Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyi örökbefogadásról pár...

Menhelyi örökbefogadásról pár kérdés (? )

Figyelt kérdés

1, Hány éves kortól tudok örökbefogadni?

2, Mit tartalmaz a szerződés, amit alá kell írni?

3, Kell fizetni a kutyusért? Ha igen, körülbelül mennyit?

4, A kutyát egészségesen, féreghajtva lehet elvinni?

5, Olyan kutyát, ami nincs ivartalanítva, nekem kötelességem később megtenni?

6, 100%-ig én választom ki a kutyát? Persze az életvitelemnek megfelelőt.

7, Meg szokták próbálni reklámozni azokat a kutyákat, akiket senki nem akar elvinni, hogy vigyem el én?

8, Ki lehet vinni őket sétálni, ismerkedni kicsit velük?

9, Honnan fogom tudni, hogy az adott kutya nem szenvedett-e olyan lelki sérülést, ami később esetleg komoly problémákat okozhat?

10, Kölyköt vagy felnőttet érdemes inkább elhozni?

11, Később számíthatok esetleg rá, hogy a gondozók kijönnek meglátogatni?

12, Költözés esetén pl. értesíteni kell a menhelyet, hogy a kutya hol található meg onnantól?

13, Utaztathatom a kutyát 3-4 órát akár hazafelé a menhelyről?

14, Elvihetem kapásból kutyakozmetikába és állatorvoshoz?

15, A menhelyi kutyák általában jobban kötődnek a gazdihoz?

16, Jobban járok egy mentett kutyussal első kutyának, aki "zsákbamacska", mint egy tenyésztőtől vett törzskönyvessel?


2014. jún. 24. 11:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Huuh, jó sok kérdés ennek ráadásul a felét fél perc alatt megválaszolja neked az adott menhely is, de megpróbálkozom fele én is.

1, Felnőttnek kell a befogadónak lenni, ha kiskorú vagy kérd meg a szüleidet, hogy ők legyenek a hivatalos befogadók.

2, Minden menhely saját szerződést ír, ez nem sablon alapján megy, de vannak hasonlóságok. Sok menhely tesz fel minta szerződést, amit meg lehet nézni a honlapjukon.

3, Kelleni nem kell, de szokás. Úgy is mondhatjuk, hogy pofátlanság mindenféle adomány( táp, forgács stb.), meg a chip és egyéb költségek megtérülése nélkül elhozni. Felőleg azokat a költségeket szokás megtéríteni, ami egyébként is felmerülne egy másik kutya esetében. Pl. baleseti kezelést nem "kötelező", de chip, oltások, ivartalanítás stb erősen ajánlott.

4, Féreghajtva igen, de az egészséges nem biztos. Minden esetben tájékoztatnak a kutya egészségéről. De pl. cukorbeteg kvázi beteg kutyát is örökbe lehet fogadni.

5,Igen

6, Tesznek javaslatokat, bemutatják a kutyákat, megismernek téged és igyekeznek a legjobb kutyust odaadni neked. Te választhatsz, de ésszel értsd: de ha olimpikon vagy nem fogsz 14 éves, beteg bulldogot kapni szerintem, mert nem az életviteledhez való.

7, Attól függ miket sorolsz fel, mit szeretnél a kutyádtól, mit vársz el, mit szeretnél neki nyújtani. Ha úgy mész be, hogy "ide nekem a legesélytelenebbet, mert tündérbogár akarok lenni", akkor igen fogják reklámozni. De ha te kölyköt szeretnél és full egészséget akkor nyilván nem.

8, Természetesen, én úgy tudom a legtöbb helyen az ismerkedés kötelező. Nem törvényszerű, hogy mennyi ideig és milyen sűrűn kell előtte látogatni, de az adott kutyára tuti tesznek javaslatot. Pl. egy totál félős antiszoc. kutyát nem fognak 20 perc múlva odaadni.

9, Igyekeznek a menhelyek beszámolni a kutya előéletéről, ami értelemszerűen akadályokba ütközik. A nagyobb, profibb menhelyeken sokkal többet tudnak a kutyákról, viselkedésükről általában, mint a vidéki kis menhelyek.

