Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha a kutyám...

Mit tegyek, ha a kutyám rámorog azokra, akik nem tetszenek neki?

Figyelt kérdés

Egy tündibündi csivava keverékem van, aki nem agresszív és tudja, hogy én vagyok a főnök.

Viszont védi a személyes terét azoktól, akiket nem akar beengedni (nem támad, csak védekezik), ergó, akármilyen cukimuki, nem lehet csak úgy megsimogatni.

Néztem Cesar Millan műsorát, és ott azt mondta a mester, hogy ez teljesen normális, és az embereknek kell megtanulnia hogyan kell a kutyákhoz közeledni.

Csak az a baj, hogy vannak hülye emberek:(

A buszon szokott gondot okozni, amikor valaki csak úgy szó nélkül odanyúl hozzá, vagy elkezd felé nyúlkálni. Rettentő kínos, amikor a kutya morogni, esetleg ugatni kezd egy utasra :S

(amúgy barátságos, a nővéremet is megmorogta először, de aztán cesaroztunk egyet és most már nyalogatja és imádja)

Ráadásul van olyan, akinek hiába mondom, hogy hagyja békén a kutyámat, akkor is zaklatja (ez pl. egyik barátomnak a tesója volt, meg egy buszon ülő néni).

Gondoltam arra, hogy veszek neki utazótáskát, de egyrészt 8000 forint, másrészt nem szívesen zárnám be annyi időre sem:(

(persze, ha nem lehet javítani a dolgon, akkor muszáj lesz:(

A kutyával lehet valamit kezdeni, hogy ne morogjon rá azokra akik nem tetszenek neki? Hanem szegénykém tűrje amíg megsimogatják?

Vannak olyan borzasztóan barátságos kutyák, akik mindenkit imádnak és mindenkivel aranyosak.


(amúgy ilyenkor sűrű bocsánatkérések közepette arrébb viszem a kutyát, de belegondolva nem fegyelmeztem ilyenért. lehet, hogy kellett volna?)

6 hónapos lány kutyus


Köszi a válaszokat!


2014. jún. 22. 19:25
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Rockmaraton után most már biztos h megyünk suliba, én is nagyon úgy érzem, hogy könyvekből nem tudom megtanulni a kutyanevelést :S

Bizonytalan voltam a kutyasuli miatt mert nincs olyan ismerősöm, aki járt volna, és mindenki furán nézett amikor említettem :D

De akkor megerősítettetek, hogy jóötlet!


Köszi a válaszokat!:)

2014. jún. 27. 13:50
 12/12 anonim ***** válasza:

na . alakul ez ,alakul !

csak gondold végig : te hol tanultál meg írni-olvasni? hol tanultál meg veled egyidősekkel kommunikálni ?

ovi-suli .stb.

na !! a kutyádnak is ez kell,és persze neked is !

hajrá koma :) csak ügyesen ,és ne feledd: legyél mindíg nyugodt !!!!

2014. jún. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!