Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez jó módszer lenne, hogy...

Ez jó módszer lenne, hogy leszoktassam róla?

Figyelt kérdés
3 éves kutyám van, 1 évesen hoztam ki az Illatosról. Elég akaratos, németjuhász-sharpei keverék (sharp dominál), de már nagyon sokat elértem vele. Láb mellett sétál, a dominanciáját kezelem, bátran viszem kutyák közé minden nap, tömegközlekedünk, szóval szuper kutyus lett. Egyetlen gond, hogy ha valakinek köszönök az út másik oldalán, ő 10-ből mondjuk 4-szer odamegy természetesen ezzel keresztülvágva az autóutat, ami RÁ nézve baromi veszélyes. Van mikor 2-3 hónapig nem csinálja, van mikor egy héten 2X előfordul. Mindne egyes átkelés előtt leül, általában póráz nélkül sétál és magától, rá sem kell szólni ha elér a járda végéig már ül is le. Ilyenkor viszont mintha meg sem hallaná amit mondok... Nem olyan gyakori, de nagyon zavar. Arra gondoltam, hogy megbeszélem ismerősökkel hogy "véletlenül" találkozzunk össze az utcán, ők az út másik oldalán, rájuk köszönök és szólok a kutyának, hogy NEM!, majd megvárjuk míg az illető odajön. Ez jó módszer lenne? Vagy NEM! és aztán mi menjünk oda? Természetesen olyan helyen ahol nincs forgalom, mert az elején nyilván lesz baleset.
2014. jún. 23. 10:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem kell hozzá ismerős. Amikor köszönni akarsz bárkinek, az a pár másodperc nem számít, amíg megállítod a kutyát.
2014. jún. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mi lenne, ha mondjuk használnád azt a rohadt pórázt?


De ha mindenáron póráz nélkül akarod vinni és kockáztatni a biztonságát, akkor próbáld meg azt, amit leírtál. Talán bejön. De lehet, hogy egyszer kéne jól megrángatni a grabancát és soha többé nem akarna lelépni a járdáról engedély nélkül.

2014. jún. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!