10, Ez rajtad és az elvárásaidon múlik.

11, Menhely és gondolom én kutya függő, megtartási körülmény, és jelentkezés gyakorisága (pl. eltűnsz 5 évre nyilván rádkérdeznek) ha volt évekig ideiglenese lehet, hogy szeretné később meglátogatni. Nem fájdalmas a dolog, nem kell tőle rettegni. :) Olyan mint amikor a haverod átugrik. Szerződésben erről is beszélnek majd.

12, Természetesen, meg az állatorvost a chip átírása miatt. Ebben sincs semmi fájdalmas, egy telefon és kész, nem kulcs kérdés.

13, Ha olyan messze laksz, a fénypostát még ők sem alkalmazzák. :) (Bocsi, fura a kérdés.)

14, Elviheted te kutyád, ha így szeretnél róla gondoskodni. Néhány kutya esetében esetleg ajánhatják is.

15, Ez kutya függő, jellem, tulajdonságok, fajta, előtörténet, a te viselkedésed, gondoskodásod, a kettőtök kapcsolata is számít. Nincs általános szabály.

16, Ez attól függ mit szeretnél a kutyával, miért csinálod, mi számít neked, milyen szempontok vezérelnek.

2014. jún. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1. 18 életévet be kell töltened.

2.Minden szerződés más,menhelye válogatja.

3.5-20 ezer ft ez is menhelytől függ,lehet vhol ingyen megkapod a kutyát

4.igen csak is egészségesen kapsz onnan kutyát,ha esetleg van vmi baja és még nem kezelték ki arra felhívják a figyelmedet,hogy xy gyógyszert még szedni kell

5.menhelyen csak ivartalanítási kötelezettséggel lehet örökbe fogadni a kutyákat,ha nem lenne ivartalanítva.De általában a felnőtt kutyák már ivartalanítva vannak a kölykök nem szoktak lenni.

6.igen

7.felhívhatják rá szerintem a figyelmedet.De ha te elmondod,milyen igényeid vannak és esetleg egy régi lakóra rá illik nyilván előbb őt mutatják be neked.

8.igen

9.Felnőtt kutyákat letesztelik,ha nagyon lelki sérült akkor nem adják oda új gazdinak,hanem előbb rehabilitálják,amikor meg már rendbe jött akkor jöhet az új gazdi.

10.Ezt neked kell eldöntened.Ha van időd,energiád egy kölyökkel foglalkozni akkor kölyköt.Ha esetleg már nem akarsz a szobatisztasággal bajlódni,meg esetleg első kutya lenne akkor meg egy felnőttet érdemes elhozni,amelyiknek megvan a jelleme,szobatiszta.

11.lehet hogy meglátogatnak

12.mindenféleképpen kell őket értesíteni

13.hát az az igazság,hogy a menhelyek nagyon messzire nem adják a kutyát,szóval pl ha te Budapestről fogadsz örökbe kutyát akkor csak is Budapest 20-30km-es távolságáig lehet örökbe fogadni kutyát,hiszen ha mennek ellenőrizni akkor közel legyen.Ez is menhely függő mondjuk,ezt érdeklőd meg!

14.pár napig ne vidd sehová,hagy szokjon meg téged,az otthonodat.

15. ezt mondják,de ez is egyed függő,nem lehet általánosítani szerintem

16.ha első kutyának felnőttet hozol el akkor jobban jársz egy mentettel, de ha egy 2-3 hónapos kölyköt hozol el kb ott vagy mint egy tenyésztőtől vett kutyával,mert ilyen kis korban egyiknél sem tudhatod milyen jellemű lesz.Tenyésztőnél max azt tudod,hogy vizsla kölyköt vettél vizsla lesz.Menhelynél meg nem tudhatod,hogy milyen fajta lesz felnőttbe.


Ha vmiben tévednék akkor mások kijavítják.

Nem volt még mentett kutyám,csak tervezem és elég sok mindennek már utána néztem.Viszont mindent az adott menhelytől kell megkérdezned ahonnan hozni akarod a kutyust.Mindenhol mások a szabályok.

2014. jún. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!