebem:D

Első kutyás révén nem is mertem volna bevállalni egy keményebb, hozzáértést követelő kutyafajtát.

Mert ha balek vagyok, az ölebet akkor is fel tudom kapni és arrébb vinni :D nem esz meg senkit :D

2014. jún. 25. 18:05
 10/12 anonim ***** válasza:

csak tudd . ezzel a hozzáállással ..........................:) tuti remek kutyás leszel ! ezt komolyan mondom :)

--jan fennel : tanuljunk meg kutyául . töltsd le.olvasd el .alkalmazd a leírtakat !


--sétálj vele sokat

--vidd emberek és kutyák közé

--legyél nyugodt ,ha veled van !

-- ne reagálj rá,ha fél


--VALÓSZÍNŰLEG : a morgás a félelem miatt van ,mivel nem tudja ,hogy mit is kell tenni,így a félelem miatt agresszív jeleket ad .és te sem igazán jól reagálod le a dolgot :)

de ez tanulható !

a kutyasuli a megoldás, mert hiába írjuk le ,kutyát nevelni,olyan mint autót vezetni . könyvből nem megy !

azt kell elérned,hogy ne féljen ,és akkor elmarad ez a rossz viselkedés.

ezt pedig a kutyasuliban tanulod meg.

2014. jún. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!