Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség. Nem tudom hogyan...

Segítség. Nem tudom hogyan kéne vezetni a kutyámat? ez így jó?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy nagytestü kutyám két fajta eb keveréke Golden retriver,és Német juhász.Súlya 50-52 kg között mozog nagyon nagy darab nehezen lehet vele bírni.

Sehogy sem tudom sétálni vinni mert nagyon húz,és ha meglát egy kutyát,elmegy az esze.Próbál kibújni a nyakörvéböl.5 éves kan.

Gondoltam,valamelyik nap lemegyek a kisállat kereskedésbe,és veszek neki fújtó nyakòrvet,új erös rendes pórázt,illetve egy szájkosarat(nagyon barátságos,egyáltalán nem aggreszív,de nem szereném ha széttépne egy kisebb kutyát,illetve ha verekedne mivel nem lehet lefogni)

A kérdés:

Mi a tapasztalatotok a fújtós nyakörvel kapcsolatban?Nem árt a kutyámnak?

Az erös hám jobb,vagy a nyakörv?

Szeretnék már règóta sètàlni eggyet.

(mikor még kisebb volt rengeteget mászkáltam vele..)


Ilettve mit tudnék az ellen tenni hogy ne húzzon annyira?


köszönöm a válaszokat,remélem érthetö voltam.


2014. jún. 23. 18:17
1 2
 11/18 KGabi0000 ***** válasza:
Nem tudom meddig lehet ivartalanítani egy kutyát,de ha nem tenyészted akkor szerintem az is segíthet.Viszont én mindenképp csak nyakörvet ajánlok.
2014. jún. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2014. jún. 23. 19:56
 13/18 A kérdező kommentje:

De a nyakörvtöl nem lesz baja?Nem fullad meg?

Mert irtózatosan húz....

2014. jún. 23. 21:40
 14/18 anonim ***** válasza:
Ezért mondtam, hogy tanuld meg használni. Baja nem lesz tőle, ha kikötéshez nem használod. A fojtó nyakörv a neve ellenére nem fojtásra való. Van egy fogása, amikor rövid erös rántásokkal figyelmeteted a kutyát, hogy rosszat csinál. A jól használt fojtó az idő 99 %ában laza. Ha rosszul használod (fojtogatod a kutyát) épp úgy fog húzni.
2014. jún. 24. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
köszi,ès soha nem kötném ki vele
2014. jún. 24. 07:50
 16/18 Imola Ágnes ***** válasza:
A folytósnyakörv jó, de önmagában nem segít. Mi azt szoktuk mondani, hogy az a szervókormány a kutyához. De ahogyan a szervó nem segít ha nem tudsz autót vezetni, ugyan úgy a folytós sem fog, ha nem tudod a kutyát irányítani. Menj el egy suliba.
2014. jún. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
2014. jún. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Szilvi & Argos ***** válasza:
TANÍTÁS nélkül továbbra is húzni fog! Ha 5 éven át nem sikerült erről leszoktatnod, akkor keress fel egy kutyaoktatót vagy menjetek kutyaiskolába!!!
2014. jún. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!