Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség. Nem tudom hogyan...

Segítség. Nem tudom hogyan kéne vezetni a kutyámat? ez így jó?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy nagytestü kutyám két fajta eb keveréke Golden retriver,és Német juhász.Súlya 50-52 kg között mozog nagyon nagy darab nehezen lehet vele bírni.

Sehogy sem tudom sétálni vinni mert nagyon húz,és ha meglát egy kutyát,elmegy az esze.Próbál kibújni a nyakörvéböl.5 éves kan.

Gondoltam,valamelyik nap lemegyek a kisállat kereskedésbe,és veszek neki fújtó nyakòrvet,új erös rendes pórázt,illetve egy szájkosarat(nagyon barátságos,egyáltalán nem aggreszív,de nem szereném ha széttépne egy kisebb kutyát,illetve ha verekedne mivel nem lehet lefogni)

A kérdés:

Mi a tapasztalatotok a fújtós nyakörvel kapcsolatban?Nem árt a kutyámnak?

Az erös hám jobb,vagy a nyakörv?

Szeretnék már règóta sètàlni eggyet.

(mikor még kisebb volt rengeteget mászkáltam vele..)


Ilettve mit tudnék az ellen tenni hogy ne húzzon annyira?


köszönöm a válaszokat,remélem érthetö voltam.


2014. jún. 23. 18:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Fojtó jó 5-let. azt használjuk! Lehet szöges nyakörvet is DE: Én nem javaslom!! Igaz 5 éves nem könnyű megtanítani már ebben a korban az engedelmeset! Mj: ne izgulj, lesznek még itt okos emberek akik...
2014. jún. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Azért köszi.Milyen fajta a kutyusod?
2014. jún. 23. 18:32
 3/18 anonim ***** válasza:
Egysoros lánc fojtót vegyél, mellé egy jó fonott pórázt. Laza kézzel sétáltass. Eső néhány alkalommal ne menj kutyák közé és ha húz, nyomj neki egy hátraarcot, ne is figyelj rá, csak indulj meg a másik irányba. Jó ötlet még, ha a póráz másik végét ráhúzod a pofájára, úgy könnyebb korrigálni, nem kell a szájkosár mert csak feszélyezi.
2014. jún. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
De ha nem teszek rá kosarat,mivel nagytestü kutya a rendörök nem büntetnek meg?
2014. jún. 23. 18:41
 5/18 anonim ***** válasza:

#1 vagyok:Kérdésedre a válaszom: Német Juhászok.

Szájkosár nélkül nem is lenne szabad kivinni az utcára!

2014. jún. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
A szájkosár csak akkor kötelező, ha oda akarod engedni más kutyákhoz és tudod, hogy agresszív. A testméret ebben a kérdésben semmit nem befolyásol!
2014. jún. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Utolsó, ezt nem tudom honnan veszed: a német juhász nem kötelezett szájkosár viselésére, kivéve, ha harapós/agresszív az EGYED!

Szájkosár helyett én a halti nevű eszközt ajánlom, amivel szintén tudod irányítani a kutyát.

2014. jún. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
értem
2014. jún. 23. 19:02
 9/18 anonim ***** válasza:
*Azaz 5. hozzászóló
2014. jún. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Az egysoros fojtó nag,on jó, de meg kell tanulni használni. Menj el egy olyan suliba, ahol megtanítják a használatát
2014. jún. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!