Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehetnek egyes emberek...

Hogy lehetnek egyes emberek ennyire kutyafanatikusok?

Figyelt kérdés
2014. jún. 23. 13:05
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
90%

10-es vagyok.


Ja hát amúgy igen. Az már tényleg igénytelenség, ha valaki nem mos kezet a simogatás után, vagy ilyesmi. Fagyit nem eszünk mi sem együtt, a végét kapják meg esetleg. Ugyanúgy, ahogy a tányért nyalják ki, miután ettünk. De utána mi már abból nem eszünk, nyilván megy a gépbe.

A kutyaszőrrel nem lehet mit tenni, akárhogy takarítunk, mi kutyások, kutyaszőr bizony mindenhol és mindenen lesz, ha benti a kutyus.

2014. jún. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Szilvi & Argos ***** válasza:
78%

Szájon nyalás, rendszeres ágyban alvás, együtt fagyizás nekem is sokkk.

Bár nagy ritkán előfordul, hogy ahogy hason alszom, és a kertből bejön reggel a kutyám, odajön nyöszörögve, és esetleg megnyalja az arcom...előfordult már ritkán, hogy ismerősök kutyái telibe szájon nyaltak, de még élek ;)

Fagyizás úgy megy, hogy a végét megkapja, vagy külön veszek neki.

Minden simogatás után nem mosok kezet, és rendezvényeken, kirándulásokon simán eszem kutyás-nyálas-szőrös kézzel...megtörlöm azt kész :D

2014. jún. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
27%
Kíváncsi vagyok a kutyacsókolgatók hány százaléka háborodik fel, ha csókolózó homokosokat lát. Pedig azért az kulturáltabb...
2014. jún. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
84%

9. válaszolónál a pont. Ez nem fanatizmus, ez egyszerűen igénytelenség, nem csak gusztustalan, de veszélyes is.

Egész életemben voltak kutyáink, és a szüleim megtanították, hogy állatot megpuszilni vagy hagyni, hogy megnyaljon, tilos. Kutyázás után kézmosás. Eszembe nem jutna megosztani a kutyámmal a fagyit, pedig nagyon szeretem, lakásban lakik (bár nem az ágyamban...)

A kutyaszőr más tészta, egyszerűen nem bírom teljesen kutyaszőrmentesíteni a ruháimat, sőt míg a háztól a kapuig eljutok, addig is összeszőröz a kutyám... Vizes kézzel szoktam lesimogatni a nagyját, de gyakorlatilag reménytelen...

Ugyanakkor mindenki azt csinál, amit akar. Csak ne akarja kötelezővé tenni... Amíg a kutyának ez nem okoz kellemetlenséget, addig felőlem smárolhatnak is, legfeljebb nagy ívben elkerülöm.

2014. jún. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
nem te vagy az a fiú, aki pár hónapja ugyanezt a kérdést tette fel?
2014. jún. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
52%

Ez nem fanatizmus, ezek az emberek nem feltétlenül szeretik jobban a kutyájukat, mint mások - ez egyszerű szemléletmódbeli különbség.


Az arcnyalás, közös evés vagy akár az evőeszközök megnyalása nálunk nem szokás, és én magam ezeket undorítónak találom. Néha - különösen, ha egyedül alszom - a kutyákkal együtt alszom.

Egy hosszabb, kajálással egybekötött kutyás programon azonban gyakran nincs lehetőség pl a kézmosásra. Én gyakran viszek magammal ilyen kézfertőtlenítőt, de ha otthon marad, attól még eszek - és eddig bajom nem lett tőle.

A kutyaszőrrel viszont tényleg nagyon nehéz mit kezdeni. Ráadásul nekem az egyik kutyámnak az év minden napján eléggé jön a szőre, szóval belőle mindig van minden ruhámon valamennyi. Még a legnagyobb igyekezet mellett is van rajta pár szál, mindig. Persze, nem borít vastagon kutyaszőr, de na.


Egyébként, vannak, akik a macskájukkal, papagájukkal ugyanezeket megcsinálják. Én amondó vagyok, hogy az élet minden területén találkozhatunk extremitásokkal, amíg másnak nem ártanak vele, felőlem csinálják.

2014. jún. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
51%
Így. A magánügye mindenkinek, hogy mit enged meg a kutyájának, és mit nem, ameddig ezzel nem veszélyezteti sem állat, sem ember testi épségét. Engem a 2m-es láncon, egész életén át tengődő kutyák 'gazdái' zavarnak. És? Jobb lesz nekik, mert ide kiírtam? Nem. Ennyi. Lehet itt fújni az ilyen-olyan-amolyan emberekre, attól még a csajod olyan marad amilyen.
2014. jún. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

Ezzel inkább maguknak csinálják a bajt nem neked. Majd ha valaki elkap egy jó kis fertőzést, mert a kutya a seggét nyalta utána meg szájon puszilta a gazdiját akkor talán elgondolkozik rajta, hogy mennyit engedjen a kutyának.

Én is szeretem a kutyáimat viszont nem folytatok velük nyálcserét és simogatás után is megmosom a kezem, mert rengeteg betegséget hordozhatnak magukban. A bélféregtől a veszettségen át akár agyhártyagyulladást is okozhat ha valaki csókolózik a kutyájával.

2014. júl. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Szilvi & Argos ***** válasza:

Saját kutyától veszettséget és férgességet elkapni (szinte) lehetetlen, ha normálisan évente van oltva és három havonta féreghajtva!

Idegen kutyától is minimális az esélye a veszettség elkapásának...

2014. júl. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!