Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtát ajánlanál?

Milyen kutyafajtát ajánlanál?

Figyelt kérdés
Tehát, először is lakásba tartanám ( sajnos... ) bőven tudom vinni sétáltatni és inkább fiús kutya kéne... gondolkoztam a border collien mert hihetetlenül imádom azt a kutyafajtát, de lakásba szegényke nem bírná ki, ezért fordulok hozzátok
2014. jún. 24. 21:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
vagy mehetsz akár menhelyekre is, ott is ismerkehetsz a kutya tartással, akár csak sétáltatás alapján, és nem kizárt hogy a szerelmedet is ott találod meg, ha nincs konkrét kutyafajta amit szeretnél
2014. jún. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

ma 22:24

Így kell tenned. Akár menhelyre is elmehetsz és egyszer lesz egy kutya, amelyikhez mindig visszatérsz :))

2014. jún. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Lakásba a következőket.


Mopsz


A mopsz Távol-Keletről ered, de igazán népszerűvé Európában vált, ahol a felsőbb osztályok és a királyi családok kedvence lett. Európában játékként kezelték és bizarr ruhákban járatták, és luxuskörülmények között élt. Ma a mopsz leginkább házi kedvenc. Nagyon barátságos, könnyen alkalmazkodik a háztartáshoz és a családhoz, nagyon élvezi az emberi társaságot. Bár kicsi, nem igényli a dédelgetést, és nagyon vonzódik a gyerekekhez. A mopsz élvezi a labdázást és a játékot, de nem igényel sok mozgást. Bár szőrzete csak minimális ápolást igényel, szemeit és a ráncokat a fején rendszeresen ellenőrizni és tisztítani kell. Nem szereti a hőséget, és figyelni kell légzési problémáira a nagyon meleg időszakokban. Ez a csinos kis jószág nagyon makacs tud lenni, de kedvessége kárpótolja gazdáját ezért a rossz tulajdonságáért. Átlagos magassága 30-33 centiméter, a szukák súlya 7,9 kilogramm, a kanoké 9,1 kilogramm.


Bullterrier


A bullterrier gladiátor a kutyafajták között, ismert nagy erejéről, agilitásáról és bátorságáról. Angliából származik, ahol kizárólag a kutyaviadalokban véghezvitt hőstetteiért tenyésztették. Testfelépítése erős, izmos, arányos, az állat aktív, határozott és intelligens kinézetű, lenyűgöző látvány. Ahogy azt feltételezzük, kitűnő őrző-védőkutya. Ugyanakkor örökölten agresszív más kutyákkal szemben, leginkább egyetlen kutyaként tartható. Nagyon barátságos fajta, kellemes természetű és szeretetvágyó. A világ legkedvesebb kutyája, ha emberekkel van, híres a gyerekekkel szembeni türelméről és kedvességéről, velük sosem ingerült vagy engedetlen, függetlenül attól, mennyire durva és heves a játékuk. Mivel igen erős kutya, a bullterrier kemény nevelést és fegyelmet igényel. Ugyancsak nagy szüksége van a megfelelő mennyiségű mozgásra. Erős alkatú és nagyon ellenálló, jól tűri például a szélsőséges hőmérsékletet. Bár gyakran "fehér lovagként" emlegetik, a bullterrier lehet más színű is, például tarka. Átlagos magassága 43-53 centiméter, súlya 16-36 kilogramm.


Remélem tudtam segíteni. Vannak egyébb lehetőségek is de ők nem kifejezetten fiús kutyák.:-)

2014. jún. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
megfelelő mozgás mellett : Malamut? nekem is malamutom van panelban nagyon jól érzi magát.
2014. jún. 25. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Mudit csak úgy, ha tudsz segítséget kérni esetleg más mudisoktól, mert nem egy könnyű eset.


Én egyébként a boxert ajánlanám neked.

2014. jún. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
megfelelő mozgás mellett : Malamut? nekem is malamutom van panelban nagyon jól érzi magát.
2014. jún. 25. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!